Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Blog chmura tagów
Farba dekoracyjna - Dlaczego tak drogo? 0
Farby dekoracyjne dlaczego tak drogo?

 FARBA DEKORACYJNA – ILE?! JAKA CENA I DLACZEGO TAK DROGO?

 

Jeśli myślicie, że 7 zł za paliwo to dużo, albo 5 zł za chleb to nie widzieliście jeszcze cen farb dekoracyjnych. Ty, twoja żona a nawet twój sąsiad złapiecie się za głowę. Podwyżki to nie tylko farby dekoracyjne, ale również farby strukturalne, tynki dekoracyjne, żywice i wiele innych materiałów plus do tego coraz wyższe stawki robocizny.

Jak do tego doszło nie wiem” śpiewał pewien artysta, ale ja w przeciwieństwie do niego wiem. COVID cały czas daje o sobie we znaki. Przestój produkcyjny wciąż zbiera swoje żniwa. Większość materiałów potrzebnych do produkcji farb czy tynków pochodziła z Chin, które też zostały dotknięte pandemią i zaczęły od odbudowy swoich struktur gospodarczych co odbiło się między innymi na Europie, które była i cały czas jest uzależniona od ich towaru. Ograniczona ilość surowca i większy niż zwykle popyt sprawia że ceny winduję w górę. 

Do tego doszła jeszcze wojna na Ukrainie, która zdecydowanie nie ułatwia sytuacji po pandemicznej.

Co w takiej sytuacji pozostaje nam zrobić? W sumie to nic ale na pocieszenie przygotowaliśmy zestawienie najlepszych farb dekoracyjnych (na część z nich i tak nie będzie nas stać, ale poczytać o nich przynajmniej możemy). Farby podzieliliśmy ze względu na producentów, zatem zaczynajmy.

O i jeszcze jedno pamiętajcie, żeby przed użyciem farbę dokładnie wymieszać, wiele osób o tym zapomina. Przygotowanie podłoża też jest ważne, spękania należy naprawić, ścianę zagruntować, pozbyć się resztek klejów, dawne powierzchnie pokryte farbą oczyścić itp. Warunki też są ważne, prace malarskie należy prowadzić unikając bezpośredniego działania promieni słonecznych.

Pamiętajcie część farba można stosować do sufitów wewnątrz pomieszczeń. Ściany to nie wszystko. Tak samo pędzle "produkt nakładamy płaskim pędzlem", nie jest to jedyny sposób na wykonywanie naprawdę ciekawych dekoracji wewnętrznych. 

Większość z wymienionych przez nas w artykule dekoracji ściennych znajduje się pod tym linkiem https://www.budujto.pl/pl/c/Dekoracje-wnetrz/67. Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą.

 

VALPAINT - DLACZEGO AŻ TYLE?! CZY TO AŻ TAK DOBRE FARBY DEKORACYJNE?

farby dekoracyjne sabulador Valpaint

 

 

CZY FARBA DEKORACYJNA OD DROGIEGO PRODUCENTA DAJE RADĘ?

Zaczynamy z grubej rury co nie? Jeśli jesteście sobie w stanie pozwolić na dekoracje tego i tak już drogiego producenta to chylimy czoła. Czym się charakteryzuje Valpaint? Wysoką jakością, wykonaniem i wytrzymałością i oczywiście „nietuzinkową” ceną.

Jednak jest ona adekwatna do jakości mimo wszystko. Valpaint zasłużył na miano ekskluzywnej marki. Najlepszymi dowodami tego są ich dekoracje, oto kilka z nich, na których warto zawiesić oko (oczywiście jeśli Cię stać).

 

Polistof

Jest to na pewno jedna z ciekawszych propozycji. Można powiedzieć, że farba stoi gdzieś pomiędzy chromatycznym malarstwem a dekoracyjnym płótnem. Jej efekt to nic innego jak matowa i subtelna powierzchnia z naprawdę wyrazistymi kolorami.

Świetnie sprawdza się np. przedpokojach itp. gdzie zastępuje już wychodzące z mody nudne lamperie. A jeśli chcemy dodać do swojego pomieszczenia troszkę inności to nic nie stoi na przeszkodzie by zdecydować się na brokatowe wykończenie, które też jest możliwe do osiągnięcia.

 

Klondike Light

Jest jednym z kilku wariantów podstawowego koloru Klondike. Czym się wyróżnia dokładnie ta wersja tego koloru? Tworzy na ścianach matową powierzchnię imitującą efekt rdzy, który jest przebijany przez metalizujące barwy złota oraz srebra.

Dostępna w wielu odcieniach od zmysłowych i delikatnych bieli po bardzo wyraziste i widoczne szarości. Jednak sam kolor to nie wszystko. Warto podkreślić, że jest ona odporna na zabrudzenia oraz szorowanie i łatwo utrzymać ją w dobrym stanie. Z tego powody bez najmniejszych obaw możemy pomalować nią m.in. pokoje dziecięce.

 

Valsetin 

Jeśli szukacie czegoś naprawdę oryginalnego i rzucającego się w oczy no to to jest właśnie wasz wybór. Struktura farby do złudzenia przypomina jedwabną tkaninę o mieniących się jedwabistych odcieniach o charakterystycznym perłowym stopniu połysku.

Wśród najbardziej charakterystycznych cech farby jest jej wręcz ekstremalna odporność na szorowanie i zmywanie. Poza tym posiada jeszcze przepuszczającą powietrze powierzchnię co pozwala ścianą „oddychać” i uniknąć pojawienia się wykwitów.

 

Jak widzicie maluje nam się naprawdę niezły obraz solidnych i dobrych farb. Tylko są dwa „ale”. Pierwsze już znacie. Chodzi oczywiście o cenę, drugi to trudność w wykonaniu. To nie są farby, które dobrze położy „niedzielny fachowiec”.

Wymagają one prawdziwego fachowca, które jest przynajmniej trochę obeznany w temacie i ma jakiekolwiek doświadczenie pod tym względem. Są to farby trudne do wykonania dlatego odłóż ten pędzel czy wałek, usiądź, weź telefon i zadzwoń do szwagra, który się zna.

 

 

PIGIO - SKORO TAKIE DOBRE TO DLACZEGO TAKIE TANIE?

farby dekoracyjne Pigio gelosia

 

 

NAJLEPSZY I NAJMNIEJ ZNANY PRODUCENT NA RYNKU?

Część z was zastanawia się pewnie co to za marka, pisałem o tym już w wielu blogach, ale napiszę jeszcze raz na szybko.

Jest to Włoska marak będąca konkurencją dal Valpainta za granicą. W Polsce ma może 3 dystrybutorów, dlatego nie jest aż tak popularna, jakościowo te dwie marki stoją na identycznym poziomie tylko są dwie różnice.

1. Pigio w większości jest bardzo łatwa w wykonaniu.

2. CENA NIŻSZA O PONAD 60%, jak to możliwe? Proste, nasz sklep współpracuje z Pigio od lat i jest jednym z ich najlepszych klientów, dzięki czemu mamy dla was najniższe ceny i najniższą jakość (nie ma za co).

Co naszym zdaniem jest najbardziej godne polecenia z asortymentu ich farb dekoracyjnych? Już mówimy.

 3. Bardzo dobra wydajność i niski poziom zużycia produktu w trakcie aplikacji. Oraz naprawdę satysfakcjonujący otrzymany efekt dekoracyjny. Czyli w skrócie efekt "WOW".Gelosia 

Jest to potocznie nazywany „jednodniowy stiuk” pomimo, że jest to farba strukturalna. Nadaje on ścianom charakterystyczny metalizujący połysk który można w skrócie nazwać efektem aluminium. (jest to częściowa imitacja jednej z najbardziej rozpoznawalnych cech stiuku efektu lustra).

Jedną z najbardziej charakterystycznych właściwości tej farby jest jej niesamowicie mocna siła krycia. Pod tym względem w znaczny sposób wybija się na tle swojej konkurencji. Nie będzie to co prawda stiuk wenecki, ale zrobi podobną furorę

 

Metalico 

Ta farba dekoracyjna bardzo dobrze współgra ze światłem naturalnym dlatego zaleca się stosować ją w pokojach dziennych np. takich jak salon, ale nic nie stoi na przeszkodzie by wykonano ją w salach konferencyjnych czy innych miejscach użytku biurowego lub publicznego.

Pod wpływem padających promieni nadaje ścianom perłową poświatę przełamaną z matową poświatą. Można też powiedzieć, że jest to konkurencyjny odpowiednik farby Valsetin od Valpainta. Jakościowo ten sam produkt, cenowo tańszy o ponad połowę. To w takim wielkim skrócie.

 

Stella 

Jeśli uwielbiasz styl glamour to znalazłeś właśnie coś dla siebie. Stella to farba nadająca efekt nazywany przez wielu, brokat na ścianie. I nie jest to nazwa przypadkowa, w składzie Stelli znajduje się pełno mikrocząsteczek, które skrzą pod wpływem padania światła mienią się w cudowny sposób. Nie należy unikać padania na malowaną powierzchnię promieni słonecznych.

Tak jak w przypadku Metalico farba najlepiej sprawdzi się w salonach, czy pokojach dziecięcych gdzie jest stały dostęp do światła naturalnego, ale równie dobrze będzie się prezentować w świetle sztucznym. (Ta reguła tyczy się wszystkich farb dekoracyjnych opierających swój efekt na grze ze światłem).

 

Jaki wniosek? Podoba wam się Valpaint, ale nie macie aż tyle siana i nie stać was tak jak mnie? To zróbcie to co ja i kupcie Pigio. Genialna marka w genialnej cenie. Jakość, która nie odbiega od Valpainta, a w niektórych przypadkach go nawet przerasta.

Flagowe dekoracje od Valpanita mają swój odpowiednik w Pigio w dużo lepszej cenie i nie tylko. W ofercie Pigio znajdziecie również farby strukturalne, tynki dekoracyjne i przeróżne dodatki. Wejdź na naszą stronkę i przekonajcie się sami.

 

 

 

GUARDI - UCZCIWA I ADEKWATNA CENA? 

farby dekoracyjne o efekcie aksamitu Guardi

 

 

PRAWDZIWA WIZYTÓWKA POLSKICH DEKORACJI?

Osoby, które chociaż w minimalnym stopniu orientują się w dekoracjach wnętrz bez wątpienia kojarzą tą markę. Można powiedzieć, że są to dobrej jakości dekoracyjne z ceną przystępną dla większości z nas.

Powiemy to wprost Guardi to nie jakość Valpainta czy Pigio, ale wciąż są jednym z najlepszych wyborów jeśli chodzi o dekoracje wewnętrzne. Bardzo dobrej jakości wyroby, o które nie będziemy musieli martwić się przez lata.

A co od nich polecamy jeśli chodzi o farby dekoracyjne? Można powiedzieć, że wszystko ale wymienimy tylko kilka najlepszych naszym zdaniem farb.

 

Farba o efekcie aksamitu 

No cóż sama nazwa chyba mówimy nam tutaj już całkiem sporo. Farba imituje w dotyku strukturę aksamitu. Przywodzi ona na myśl charakterystyczne dla antycznego Damaszku materiały obiciowe.

Ogromnym atutem efektu aksamitu jest również to, że można go wykonać za pomocą różnych narzędzi co skutkuje odmiennym efektem końcowym.

Do pracy z tą farbą przydadzą się również różne akcesoria malarskie, które pomogą w uzyskaniu interesującego nas efektu.

Ogromny wybór w palecie gotowych kolorów sprawia, że każdy znajdzie coś trafionego w swoje gusta. Według wielu farba o efekcie aksamitu jak się wystarczająco dobrze jej przyjrzeć zaskakuje nas tworząc trójwymiarowy efekt głębi. Jednak wielu się z tym nie zgadza, a wy jak myślicie?

 

Farba o efekcie Miedzi 

Mamy tutaj kolejną farbę z połyskiem (cóż jak widać taka moda). Nadaje ona ścianie efekt szlachetnego metalu z połyskiem o imitacji satyny. Warto wspomnieć, że efekt miedzi posiada pewną unikalną dla siebie cechę.

W jej składzie obecne są metaliczne wypełniacze dzięki, którym powierzchnia farba wytwarza zróżnicowane efekty różniące się w zależności od tego pod jakim kątem pada światło.

Dekoracja jest najczęściej stosowana w stylach industrialnych i modernistycznych. Jednak tą farbą powinniśmy malować poszczególne elementy lub niewielkie fragmenty powierzchni.

W przypadku tej farby (i kilku innych) sposób malowania znacznie wpływa na końcowy efekt, więcej, jeśli przekonaliście się do farb dekoracyjnych to zerknijcie na tę ofertę https://www.budujto.pl/pl/c/Farby-Strukturalne-i-Dekoracyjne/151

 

 

 

Styl glamour.

Tutaj podam wam kilka moim zdaniem najlepszych farb ze skrzącymi się drobinkami, które są odzwierciedleniem wcześniej wspomnianego stylu glamour.

 

  • Farba o efekcie gwiezdnej nocy – jest to ciemna farba o czarnym podkładzie ze skrzącymi się cząsteczkami w składzie. Najczęściej używa się jej tylko miejscowo lub w pokojach takich jak sypialnia. Tak jak większość farb z brokatem efekt jest widoczny podczas gry ze światłem.

  • Farba o efekcie śniegu – jest to dokładnie taka sama farba co o efekcie gwiezdnej nocy tylko, że w jasnym kolorze. Można powiedzieć, że jest to jej biały wariant. Sprawdzi się już dużo lepiej w salonie, pokoju dziecięcym czy kuchni. Jest łagodna i nie dominuje pomieszczenia swoją barwą tak jak efekt gwiezdnej nocy

  • Farba o efekcie diamentowego pyły – została wprowadzona stosunkowo niedawno do sprzedaży. Jest to wariacja wykonana na podstawie efektu gwiezdnej nocy i efekcie śniegu. Istnieją jednak 2 główne różnice. Pierwszą z nich jest ilość skrzących się cząsteczek w składzie farby. Tutaj jest ona kilkukrotnie większa dzięki czemu mamy wrażenie jakby struktura farby składała się prawie, że z samych brokatowych cząsteczek. Druga różnica to dostępność kolorystyczna. Nie jest ograniczona jednym odcieniem tak je te poprzednie.

*W zależności od oczekiwanego efektu możemy malować  w pionie, poziomie, na ukos, w jodełkę lub nierównomiernie.

 

Cóż podsumowując. Guardi to jeden z najlepszych wyborów moim skromnym zdaniem. Znana i sprawdzona marka, farby o bardzo wysokiej jakości, przystępna cena i bezproblemowa dostępność w hurtowniach budowlanych i sklepach internetowych.

Do tego dokładamy naprawdę spory asortyment produktów. Można powiedzieć, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. I to w rozsądnych pieniądzach. Jak najbardziej polecam.

 

 

PRIMACOL - FARBY DO MALOWANIA ŚCIAN NA KAŻDĄ KIESZEŃ

FARBY DEKORACYJNE DLA KAŻDEGO?

Cóż jeśli chcecie zaoszczędzić trochę kasy to primacol przychodzi do was z rozwartymi ramionami. No nie będziemy owijać w bawełnę, nie są to farby jakości Guardi a tym bardziej Pigio i Valpainta.

Jest to marka dla osób z ograniczonym budżetem oraz skner, które nie chcą za dużo wydawać.

Primacol ma kilka niezłych farb w bardzo przystępnych cenach, ale jak to kiedyś powiedział jeden wykonawca (pozdrawiam Panie Mirku), „Ich cena ma swoją cenę”. W tej myśli filozoficznej zostało mam wrażenie zawarte wszystko.

Należy tez podkreślić, że wykonawcy starają się unikać farb od Primacolu. Przynajmniej ja to zauważyłem podczas pracy.

Jednak jeśli chcecie zaoszczędzić kasę i wymalować ściany tak, aby efekt był po prostu ok, to jest to marka dla was. Z ich farb najbardziej polecamy następujące.

 

Mystic 

Jest to po prostu bliźniaczo podobna farba do diamentowego pyłu od Guardi czy Stelli od Pigio. Jakościowo będzie trochę odbiegać.

Nie posiada aż tak dobrej wytrzymałości oraz imponującego efektu końcowego, ale jest na pewno satysfakcjonującym wyborem.

Jako farba dekoracyjna na ścianę do przedpokoju czy korytarza sprawdzi się bardzo dobrze. Również jej efekt jest najbardziej widoczny podczas gry ze światłem.

 

Royal silk 

Tak jak nazwa sugeruje royal silk stara się imitować efekt jedwabiu z zaskakująco dobrym efektem jak na cenę i ogólną jakość. W dotyku jest gładka i przyjemna i dobrze pokrywa ścianę. Wytrzymałość również jest zadowalająca (jak na ten budżet).

Daje wrażenie bardzo dekoracji o bardzo delikatnej strukturze co jest jej bardzo dużym plusem.

W swoim składzie posiada wiele perłowych wypełniaczy dzięki czemu na dekorowanej powierzchni powstają migoczące refleksy. Zmieniają się pod wpływem padającego na nie światła i ich konta.

Efekt jest ładny jak ktoś lubi efekt zbliżony do stiuku. Nie mniej jednak dosłownie tylko kilka razy nasi wykonawcy mieli sytuację, że farba podczas wysychania tworzyła pęcherzyki powietrza, które z czasem pękały, po czym farba w tym miejscu odpadała od ściany.

To zjawisko można było zaobserwować kilka dni a nawet tygodni od zakończenia prac. Nie potrafiliśmy znaleźć rozwiązania, jednak pomogła zmiana producenta na innego przy zachowaniu typu efektu dekoracyjnego.

Po testach na małym metrze zauważono podobną sytuację, znowu zrobił się bąbel powietrza, jednak zanim farba wyschła bąbel zassał się obyło się bez problemu. Od tego momentu jak klienta ma się zdecydować na produkt ten produkt polecamy mu ten który radzi sobie lepiej w trudnych sytuacjach. Wspomniany produkt, który przyszedł na ratunek to GELOSIA.

 

Let's shine 

Tutaj jest kolejna farba dekoracyjna o o efekcie brokatu. Jednak posiada dość charakterystyczną dla siebie cechę, która nie występuje u wszystkich farb w stylu glamour. Mianowicie im oświetlenie jest większe tym mocniej skrzą odbijające światło drobinki.

Jest to w sumie jedyna cecha wyróżniająca ja na tle, niektórych farb z brokatem. Poza tym można po prostu powiedzieć, że jest to tańszy odpowiednik diamentowego pyły czy Stelli i troszkę inny wariant farby Mystic.

 

Podsumowując. Nie są to złe farby. Są po prostu adekwatne do swojej ceny. Nie możecie od nich oczekiwać efektu „WOW” jak w przypadku powyższych producentów. Jednak mimo to dobrze spełnią swoją rolę. Nie będziecie w szoku jak wspaniały efekt uzyskacie, ale będziecie zadowoleni jeśli wasza oczekiwania nie wychodzą poza skalę przeciętności czy po prostu normy rynkowej.

 

 

MAGNAT - CZY TO POLSKI VALPAINT? JAKIE SĄ ICH NAJLEPSZE FARBY STRUKTURALNE I DEKORACYJNE?

farba dekoracyjna velatura magnat

 

 

POLSKA GÓRĄ? 

Kto go nie zna? Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek farb w naszym kraju. Cieszy się bardzo dobrą reputacją i uznaniem wśród konsumentów. Jej ceny no cóż, może nie jest to poziom Valpainta gdzie wartość, niektórych farb oscyluje w okolicach 400 - 600 zł za 2 litrowe wiaderko, ale również nie należą do najniższych.

A ja bym nawet powiedział, że są ciut za wysokie. Oczywiście jest to jakość z wysokiej półki, można powiedzieć, że mieści się zdecydowanie ponad Guardi ale troszkę niżej niż Valpaint i Pigio. Jednak w przeciwieństwie do tych dwóch jego cena jest z lekka zbyt wysoka w moim mniemaniu. Przykładem tego, może być chociażby, to że Magnat zaleca, aby ich farby były zabezpieczone lakierem co nie powinno mieć miejsca w tej półce cenowej.

Jeśli skład farby stoi na wysokim poziomie tak jak w przypadku Pigio czy Valpainta tego typu zabezpieczenia powinny być całkowicie zbędne. A co polecamy od Magnata? 

 

Velatura 

Jest to nic innego jak farba o efekcie aksamitu tak jak w przypadku Guardi. Jednak tutaj jest to dekoracja wyższej jakości. Ma lepszą siłę krycia oraz wytrzymałość na m.in. szorowanie i drobne uszkodzenia mechaniczne np. obtarcia.

Jednak zaleca się zabezpieczyć ją za pomocą lakieru. Najlepiej będzie się prezentować w pokojach dziennych pod wpływem padających na nią promieni światła. Idealnie rozświetla pokój dzięki czemu staje się on dużo bardziej "żywy" i "pogodny". 

 

Cóż na dobrą sprawę nie ważne co kupimy z Magnata i tak będzie to satysfakcjonująca jakość. Ale jak już wspominałem, moim zdaniem jest trochę za drogi jak na efekt, który oferuje. Jeśli jednak to was nie zraża nic nie stoi na przeszkodzie, aby go kupić.

Bo zadowolenie z efektu i tak będzie gwarantowane. Tylko, jeśli miałbym polecić farbę do wnętrz zaproponowałbym zwrócenie uwagi na Farby od Guardi albo Pigio. Cenowo wyjdą znacznie korzystniej a efekt w jednym przypadku będzie bardzo zbliżony a w drugim znacznie lepszy. 

 

 

LUXMAL - CIEKAWY POLSKI PRZYPADEK TWORZENIA KREATYWNYCH EFEKTÓW DEKORACYJNYCH. 

farba strukturalna luxmal welur

 

 

DLA KOGOŚ KTO CHCE POCZUĆ POWIEW ŚWIEŻOŚCI.

Jest to bez wątpienia jeden z ciekawszych przypadków na naszym rynku farb dekoracyjnych. Dlaczego? Jest to średnio znany producent z naprawdę dobrymi i ciekawymi a w niektórych przypadkach oryginalnymi dekoracjami wnętrz.

Jeśli szukacie czegoś nowego, albo po prostu jesteście ciekawi tej marki to nie krępujcie się i sprawdźcie. Ich wyroby to naprawdę miłe zaskoczenie. Największym z nich jest w naszym mniemaniu ta farba.

 

Welur 

Może ona przywodzić na myśl tynk dekoracyjny, jest to spowodowane jej unikalną strukturą. Sam proces nakładania może być przeprowadzany jednak za pomocą pędzla lub wałka. Farba posiada niesamowicie mocną siłę krycia i wytrzymałość nawet na uszkodzenia mechaniczne.

Sama dekoracja genialnie sprawdzi się w pomieszczeniach utrzymanych w stylu industrialnym. Swoim wyglądem bardzo przypomina beton architektoniczny można powiedzieć, że wręcz go imituje. Jednak trzeba sobie zdawać sprawę, że jest to minimalistyczna, prosta, elegancka i bardzo zimna dekoracja, która może nie przemówić do wszystkich gustów, jednak to chyba normalne. Bo podobno o gustach się nie dyskutuje. Jednak na pewno stworzy ona niepowtarzalną ozdobę.

 

Jak już powiedzieliśmy Luxmal to na pewno ciekawy wybór. Bardzo wysoka jakość i imponujący efekt (jeśli oczywiście przypadnie nam do gustu) to dość mocne argumenty by dać im szansę się sprawdzić. Imponująca jest również jeszcze cena.

Nie jest to tania farba tak jak Primacol, którą kupujemy po to, żeby zaoszczędzić. Tutaj musimy mieć świadomość, że jest to większy wydatek na co prawda wysokiej jakości farbę, która jednak może nie przypaść nam do gustu.

 

 

FOX - GORSZY BRAT GUARDI

DLA KOGO JEST FOX?

Foxa chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Powiedzmy ,że jest to troszkę mniej uzdolniony brat Guardi. Dobrej jakości farby, przystępne ceny i łatwa dostępność na rynku. Jednak mimo tego cały czas im czegoś brakuje, żeby być na równi z Guardi. Czego? To jest dobre pytanie. Moim zdaniem szkopuł tkwi w jakości wykonania.

Nie zrozummy się źle, ona NIE JEST ZŁA. Wytrzymałość dobra, ale gorsza niż u Guardi, efekt naprawdę niezły, ale gorszy niż u Guardi, wykonanie satysfakcjonujące, ale gorsze niż u Guardi. No co zrobić. Jeśli miałbym polecić, którąś markę to poleciłbym... No zgadniecie?

Tak, Guardi. Co prawda Fox jest trochę tańszy, ale moim zdaniem nie na tyle by ta różnice w cenie decydowała o tym by rezygnować z Guardi na jego rzecz. Mimo wszystko Fox ma kilka produktów, na których warto zwiesić oko jeśli chodzi o dekoracje wewnętrzne.

 

Patyna perłowa

Ponownie nazwa zdradza nam już na samym początku najważniejszą właściwość. Jest to kolejna farba z charakterystycznym patynowym, perłowym połyskiem. Posiada kilka efektów, które możemy wykonać dzięki czemu macie tutaj większe pole wyboru co jest na pewno bardzo dużym plusem samej farby.

Można za jej pomocą malować nie tylko ściany, ale i sufity. Dekoracja przypomina najbardziej metalico od Pigio, które naszym zdaniem jest dużo lepszym wyborem. Jest trochę droższe ale efektem bije farbę Foxa na głowę. 

 

Cóż sam Fox ma oczywiście więcej dekoracji, na których warto zawiesić oko. Są to dobre produkty, ale nie ma do końca powodu by je kupować skoro można mieć Guardi za niewiele wyższą cenę. Jeśli chcecie Foxa to spoko, nie zawiedziecie się, ale tak jak już powiedziałem wielokrotnie. Są lepsze farby za niewiele większe pieniądze a czasem nawet w tej samej cenie.

 

 

ECORSON - SNOBY CZY PRESTIŻ?

NAPRAWDĘ SĄ AŻ TAK WYJĄTKOWI?

Pamiętacie jak zaczęliśmy od Valpainta mówiąc, że jest to wręcz ekskluzywna marka co widać zarówno po cenie jak i jakości? Tutaj "ekskluzywność" jest wyniesiona na jeszcze wyższy poziom. Jakość (i cena) nie odstępują Valpainta i Pigio nawet o krok, zatem dlaczego ekskluzywność tych farb jest wyniesiona na jeszcze "wyższy poziom"?

Otóż dlatego, że polityka firmy całkowicie zabrania sprzedawania ich w internecie. Ecorson bardzo dba o to, żeby ich farby były niemożliwe do zamówienia. Jedyne co można zrobić to sprawdzić ofertę na ich stronie i pojechać do dedykowanego salonu, gdzie przedstawią interesującą nas farbę. Jest to tak zwana polityka sklepu/salonu, w którym klient ma poczuć przytulność i ciepło domowego ogniska. Buduje to również przekonanie o wcześniej wspomnianej ekskluzywności. W niejednej z ich farb są stosowane wysoce specjalistyczne dodatki strukturalne.

Im coś jest trudniej dostępne tym jest bardziej ekskluzywne i pożądane przez, niektórych. Wśród najlepszych farb Ecorsona można tak samo jak w przypadku Valpaibta i Pigio wymienić po prostu cały katalog ze wszystkimi ofertami. To są marki w przypadku, których nie ważne na co się zdecydujemy jakość będzie wykraczać bardzo daleko ponad standard. Z racji tego, że blog dotyczy gładkich farb dekoracyjnych przedstawiamy wam kilka naszym zdaniem najciekawszych dekoracji wewnętrznych. 

Cromo Gray 

Jest bezwonna, stworzona z żywic akrylowych w emulsji wodnej oraz specjalnych łusek brokatowych w bazie perłowej. Daje możliwość zastosowania efektów na powierzchni zarówno gładkiej jak i strukturalnej. Dodaje pomieszczeniom oryginalnego wyglądu i stylu, powodując, że są rozświetlone i pełne elegancji. Doskonale nadaje się do kreowania oczekiwanego klimatu we wnętrzach, sprawia, iż stają się ekskluzywne, pełne światła, jedwabistego blasku. 

 

Velatura 

Transparentna farba dekoracyjna do wykonywania różnych technik na tynku akrylowym Muricon lub farbie. Przecierka z Jeans Velatura, naniesiona na powierzchnię, wywołuje naturalne smugi, przetarcia oraz cienie.

Jest to bardzo podobne do zgrzebnej tkaniny drapanej, czy ratanu, a zastosowana w odcieniach niebieskiego - do dekatyzowanego jeansu. Dzięki specjalnym surowcom zawartym w składzie można za jej pomocą wykonywać jeszcze wiele różnych efektów np. przyciemnieniem, postarzanie ścian itp. 

 

Corado 

Jest to kolejna farba dekoracyjna perłowa w naszym niemałym zestawieniu. Działa ona dokładnie tak samo jak inne wymienione farby o perłowym połysku. Podczas gry ze światłem mieni się widowiskowymi perłowymi refleksami. Corado tak samo jak Cromo Gray możemy nakładać zarówno na powierzchnie gładkie jak i strukturalne, dzięki czemu uzyskujemy wiele ciekawych efektów dekoracyjnych. 

 

 

FARBY DEKORACYJNE CENA.

Jak widzicie firm i samych farb dekoracyjnych nawet o tym samym, albo bardzo podobnym efekcie jest naprawdę sporo. Na dobrą sprawę każdy znajdzie coś dla siebie. Od tańszych dekoracji na każdą kieszeń (jednak o efekcie, który nie zwali z nóg) po prawdziwie prestiżowe marki takie jak Valpaint czy Ecorson oraz wyjątkowe Pigio oferujące najlepsze efekty za najniższe stawki.

Jednak nie mamy tutaj szczęśliwego zakończenia. COVID i kilka innych wewnętrznych czynników sprawiają, że wszystko staje się coraz droższe w tym i farby. Ich ceny będą z czasem rosły coraz bardziej i to niezależnie od nawet samych producentów. Mam dla was jedną radę. Nie czekajcie na obniżki cen bo one najprawdopodobniej za szybko nie przyjdą. Jeśli macie w planach remont to przyśpieszcie go jak najszybciej i kupujcie póki was stać, póki nas stać.  

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
BOK - Biuro Obsługi Klienta 501 209 331
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl