Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Blog chmura tagów
Taśma Amerykańska - Tuff Tape taśma 11/10 0
Taśma Amerykańska - Tuff Tape taśma 11/10

Taśma Amerykańska - Tuff Tape taśma 11/10

 

Taśma amerykańska to produkt, który można uznać za jeden ze światowych ewenementów. Jest to najpopularniejsza taśma na świecie i chyba jednocześnie najbardziej ikoniczna. Dlaczego? Nie dlatego, że tak wiele osób z niej korzysta (w Polsce jest to produkt typowo niszowy, z którym jeszcze cała masa osób nie miała okazji współpracować), ale dlatego, że jest najbardziej stereotypową taśmą na świcie. Każdy z pewnością kojarzy czy to z filmów czy może starych amerykańskich kreskówek sceny jak bohaterowie naprawiają taśmą nawet najbardziej absurdalne rzeczy takie jak węże ogrodowe czy jakieś narzędzia.

Jednak czy w dzisiejszych czasach jest to aby na pewno fikcja? Otóż nie. Kto by się spodziewał, że stare filmy będą w stanie przewidzieć z taką dokładnością w jaką stronę pójdzie taśma amerykańska nazywana dzisiaj Tuff Tape.

W Ameryce a dokładniej w USA panuje swego rodzaju "kult" tej taśmy. Jest wykorzystywana absolutnie do wszystkiego co stało się oczywiście bardzo "memogennym" (satyrycznym) zjawiskiem, z którego do dzisiaj śmieje się cała masa osób.

No dobra ale do jakich prac faktycznie warto wykorzystać Tuff Tape, jaką z nich wybrać, ile kosztuje i w ogóle gdzie można to kupić? Odpowiedzi na te i inne pytania dostaniecie już teraz!

 

 

Do czego służy Tuff Tape? Jakie zastosowanie ma Taśma Amerykańska?

Cóż pomijając tą całą prześmiewczą otoczkę gdzie ta taśma jest wykorzystywana do praktycznie wszystkiego to jej głównym zastosowaniem (przynajmniej w Polsce) jest łączenie wewnętrznych rogów płyt karton - gips. I nie ma co się dziwić, ta taśma potrafi zdziałać prawdziwe cuda i bije na głowę niejeden klej (co do tego nie ma akurat żadnych wątpliwości).

Do tego może być swobodnie stosowana zarówno na płaskich jak i chropowatych powierzchniach (to jest jednak czasami zależne od konkretnego produktu, niektóre taśmy typu Tuff Tape nie nadają się do powierzchni chropowatych).

Świetnie również radzi sobie przy maskowaniu pęknięć na płytach i innych obiektach gdzie inne taśmy w bardzo krótkim czasie ulegały szybkiemu zniszczeniu i po prostu ekspresowo odpadały.

Poza tym można również naprawiać przy jej pomocy całą masę różnych rzeczy od mioteł, przez młotki itp. (jednak tego nie zalecamy bo takie praktyki nawet obok przepisów BHP nie stały). Mimo wszystko radzimy się trzymać jej głównego zastosowania jakim jest praca z płytami g-k.

 

 

Jakie rodzaje ma Taśma Amerykańska? Tuff Tape w praktyce

taśma amerykańska tuff tape

 

Jeśli chodzi o rodzaje to nie ma żadnego ogólnego i oficjalnego podziału, do którego muszą się stosować producenci. Bo to właśnie od tego na jaką konkretnie taśmę danego producenta się zdecydujemy jest zależne od ilości jej rodzajów, zastosowań itp. My teraz na warsztat weźmiemy Center - Flex i ich serię taśm amerykańskich nazwanych (uwaga niespodzianka) Tuff Tape.

Jest to najpopularniejszy w Polsce producent taśm amerykańskich, w jego ofercie możemy znaleźć trzy główne kategorie Tuff Tape:

UWAGA! To zastosowanie jest elementem wspólnym - "wykorzystuje się ją do łączeń płyt g-k na płaskich powierzchniach, głównie sufity i ściany. jest zmiennikiem dla siatki, fizeliny, taśmy papierowej, taśmy papierowej z wkładką aluminiową. Służy również do wykańczania narożników wewnętrznych - ten element jest uniwersalny i tyczy się każdego koloru taśmy."

Tasmy różnią się od siebie głównie grubością co przekłada się bezpośrednio na wytrzymałość.

Niebieska - jest to najgrubsza i najbardziej wytrzymała taśma w zestawieniu. Jej grubość wynosi 0,65 mm. Jest również jednocześnie najdroższa i najmniej kupowana.

Pomarańczowa - jej grubość wynosi 0,64 i jest drugą najodporniejszą taśmą. Jednak również nie cieszy się wielką popularnością wśród kupujących.

Zielona - grubość wynosi 0,54 mm. Mówi się, że ze wszystkich sprawdza się najlepiej w wilgotnym otoczeniu i jest to prawda jednak żadna nie przetrwa trwałego i intensywnego kontaktu z wodą.

Czerwona - jest to najcieńsza bo mierząca w grubości tylko 0,31 mm. Jest również w teorii najmniej wytrzymała oraz najtańsza i ciesząca się największą popularnością. Dlaczego? Bo pomimo, że z tego zestawienia jest najcieńsza i tak bije na głowę prawie wszystkie inne taśmy, które nie są Tuff Tape.

Jest na tyle wytrzymała, że nie otrzymaliśmy jeszcze żadnej informacji na temat tego, że nie sprawdziła się podczas pracy. Świetnie sprawdza się na łączenia ze ścianą płyt g-k, drewna i nie tylko. Można powiedzieć, że jest to taśma uniwersalna. Tutaj zostawiamy wam do niej link https://www.budujto.pl/pl/searchquery/tuff+tape/1/phot/5?url=tuff,tape A dlaczego ludzie ją kupują? Bo po prostu spełnia swoje zadanie i nie ma potrzeby kupowania droższej taśmy i tyle. Świetnie radzi sobie tam gdzie powinna.

 

 

Ile kosztuje Taśma Amerykańska

Taśma amerykańska jest bez wątpienia jedną z droższych taśm dostępnych na rynku. Jednak nie ma co się temu dziwić. Na ten moment nie ma lepszej taśmy niż Tuff Tape a jej cena jest całkowicie zależna od długości oraz grubości taśmy i producenta na jakiego się zdecydujemy.

 

W zależności od tego na jaki konkretnie rodzaj się zdecydowaliśmy za 30m Tuff Tape zapłacimy od 100 do nawet 150zł i więcej.

Dokładną rozpiskę rodzajów Tuff Tape i ich ceny na 2022 macie poniżej:

  • Niebieska (0,65 mm) - około 140 zł za 20m.

  • Pomarańczowa (0,64 mm) - około 120 zł za 20m.

  • Zielona (0,54 mm) - około 100 zł z 20m.

  • Czerwona (0,31) - około 80zł za 20m.

 

Gdzie można ją kupić?

Najłatwiej jest ją dostać w internetowych sklepach takich jak nasz, powyżej w nagłówku "Jakie rodzaje ma Taśma Amerykańska? Tuff Tape w praktyce" znajdziecie link do naszej oferty. Można ją jeszcze oczywiście dostać na stronach dyskontów takich jak Leroy Merlin czy Castorama oraz na platformach sprzedażowych takich jak Allegro.

 

 

Zalety taśmy Tuff Tape. Dlaczego Taśma Amerykańska jest warta zachodu?

Zalet tych taśma jest cała masa. Od wytrzymałości, przez odporność na wydajności i trwałości kończąc. Oto najpopularniejsze z najważniejszych właściwości Tuff Tape:

  • Bardzo wysoka trwałość - Świetnie maskuje pęknięcia płyt i nie pęka.

  • Bardzo łatwa i szybka podczas montażu - posiada unikalną strukturę dzięki, której jest w stanie tworzyć sztywne i gładkie powierzchnie.

  • Zapewnia proste linie narożników wewnętrznych - odporna na chwilowe działanie wody i częściowo na rdzę (Wyłącznie do użytku zewnętrznego).

  • Jest bardzo wydajna - ponieważ pozwala na wykorzystanie 100% materiału i nieporównywalnie mocniejsza niż klasyczna taśma papierowa.

  • Nie trzeba jej moczyć w wodzie - może być pokryta przy pomocy dowolnej farby.

  • Nie stosować podczas pracy dodatkowych narzędzi - spinacze, taśmy montujące itp. nie są potrzebne. Bardzo wygodna w użyciu, transporcie i przechowywaniu dzięki nawinięciu na rolkę.

 

No dobra a jakie są wady?

Jest ich mimo wszystko kilka i należy mieć je na uwadze.

Po pierwsze te taśmy nie nadają się do stosowania poza wnętrzami pomieszczeń. Nie mogą być wykorzystywane w warunkach zewnętrznych.

Po drugie są bardzo drogie. To mogliście zauważyć już powyżej. Za zwykłą papierową taśmę zapłacilibyśmy może kilka złotych. Za tą zapłacimy ponad 100 zł.

Po trzecie nie są całkowicie wodoodporne. I nie ma jeszcze taśmy co by była. Lepiej znoszą wilgoć i chwilowy NIE STAŁY kontakt z wodą. Ale po dłuższym czasie i one ustąpią a z tym nie da się już nic zrobić. Jest to również jednocześnie odpowiedź na pytanie czy Tuff Tape się moczy?

Jednak mimo tego są to genialne i najlepsze na polskim rynku taśmy o zastosowaniu wewnętrznym.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
BOK - Biuro Obsługi Klienta 501 209 331
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl