Dyble do elewacji

Przez Dyble do elewacji nazlezy rozumieć kołki montażowe do styropianu fsadowego oraz wełny elewacyjnej. Są to tworzywowe łączniki służące do mechanicznego mocowania termoizolacji. Co prawda można obeść się bez dybli elewacyjnych jednak nie polecamy tego rozwiązania. Same kołki elewacyjne są bardzo przydatne i poprawiają jakość wykonywanych prac i zapewniają dodatkowe mocowanie mechaniczne dla styopianu czy wełny elewacyjnej. Dzisiaj stosuje się je w sumie przy każdej termomodernizacji budynku.

 

Wkręt oczkowy do mocowania rusztowań z dyblem WRK

Wkręt oczkowy do mocowania rusztowań z dyblem WRK
Wkręt oczkowy do mocowania rusztowań z dyblem WRK

To wkręt oczkowy z ocynkowanej stali  z dyblem nylonowym do mocowania rusztowań, lin napinających lub łańcuchów do podłoża betonowego klasy B25 lub wyższej, kamienia naturalnego lub cegły pełnej. Wkręt z dyblem posiada aprobatę techniczną Instytutu Techniki Budowlanej.

Cena: 2,45 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.

Dybel do lekkich zamocowń IZI

Dybel do lekkich zamocowń IZI
Dybel do lekkich zamocowń IZI

Izi to dybel do lekkich zamocowań w fasadach budynków pokrytych warstwą izolacji i tynku.  Montowany jest w podłoże z płyt styropianowych i poliuretanowych.

Cena: 25,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
op.

Dybel ramowo elewacyjny do murów otworowych AST Arvex

Dybel ramowo  elewacyjny do murów otworowych AST Arvex
Dybel ramowo elewacyjny do murów otworowych AST Arvex

Dybel ramowy z koszulką nylonową z długą strefą rozporową w zestawie z wkrętem ocynkowanym na biało z łbem stożkowym można montować w mury z cegły wapienno-piaskowej, pustaków, sitówki, dziurawki i innych cegieł otworowych, betonu lekkiego, pumeksu oraz podobnych materiałów budowlanych.

Cena: 0,61 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Podział dybli do elewacji.

Same dyble do elewacji czy jak ktoś woli kołki do elewacji można podzielić ze względu na tworzywo z którego zostały zrobione, czyli tańszy i słabszy polipropylen, lub lepszy ale droższy nylon. Oczywiście kluczową cechą kołka do elewacji jest długość, która jest uzależniona od grubości płyty izolacyjnej, czyli styropianu lub wełny. Zakłada się, że dybel do styropianu powinien wejść w ścianę przynajmniej 6 cm, aby łączenie spełniało swoja funkcję. W przypadku wełny elewacyjnej zakłada się 6-10 cm. Ostatnim czynnikiem, który należy zwracać uwagę przy zakupie dybla do elewacji jest rodzaj trzpieniu. Do wyboru mamy tańszy z tworzywa sztucznego, czyli potocznie z plastiku oraz trwalszy i raczej nie zawodny z metalu. Metalowy trzpień w dyblu elewacyjnym podnosi cenę całego kołka do elewacji.

Jak sama nazwa wskazuje dyble do elewacji służą do montażu płyt izolacyjnych do murów. Dzisiejsze kleje do styropianu, szczególnie dobrej jakości poliuretanowe, świetnie radzą sobie z montażem styropianu do suporeksu czy pustaka ceramicznego bez kołkowania elewacji. Jednak są miejsca, które należy kołkować dyblami elewacyjnymi. Mianowicie powinny zostać zakołkowane narożne ściany budynku, ponieważ są szczególnie narażone na poderwanie przez wiatr. Pada często pytania ile montować kołków na płytę styropianu? Pojedynczą płytę styropianu zleca się montować na trzech dyblach, a minimum na dwóch.

Co daje kołek fasadowy?

Dodatkowe mocowanie styropianu lub wełny do ściany budynku.

Pozwalają uzyskać gwarancję solidnego montażu systemu termoizolacyjnego.

Kilka faktów o kokach do elewacji o których powinieneś pamiętać.

Zaleca się montować 4-6 kołków na jeden metr kwadratowy termomodernizacji.

W okolicach naroży budynków powinni się wykorzystywać około 7 kołków na 1 metr kwadratowy.

Długość kołka jaki musisz zastosować to minimum grubość izolacji plus 6 cm.

Kołki do styropianu i wełny powinieneś zaślepić specjalnymi zaślepkami, aby uniknąć efektu biedronki.

Zalecamy zakup dybli ponieważ tak jak już wyżej podkreśliliśmy są one bardzo przydatne podczas prac remontowych. Zapewniają one wyższą jakość wykonywanej pracy oraz są gwarancją solidnego montażu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium