/* pixel homebook */ /*klaviyo*/

 Farby na dachy

Farby na dachy to farby do malowania metalu bardzo odporne na warunki atmosferyczne. Od farby na dach oczekuje bardzo wysokiego krycia już przy pierwszej warstwie, druga warstwa pełni funkcję ochronną. Najbardziej popularne farby dachowe to farby poliwinylowe. Można nimi malować wszystkie powierzchnie metalowe takie jak dachy, rynny czy ogrodzenia. 

Emalia chlorokauczukowa Bato Emalia chlorokauczukowa Bato
Cena: 35,00 zł (netto: 28,46 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Farba poliwinylowa dach rynna ogrodzenia Bato Farba poliwinylowa dach rynna ogrodzenia Bato
Cena: 39,00 zł (netto: 31,71 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Gruntoemalia do metalu Profidach Lakma Gruntoemalia do metalu Profidach Lakma
Cena: 55,00 zł (netto: 44,72 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Rozcieńczalnik do farb poliwinylowych Rozcieńczalnik do farb poliwinylowych
Cena: 15,00 zł (netto: 12,20 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Inwestor od farby do malowania dachu wymaga przede wszystkim długowieczności. Odmalowanie dachu to nie jest odmalowanie ściany wewnątrz domu czy mieszkania. Może cały zabieg nie jest skomplikowany, ale za to może być niebezpieczny.

 

Dlatego wykonawcy wybierają farbę, której można zaufać, a przy tym musi się im dobrze nią malować. Wśród farb do dachów możemy wyróżnić, następujące farby.

 

Farba chlorokauczukowa.

Chlorokauczuk jest wybierany coraz rzadziej do malowania dachów ze względu na trudność aplikacji. Każdy wykonawca, który bedzie pracował na farbie chlorokauczukowej najpierw ją rozcieńcza ponieważ nie uda się pomalować elementów metalowych estetycznie. Szczególnie podaczas pracy latem, gdy temperatura jest stosunkowo wysoka.

Aktualnie farbę chlorokauczukową wybierają klienci indywidualni, którzy są mniej świadomi jak rynek farb do metalu się rozwinął.

 

Farba poliwinylowa.

Jest to farba, która zastąpiła wcześniej wspomnianą farbę chlorokauczukową. Cechuje się ponadprzeciętna odpornością na warunki atmosferyczne oraz długowiecznością. Niegdyś farba bardzo droga, dzisiaj można ją kupić w przystępnej cenie. Farba poliwinylowa cechuje się tym, że nie wymaga farby podkładowej. Sama jest podkładem i farbą wierzchniego krycia. Farba poliwinylowa jest nie tylko używana przy malowaniu dachu. Farbą poliwinylową maluje się już praktycznie każdą konstrukcję na metalowym ogrodzeniu kończąc.

 

Farba epoksydowa.

Farba epoksydowa to farba typowo skierowana do profesjonalistów. Farba epoksydowa jest farbą dwuskładnikową. Głównie jest stosowana w przemyśle i na bardzo dużych inwestycjach. Farbę epoksydową powinno się malować w masce filtrującej, ponieważ opary, które unoszą się podczas aplikacji mogą spowodować odurzenie i utratę przytomności, a skrajnych wypadkach trwały uszczerbek na zdrowiu. Mimo utrudnień przy aplikacji, ta farba jest bardzo często wybierana przez profesjonalne firmy, ponieważ inwestor który chce mieć pomalowane tysiące metrów i do tego elementy znajdują się na dużej wysokości wybierze właśnie farbę epoksydową, aby zrobić to raz a porządnie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl