Materiały Budowlane  I  Farby i Tynki
Mikrobeton, mikrocement i beton architektoniczny. Czym się różnią? 0
Mikrobeton, mikrocement i beton architektoniczny. Czym się różnią?

MIKROBETON, MIKROCEMENT I BETON ARCHITEKTONICZNY. CZYM SIĘ RÓŻNIĄ?

 

Efekt betonu architektonicznego jest niezwykle popularny w naszym kraju. Surowe, czyste i minimalistyczne wnętrza posiadają naprawdę dużo uroku. Mimo swojej prostoty są bardzo eleganckie i wyważone.

Między innymi dlatego tak wiele osób się na nie decyduje. A w jaki sposób uzyskać ten efekt? Wystarczy zastosować odpowiedni materiał.

I o tym właśnie jest blog. Czego powinniśmy użyć do uzyskania betonu architektonicznego?

 

 

MIKROBETON I MIKROCEMENT

 

Gdzie tkwi różnica pomiędzy mikrobetonem a mikrocementem? 

Absolutnie nigdzie. Mikrocement jest synonimem do mikrobetonu. Jest to dokładnie to samo tylko nazwę stosuje się naprzemiennie.

 

Zastosowanie mikrobetonu

Skoro ta kwestia różnic została już wyjaśniona możemy przejść dalej. Sam mikrobeton jest bardzo kuszącą opcją. Daje identyczny efekt co beton architektoniczny, poza tym można stosować go w dowolny sposób jeśli chodzi o dekoracje wnętrz.

Można stosować go jako system wykończeniowy dla podłóg, ścian a nawet stolarki meblowej do wykonywania bezdylatacyjnej i dekoracyjnej powłoki cienkowarstwowej. Można stosować go na jastrychach cementowych, antyhydrytowych, betonie, tynku a nawet płytach kartonowo – gipsowych.

Przegroda z zastosowanym mikrocementem daje oryginalną kolorystycznie powierzchnię z widocznym na niej śladem obróbki, który spopularyzował rozwiązania oparte o beton architektoniczny.

 

*W dodatku mikrobeton można zabarwiać na dowolny kolor. Daje to ogromną swobodę w tworzeniu własnych kompozycji.

 

 

BETON ARCHITEKTONICZNY

 

Najlepszy efekt?

Czy jest coś co da lepszy efekt betonu architektonicznego niż sam beton architektoniczny? W sumie to wątpię. Jednak nie jest to rozwiązanie, które można zastosować prawie, że zawsze tak jak w przypadku mikrobetonu.

Beton architektoniczny znacząco obciąża konstrukcje dlatego nie może być stosowany w każdym budynku. Jeśli chodzi o jego parametry wytrzymałościowe i trwałość to nie różni się one od zwykłego betonu.

 

Właściwości betonu architektonicznego

Sam beton architektoniczny jest znacznie elastyczniejszy i dużo bardziej estetyczny niż klasyczny. Nadaje powierzchniom unikalny efekt wizualny oraz niepowtarzalną fakturę. Dzięki tym atutom nie trzeba przykrywać go żadną warstwą wykończeniową taką jak tynk, farba strukturalna i tym podobne.

Zaleca się go jednak zaimpregnować aby zapewnić dodatkową warstwę ochronną przed ewentualnymi uszkodzeniami.

 

 

SCHODY ZEWNĘTRZNE

Wspomnieliśmy już wcześniej, że z mikrocementu możemy wykonać nawet całe schody, ale wiele osób o to pyta więc warto dokładniej poruszyć tą kwestię osobno. Mogą być to zarówno schody zewnętrzne jak i wewnętrzne.

Wykonanie wylewki nie jest żadnym problemem jeśli wiemy jak się za to zabrać lub zlecimy to osobie, która zna się na tej robocie. Schody zewnętrzne wykonane z mikrocementu lub samego betonu architektonicznego są bardzo dobrym rozwiązaniem.

Są wytrzymałe, łatwe do utrzymania w czystości oraz odporne na wymagające warunki atmosferyczne np. deszcz, śnieg, wiatr, wilgoć, suszę i naprawdę wiele innych. Poza tym same schody również bardzo zmysłowo się prezentują. Świetnie nadają się do industrialnego stylu jak i klasycznego czy modernistycznego.

Naprawdę bardzo łatwo je dopasować do swojego gustu.

 

 

CO OSTETCZNIE WYBRAĆ?

Chcąc uzyskać efekt betonu architektonicznego niezależnie na co się zdecydujemy będziemy usatysfakcjonowani końcowym efektem. Tylko należy tutaj wziąć pod uwagę to czy nasze lokum jest odpowiednio dostosowane do samego betonu architektonicznego czy może lepiej skorzystać z mikrobetonu. 

Warto podkreślić, że zarówno mikrobeton oraz beton architektoniczny może być wykorzystywany na podłogach oraz ścianach budynków. Wystarczy tylko zadbać o odpowiednie przygotowanie się do tych prac.

 

 

Autor - Cyprian Kozłowski

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
BOK - Biuro Obsługi Klienta 501 209 331
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl