Materiały Budowlane  I  Farby i Tynki

Dlaczego warto się rejestrować

Mikrocement – jak wykonać? 0
Mikrocement – jak wykonać?

MIKROCEMENT - JAK WYKONAĆ

 

Mikrocement to jedna z najbardziej kuszących opcji jeśli chodzi o dekoracje wewnętrzne. Oczywiście jeśli ktoś lubi ten styl. Nie da się odmówić racji temu kto stwierdzi, że efekt betonu architektonicznego jest dość specyficzny. Jednak w naszym kraju jest niesamowicie popularny.

Jednymi z najchętniej kupowanych dekoracji wewnętrznych są właśnie tynki o efekcie betonu architektonicznego oraz farby strukturalne o tym samym efekcie. 

Jeśli chcielibyście poznać dokładną wycenę i koszty mikrocementu z uwzględnieniem regionu, robocizny i kilku innych aspektów to zapraszamy do zapoznania się z naszą szczegółową wyceną dokładnie w tym artykule Mikrocement - cena. Jeśli jednak nie znajdziecie w 100% satysfakcjonującej odpowiedzi zawsze możecie napisać na naszego maila przeznaczonego specjalnie do wycen, gdzie za darmo odpowiemy wam na wszystkie pytania.

 

 Spis Treści - Mikrocement jak wykonać

1. Gruntowanie podłoża.

2. Przygotowanie i aplikacja mikrocementu.

3. Nakładanie drugiej warstwy.

4. Tworzenie efektu pustek szalunkowych.

5. Wygładzanie powierzchni i dalsze robienie efektu pustek szalunkowych.

6. Wzmocnienie efektu.

7. Podkreślenie industrialnego efektu betonu.

8. Polecany przez nas mikrocement. 

 

 

1. GRUNTOWANIE PODŁOŻA

Przed rozpoczęciem nakładania mikrocementu należy odpowiednio zagruntować podłoże. Zwiększy ono przyczepność tynku i wzmocni samą ścianę. Następnie po około 12h (najlepiej na następny dzień) przystępujemy do dalszych prac.

 

Gruntowanie podłoża pod mikrocement

 

 

2. PRZYGOTOWANIE I APLIKACJA MIKROCEMENTU

Mikrocement przygotowujemy za pomocą mieszadła mechanizcnego. Musimy stworzyć mieszankę o odpowiedniej konsystencji. Nie może być zbyt gęsta ani nie może być zbyt moco rozwodniona np. do tego stopnia, że leje się jak woda z grudkami.

Po odpowiednim przygotowaniu mieszanki możemy rozpocząć aplikację. Pierwszą warstwę tynku nakładamy mniej więcej na grubość ziarna. Używamy do tego pacy ze stali nierdzewnej. Później odczekujemy około 2 – 3h aby tynk lekko przesechł. UWAGA! Czas schnięcie w niskiej temperaturze może się wydłużyć.

 

 przygotowanie mikrocementu do nakładania  

(Odmierzanie proporcji.)

 

 

mieszanie mikrocementu  

(Mieszanie mikrocementu.)

 

 

Wykonywanie pierwszej warstwy mikrocementu  

(Wykonywanie pierwszej warstwy.)

 

 

3. NAKŁADANIE DRUGIEJ WARSTWY MIKROCEMENTU

Nakładamy drugą warstwę tynku. Nakładamy ją mniej więcej na grubość 1 mm.  

 

Nakładanie drugiej warstwy mikrocementów  

(Nakładanie drugiej warstwy mikrocementu.)

 

 

4. WYKONYWANIE EFEKTU PUSTEK SZALUNKOWYCH

Ślady pozostawione przez pacę stalową usuwamy za pomocą pacy weneckiej. Później ponownie za pomocą pacy stalowej tworzymy właśnie efekt pustek szalunkowych. To nim właśnie charakteryzują się prawdziwe betonowe ściany.

Uzyskujemy efekt przykładając pacę do tynku a następnie ją odrywając. Po tym pozostawiamy tynk na pól godziny do przeschnięcia.

 

  • Wygładzanie powierzchni i dalsze robienie pustek szlunkowych

Powierzchnię jeszcze raz wygładzamy przy pomocy pacy weneckiej, możemy spryskać ją delikatnie wodą. Należy pamiętać, że pozostaną zagłębienia w miejscach, gdzie wcześniej robiliśmy “pustki szalunkowe”.

Aby uzyskać efekt, jaki dają płyty betonowe, przyciskamy twarde narzędzie – na przykład trzymadło wałka- w miejscach, gdzie chcemy odznaczyć fugi określające krawędzie płytek.

 

  • Wzmocnienie efektu

Aby osiągnąć efekt betonowej płyty potrzebujemy jeszcze zaznaczyć mocowania szalunku. W odpowiednich miejscach w tynk imitujący beton na ścianie zagłębiamy okrągłą rączkę wałka malarskiego lub innego podobnego przedmiotu.

Całość jeszcze raz dokładnie i delikatnie wygładzamy za pomocą pacy weneckiej w celu pozbycia się zbędnych nierówności jakie mogły powstać w czasie tworzenia efektu płytek.

 

 

7. PODKREŚLENIE INDUSTRIALNEGO EFEKTU BETONU

Aby ostatecznie podkreślić industrialny efekt betonu, przemalowania podkreślamy jeszcze odpowiednią szarą bejcą.

 

Bejca do mikrocementu  

(Bejca podkreślająca efekt.)

 

Podczas wykonywania mikrocementu można popełnić kilka błędów i lepiej zapoznać się z nimi niż później być zmuszonym do poprawek. Najczęściej popełniane z nich uwzględniliśmy w tym poradniku, który pomoże wam w wykonywaniu pracy Nigdy nie popelniaj tych bledow przy wykonywaniu mikrocementu. Cały artykuł jest jednym wielkim zbiorem najczęstszych pomyłek, na które natykają się wykonawcy podczas pracy, bo jak wiadomo najlepiej uczyć się na błędach właśnie.

 

 

8. POLECANY PRZEZ NAS MIKROCEMENT

Tutaj macie link do polecanego przez nas mikrocementu i innych dekoracji o efekcie betonu Popularne dekoracje o efekcie betonu, jest tam całkiem sporo pozycji więc można powiedzieć, że dla każdego coś miłego ;) 

 

 

Autor – Cyprian Kozłowski

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
BOK - Biuro Obsługi Klienta 501 209 331
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl