Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Blog chmura tagów
Farba - efekt betonu, jak nakładać 0
Farba strukturalna o efekcie betonu - Jak Nakładać?

FARBA - EFEKT BETONU, JAK JA NAKŁADAĆ?

Farba strukturalna o efekcie betonu to najnowsza masa dekoracyjna imitująca efekt betonu architektonicznego, którą można łatwo malować wałkiem całkowicie samodzielnie. Producenci mas dekoracyjnych chcąc ułatwić ambitnym inwestorom pracę wprowadzili na rynek jeszcze łatwiejszy w wykonaniu produkt o efekcie betonu.

Jednak czym różni się od klasycznego tynku dekoracyjnego o efekcie betonu? Odpowiedź na to i wiele innych pytań znajdziecie w poniższym artykule, gdzie omawiamy różnice pomiędzy jednym i drugim oraz ich mocne i słabe strony https://www.budujto.pl/pl/blog/Beton-dekoracyjny-czy-farba-betonowa/40.

Poza tym polecamy również zapoznać się z różnymi dostępnymi dekoracjami o efekcie betonu na naszej stronie, które znajdziecie pod tym linkiem https://www.budujto.pl/pl/c/Dekoracje-o-efekcie-betonu/261

 

Efekt betonu to chyba najpopularniejsza dekoracja w ostatnim czasie. W sumie to można bez wątpienia stwierdzić, że przeżywa teraz swój złoty okres. Jest jedną z najchętniej wybieranych dekoracji wewnętrznych i nic nie zapowiada aby miało się to jakoś szybko zmienić. Jednym z powodów dla, których tak jest, jest fakt iż pasuje do surowego, industrialnego i nowoczesnego wystroju wnętrz, które na ten moment są jednymi z modniejszych i najbardziej pożądanych przy projektach wnętrz.farba betonowa czy tynk mineralny? beton architektoniczny na ścianie w domu.

 

 

Jednak aby móc cieszyć się efektem betonu trzeba go najpierw poprawnie wykonać. Dlatego właśnie powstał ten poradnik. W prosty, dokładny i szczegółowy sposób omówimy wszystkie niezbędne kroki w procesie nanoszenia farby betonowej na ścianę. 

UWAGA! Jeśli nie posiadamy wystarczająco dużej wprawy nie powinniśmy sami zabierać się za tą pracę. Nie jest to typowe nakładanie farby na ścianę jak w przypadku większości. Ta wymaga tym razem większej wprawy oraz doświadczenia ze względu na złożoność całego procesu.

Wśród jednych z najbardziej popularnych farb znajduje się farba betonowa primacol decorative czy też magnat style beton. Jednak to tylko 2 z naprawdę wielu świetnych farb dających efekt betonu, zachęcamy zapoznać się z naszą ofertą pod tym linkiem, znajduje się tam wiele świetnych produktów https://www.budujto.pl/pl/c/Dekoracje-o-efekcie-betonu/261.

 

 

DEKORACYJNA FARBA MINERALNA PRZEZNACZONA DO WYKONYWANIA DEKORACJI - CZYLI PO PROSTU FARBA BETONOWA.

Zanim przejdziemy do największych zalet, warto dowiedzieć się jakie właściwości i cechy posiada ta imitacja betonu architektonicznego. Po użyciu farby betonowej uzyskamy naprawdę niezwykły efekt, który zadowoli niejedno oko.

Pamiętajmy jednak, że wygląd to nie wszystko. Wytrzymałość czy warunki w jakich farba może być wykonywana to również bardzo ważne kwestie, których nie wolno pomijać.

  • Farba betonowa jest odporna na wilgoć.
  • Farby betonowe mogą być stosowane np. pod prysznicem, jednak muszą być bardzo dobrze zabezpieczone.
  • Farby betonowe są przeznaczone głównie do stosowania wewnątrz pomieszczeń.
  • Posiadają wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Co prawa nie tak dużą jak surowy beton, ale wciąż imponującą jak na farby. 

 

 

Farba - efekt betonu, etapy nakładania farby betonowej.

1. Przygotowanie powierzchni.

2. Nakładanie pierwszej warstwy farby betonowej.

3. Wygładzanie jeszcze mokrej farby.

4. Nanoszenie drugiej warstwy farby.

5. Ponowne wygładzanie warstwy farby.

6. Oczyszczanie powierzchni i schnięcie.

7. Przydatne linki. 

 

Pamiętajcie, nie ma jednego sposobu aplikacji. Farby betonowe oferują różne efekty końcowe. Jeśli posiadacie wystarczające duże umiejętności to bez problemu nałożycie farbę pacą plastikową, wałkiem malarskim, pędzlem czy jeszcze innymi narzędziami.

Co prawda nakładanie jej przy pomocy wałka malarskiego jest najłatwiejszą opcją jednak efekt betonu na ścianie posiada wiele wykończeń, które mogą zainteresować klienta. Beton sprawdzi się bardzo dobrze na ścianie jednak warto rozważyć jego różne opcje wizualne.

 

 

1. PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI DO NANOSZENIA FARBY BETONOWEJ

W pierwszej kolejności powinniśmy zająć się bardzo dokładnym oczyszczeniem ściany. Ma być ona wolna od wszelkiego kurzu, pyłu, resztek po starych farbach, tłustych plam czy innych tego typu zabrudzeń. Musi być również gładka i wolna od pęknięć czy rys.

Jeśli takowe występują należy je wypełnić. Po upewnieniu się, że ściana jest w odpowiednim stanie należy już zagruntować dedykowanym preparatem. Wzmocni on samą ścianę ale przede wszystkim pozytywnie wpłynie na przyczepność farby.

 

 

 

2. NAKŁADANIE PIERWSZEJ WARSTWY FARBY BETONOWEJ

Zanim zaczniemy nakładać farbę należy ją najpierw dokładnie wymieszać. Farba jest od razu gotowa do użytku i nie wymaga już żadnego dodatkowego przygotowania. Farbę nakładamy na powierzchni 1m2.

Dzięki temu unikniemy sytuacji gdzie część nałożonej masy zdąży już wyschnąć bez wykonania dekoracji a druga część będzie wciąż mokra i gotowa do obróbki. Podczas pracy należy zwrócić na to szczególna uwagę.

W innym wypadku mogą być konieczne poprawki a co za tym idzie również dodatkowe koszty. Ścianę zostawiamy do schnięcia na 12h.

 

 

 

3. WYGŁADZANIE JESZCZE MOKREJ FARBY

Zanim farba zdąży wyschnąć musimy wygładzić ją za pomocą plastikowej pacy, a jeszcze lepiej jak użyjemy pacy weneckiej. Robimy to tak długo aż cała powierzchnia dekoracji nie zostanie pokryta.

Kiedy już osiągniemy pożądany efekt kończymy pracę i dajemy farbie 24h na wyschnięcie. Proces schnięcia nie może być krótszy bo inaczej farba nie zdąży odpowiednio wyschnąć i cała praca pójdzie na marne. 4. NANOSZENIE DRUGIEJ WARSTWY

Następną warstwę farby nanosimy dokładnie w taki sam sposób jak tą pierwszą. Na powierzchnię o wielkości około 1m2. Należy tutaj również zwrócić uwagę na ewentualne ubytki jeśli oczywiście takowe się pojawią.

Zanim druga warstwa farby wyschnie przy pomocy plastikowej pacy wygładzamy całą powierzchnię kolistymi ruchami. Tutaj tak sami jak wcześniej czynność powtarzamy aż do pokrycia całej powierzchni.

 

 

 

5. PONOWNE WYGŁADZANIE WARSTWY FARBY

Po upływie mniej więcej 15 albo 20 minut zaczynamy ponowne wygładzanie farby. Może to jednak oczywiście nastąpić po trochę dłuższym czasie np. 30 min w zależności od tego z jakiej farby dokładnie korzystamy itp.

Najważniejsze jest to aby nie była sucha i nie kleiła się do narzędzi. W przeciwnym wypadku cały proces się nie uda. Prace wykonujemy przy pomocy stalowej pacy weneckiej. Przykładamy ją na płasko i poprzez koliste ruchy wygładzamy całą dekorowaną przestrzeń.

Dzięki temu ziarenka farby ułożą się co zniweluje wszelkie nierówności. Ścianę zostawiamy na 24h do wyschnięcia.6. OCZYSZCZANIE POWIERZCHNI I SCHNIĘCIE

Po 24 godzinach oczyszczamy powierzchnię ze wszystkich niezwiązanych resztek farby. Następnie przy pomocy wałka bądź pędzla nanosimy lakier malarski. Jest to bardzo istotne ponieważ lakier jest ostatnią warstwą ochronną dla farby oraz tą najważniejszą i najwytrzymalszą.

Podczas nakładania lakieru należy uważać by nie zostawić żadnych zacieków. W przeciwnym wypadku odbije się to negatywnie na efekcie końcowym.LEPIEJ NAŁOŻYĆ TO SAMEMU CZY WZIĄĆ FACHOWCA? 

Cóż jak sami widzicie nie jest to tradycyjne nakładanie farby na ścianę. Wymaga ono zdecydowanie większego doświadczenia oraz wprawy niż tradycyjne malowanie ścian.

Dlatego osoby z bardzo małym doświadczeniem mogłyby popełnić jakiś błąd, który najpewniej odbiłby się w widoczny sposób na efekcie końcowym. Jeśli nie czujemy się wystarczająco wprawieni w tego typu prace lepiej nie podejmować ryzyka i sięgnąć po pomoc fachowca.

 

 

Autor – Cyprian Kozłowski.

Komentarze do wpisu (0)

Okazje cenowe
Tynk hydrofilowy weber.pas topdry AquaBalance
Tynk hydrofilowy weber.pas topdry AquaBalance
374,00 zł 356,00 zł
szt.
Mikrocement dekoracyjny Weberfloor
Mikrocement dekoracyjny Weberfloor
495,00 zł 420,50 zł
szt.
Gotowa Gładź KMK MASS worek 25 kg
Gotowa Gładź KMK MASS worek 25 kg
55,00 zł 49,50 zł
op.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
BOK - Biuro Obsługi Klienta 501 209 331
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium