Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Blog chmura tagów
Farba z Brokatem. Dlaczego się nie świeci? 0
Brokat na ścianę. Dlaczego się nie świeci?

 Farba z brokatem. Dlaczego się nie świeci?

 

Farby brokatowe na ścianie są czymś bardzo popularnym już od jakiegoś czasu. Ludzie podzielili się w tym przypadku na dwie wyraźne grupy. Tych, którzy ich nienawidzą i tych, którzy je kochają. Bardzo rzadko mamy do czynienia z przypadkiem kogoś pomiędzy jednym a drugim.

Świecące farby brokatowe na ścianach czy inne elementy wystroju wnętrza nie są obce miłośnikom stylu glamour, dla którego charakterystyczną cechą są błyszczące akcenty. Jednak co zrobić gdy nie chce on świecić?

Takie sytuacje też się zdarzają a powody tego są najczęściej trzy. UWAGA! Każdy problem został oparty na historiach prawdziwych, że tak to ujmę. Są to problemy ludzi, którzy dzwonili do nas z zapytaniem właśnie, dlaczego ich farba z brokatem nie świeci.

Naszą ofertę farb, tynków jak i mas dekoracyjnych z brokatem znajdziecie pod tym linkiem https://www.budujto.pl/pl/c/Farby-Strukturalne-i-Dekoracyjne/151. Tutaj znajdują się konkretnie farby dekoracyjne. Tynki znajdziecie tutaj https://www.budujto.pl/pl/c/Tynki-Dekoracyjne-i-strukturalne/149.

 

 

 farba z brokatem o efekcie kryształu Guardi dopasowanie koloru pigmentu do aranżacji

 

 

 

FARBA Z BROKATEM NIE ODBIJA ŚWIATŁA?

Zacznijmy od tego najprostszego i najbardziej oczywistego. Tak wiemy, że zabrzmi to dość absurdalnie, ale spotkaliśmy się już z takimi sytuacjami. Raz zadzwonił do nas klient z zapytaniem dlaczego jego farba brokatowa o efekcie gwiezdnej nocy Guardi (jest to przykład farby z brokatem) nie świeci u niego. Na początku myśleliśmy, że obrał złą technikę malowania ścian, jednak to nie było to.

Po dość długiej i żmudnej rozmowie okazało się, że klient wykonał swoją brokatową farbę w przedpokoju. Był święcie przekonany, że skoro jest to farba ze skrzącymi się elementami to będzie świecić w każdej sytuacji.

Jednak jak się okazało nie doczytał, że aby elementy się błyszczały muszą najpierw odbijać światło (ta informacja była zawarta w opisie farby na naszej stronie, na stronie producenta i na samym opakowaniu).

Zatem powiedzmy to, aby nikt już nigdy nie miał podobnych wątpliwości. Aby farby dekoracyjne z brokatem oraz inne produkty do dekoracyjnego malowania ścian mogły się świecić muszą mieć kontakt ze światłem naturalnym lub sztucznym aby móc je odbijać i w ten sposób wywołać efekt struktury z połyskującymi drobinkami.

 Taki efekt najłatwiej uzyskać z pomocą brokatowej farby, jednak to nie jedyna opcja. Są jeszcze tynki oraz masy dekoracyjne, które mają w swoim składzie połyskujące drobinki i mogą zastąpić farbę brokatową. Dzięki nim pomieszczenie wygląda bardzo oryginalnie. 

 

 

czemu brokat nie świci farba dekoracyjna z brokatem

 

 

 

DO FARBY BROKATOWEJ UŻYTO NIEODPOWIEDNIEGO BROKATU?

Wiele osób próbuje wykonać farby brokatowe w domowych warunkach z nadzieją, że zaoszczędzą. Jednak jak się okazuje nie jest to takie łatwe jak mogłoby się wydawać i farba z brokatem wymaga dość sprecyzowanych działań.

Co prawda jeśli wiemy jak to zrobić to sami możemy zabrać się za wykonanie farby brokatowej, jak najbardziej, ale trzeba mieć świadomość, że jest to proces bardziej złożony niż kupienie zwykłej farby ściennej i wybrany brokat za 10 zł. A właśnie taka sytuacja miała miejsce.

Dostaliśmy telefon z zapytaniem, dlaczego domowa farba z brokatem nie działa tak jak te specjalistyczne? Okazało się, że nasz rozmówca zrobił dokładnie to co przed chwilą napisaliśmy. Tani brokat plus tania farba nie da efektu „WOW” niestety.

Jest to związane z tym, że połyskujące drobinki używane do dedykowanych dekoracji z brokatem takich jak tynki i farby dekoracyjne są poddawane specjalnej obróbce dzięki czemu są odporne na krycie i są w stanie oferować satysfakcjonujący efekt.

Tania paczka brokatu, którą kupimy w markecie albo „u chinczyka” nie posiada takich właściwości i zostaje po prostu prawie całkowicie wsiąknięta przez masę tynkarską bądź farbę. W najlepszym wypadku efekt to będą pojedyncze drobinki brokatu lekko odbijające światło. Niczego więcej w takiej sytuacji nie należy się spodziewać.

Jest jeden prosty sposób aby wykonać brokatową farbę we własnym zakresie. Jednak użycie zwrotu "farba brokatowa" nie jest zbyt trafne. Chodzi o to, że można zakupić samemu jakąś farbę ścienną i nałożyć na nią lakier brokatowy. Nie jest to to samo, ale za to również nada ścianie efekt połyskujących się drobinek tak jak farba brokatowa. 

 

 

farba z brokatem przygotowanie

 

 

ZANIECZYSZCZONY BROKAT CZYLI USZKODZONE FARBY BROKATOWE.

Mocno zanieczyszczony brokat również może być przyczyną dlaczego farba brokatowa nie odbija światła. W jakich przypadkach dochodzi do takiej sytuacji? Otóż są dwie. Zacznijmy od tej, na którą mamy jeszcze jako taki wpływ.

Zanieczyszczony brokat może trafić się w niskiej jakości produktach takich jak np. dekoracyjna farba z brokatem. Są to budżetowe wyroby produkowane w myśl idei „jak najszybciej i jak najtaniej”. Zatem nie powinniśmy się specjalnie dziwić, że mogą mieć jakieś „mankamenty”, bo w skrócie dostaliśmy to za co zapłaciliśmy i tyle.

Na ten przypadek rozwiązanie jest proste. Nie kupować podejrzanych i niesprawdzonych pseudo farb dekoracyjnych udających, że są wysokiej jakości brokatową farbą.

Jednak druga sytuacja to coś na co nie mamy niestety specjalnego wpływu, ale spokojnie jest to dość rzadki przypadek. Może się okazać, że oryginalna farba brokatowa, którą zakupiliśmy posiada po prostu jakiś błąd z etapu produkcyjnego.

Jeśli to prawda i to nie my uszkodziliśmy farbę np. poprzez dodawanie tam niededykowanych substancji to oddajemy ją do sklepu, w którym została zakupiona lub odsyłamy ją do internetowego sprzedawcy (musimy mieć fakturę lub paragon).

Następnie sprzedawca odsyła uszkodzoną farbę do producenta np. wcześniej wspomnianego Guardi, który we własnym zakresie wykonuje testy i badania na farbie, aby dowiedzieć się co spowodowało uszkodzenie jej.

Jeśli okazuje się, że jest to produkcyjny błąd producenta to kupujący otrzymuje pełny zwrot kosztów oraz oświadczenie, w którym są zawarte informacje na temat błędu jaki został popełniony podczas produkcji. Średni czas takiego badania farby to zazwyczaj maksymalnie 14 dni roboczych. Średnia jednak to około 8 – 10 dni roboczych. 

 

 

farba z brokatem i zanieczyszczone drobinki brokatu

 

 

ZŁA TECHNIKA MALOWANIA ŚCIAN.

"Jak malować farbą brokatową oto jest pytanie?" Jest jest, ale nie takie ciężkie jakby mogło się wydawać. Malowanie farbą brokatową nie jest wcale takie ciężkie jak mogłoby się wydawać. Powiedziałbym nawet, że nie jest w ogóle ciężkie. Robimy to w sumie tak jak zwykłą farbę.

Najpopularniejszą techniką nanoszenia farby jest malowanie nieregularnymi krzyżowymi ruchami na powierzchnię za pomocą wałka o krótkim włosiu. Będzie to bardzo dobra technika zwróciwszy uwagę na fakt, że jest ona jednocześnie farbą strukturalną.

Jak widzicie pomieszczenie, w którym jest ściana z efektem brokatu, nie jest tak trudne do uzyskania. Zatem gdzie jest błąd? Jest on popełniany prawie, że na samym początku. Źle przygotowane podłoże np. nieodpowiednio oczyszczone może za skutkować niechcianymi efektami, takimi jak znacznie mniej wydajna dekoracja.

Kolejnym błędem jest źle i niedokładnie wymieszany brokat przez co zamiast świecić w odpowiednich proporcjach daje nieregularny efekt, skrzących się małych elementów wyglądających jak metaliczne drobinki. Do mieszania farby z brokatem należy stosować mieszadeł szybkoobrotowych. Mamy wtedy pewność, że podłoże zostanie odpowiednio wykonane.

Jeśli chcielibyście dokładną instrukcję jak poprawnie wykonać farbą z brokatem to mamy kilka poradników odnośnie konkretnych produktów. Tutaj jest blog do artykułu jak poprawnie wykonać farbę o efekcie śniegu https://www.budujto.pl/pl/blog/Farba-o-efekcie-sniegu-jak-nakladac/62.

Artykuł jak poprawnie wykonać malowanie farrbą o efekcie gwiezdnej nocy z Guardi https://www.budujto.pl/pl/blog/Farba-o-efekcie-gwiezdnej-nocy-jak-wykonac/47.

Dla odmiany coś innego niż farba. Jest to masa dekoracyjna o efekcie kryształu i poradnik jak ją nakładać https://www.budujto.pl/pl/blog/Masa-o-efekcie-krysztalu-jak-nakladac/53.

Jeśli całkowicie przemawia do was brokat na ścianach, stych glamour i elegancja to proszę bardzo https://www.budujto.pl/pl/blog/Farba-dekoracyjna-o-efekcie-diamentowego-pylu/85 farba o efekcie diamentowego pyłu jest w sam raz dla was.

 

 

zła technika dekoracyjnego malowania ścian

 

 

GDZIE NAJLEPIEJ SPRAWDZĄ SIĘ DEKORACJE WYKONANE ZA POMOCĄ BROKATOWEJ FARBY?

Dobra, skoro wiemy już jakich błędów unikać przy wykonywaniu tej dekoracji, to należy zadać sobie pytanie gdzie farba brokatowa sprawdzi się najlepiej? Pomysłów na jej zastosowanie jest przynajmniej kilka (niektóre farby brokatowe można stosować nawet na sufitach).

Jeśli zastosujesz farbę z brokatem w pokojach dziennych takich jak salon przełamiesz monotonię matowych płaszczyzn i nadasz wnętrzu efektowny design. Do ścian pomalowanych tą dekoracją najlepiej sprawdzą się aranżacje wnętrz w stylu galmour.

Więcej na temat tego stylu jak i wielu innych dowiecie się z naszego wielkiego przewodnika po stylach wnętrzarskich https://www.budujto.pl/pl/blog/Wielki-przewodnik-po-stylach-wnetrzarskich/92.Aranżacja wykonana w stylu glamour. Ożywienie wnętrza farbą z brokatem.

 

 

Farbą z brokatem możesz zdziałać naprawdę małe cuda. Twoje pomieszczenie otrzyma glamourowy look, nutkę niebanalnego charakteru a uzyskany efekt bez wątpienia przyciągnie uwagę gości. Jednak należy uważać aby nie przesadzić.

W takiej tonacji dobrze jest utrzymać zazwyczaj jedną ścianę, aby nie stworzyć efektu przepychu i chaosu, który wywoła dezorientację.

Farba z brokatem bardzo dobrze sprawdzi się do pokrywania większych powierzchni w pokojach dziecięcych. Charakteryzuje się ona wysoką odpornością i można ją czyścić z niewielkim dodatkiem detergentu. Farba wtedy zostanie utrzymana w zadbanym stanie i nie straci swoich właściwości.BROKAT SIĘ NIE ŚWIECI.

Farba z brokatem, hit czy kit? To już oceńcie sami jednak nie ma wyrobów idealnych. Nie ważne czy kupimy tanią farbę z chińskiej strony za 9 zł z litra czy sprawdzoną markę za 90 zł z litra.

W jednym jak i drugim przypadku mamy szanse na to, że może posiadać jakąś wadę produkcyjna (oczywiście w tym pierwszym przypadku szanse na to są zdecydowanie większe).

Tylko, że w tej drugiej sytuacji możemy coś z tym jeszcze zrobić i czasem wyłapać jeszcze jakiś gratis od producenta w postaci rekompensaty. Morał z tego jest jeden. Kupujmy z głową, nie bądźmy aż tak wielkimi skąpcami, czytajmy opisy produktów i ich etykiety. Takie nasze rady na sam koniec.

 

Autor:

Cyprian Kozłowski

(włókna szklanego)

Komentarze do wpisu (0)

Okazje cenowe
Rusztowanie LEVVEL Solid 730
Rusztowanie LEVVEL Solid 730
10 142,00 zł 9 090,00 zł
szt.
Tynk Kwarcowy Guardi 20 Kg PROMOCJA
Tynk Kwarcowy Guardi 20 Kg PROMOCJA
256,00 zł 219,00 zł
szt.
Rusztowanie LEVVEL Easygate 290
Rusztowanie LEVVEL Easygate 290
2 167,00 zł 1 899,00 zł
szt.
Rusztowanie LEVVEL Solid 380
Rusztowanie LEVVEL Solid 380
4 620,00 zł 3 999,00 zł
szt.
Rusztowanie LEVVEL Easygate 550
Rusztowanie LEVVEL Easygate 550
8 140,00 zł 6 935,00 zł
szt.
Rusztowanie jezdne SOLID 290
Rusztowanie jezdne SOLID 290
2 222,00 zł 1 935,00 zł
szt.
Rusztowanie LEVVEL Easygate 900
Rusztowanie LEVVEL Easygate 900
14 135,00 zł 12 800,00 zł
szt.
Rusztowanie LEVVEL Easygate 380
Rusztowanie LEVVEL Easygate 380
4 675,00 zł 4 000,00 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
BOK - Biuro Obsługi Klienta 501 209 331
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium