/* pixel homebook */

 Farby na metal

Farby skierowane do zabezpieczania powierzchni metalowych. Nie znajdziesz tutaj zwykłych farb, które dostaniesz w każdym markecie budowlanym typu Catorama czy Leroy Merlin. Jeśli chodzi o farby na metal to stawiamy na farby nie komercyjne, które nie muszą się reklamować ponieważ już malarz amator hobbysta zauważy że pomalowana powierzchnia nie jest ładna tylko przez jeden sezon.

Emalia chlorokauczukowa Bato Emalia chlorokauczukowa Bato
Cena: 35,00 zł (netto: 28,46 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Emalia ftalowa Bato Emalia ftalowa Bato
Cena: 29,00 zł (netto: 23,58 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Farba poliwinylowa dach rynna ogrodzenia Bato Farba poliwinylowa dach rynna ogrodzenia Bato
Cena: 39,00 zł (netto: 31,71 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Gruntoemalia Alkidowa  szybkoschnąca Bato Gruntoemalia Alkidowa szybkoschnąca Bato
Cena: 32,00 zł (netto: 26,02 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Farba poliwinylowa Rustikal Bato Farba poliwinylowa Rustikal Bato
Cena: 31,00 zł (netto: 25,20 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Farba dekoracyjna do metalu Patyna Farba dekoracyjna do metalu Patyna
Cena: 27,00 zł (netto: 21,95 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Gruntoemalia do metalu Profidach Lakma Gruntoemalia do metalu Profidach Lakma
Cena: 55,00 zł (netto: 44,72 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Rozcieńczalnik do farb poliwinylowych Rozcieńczalnik do farb poliwinylowych
Cena: 15,00 zł (netto: 12,20 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Farby na metal są to farby ciężkie dobrze kryjące, które można aplikować pędzlem, wałkiem lub natryskowo, czyli hydrodynamicznie. Każdy rodzaj farby na metal ma swój rozpuszczalnik. Farby do malowania metalu można podzielić według kilku typów. Mamy odpowiednio

Farba Ftalowa.

Farba Ftalowa jest to jedna z najprostszych i najtańszych farb skierowanych na podłoża metalowe. Zaleca się malować farbę ftalową na powierzchnię uprzednio zabezpieczoną farbą podkładową antykorozyjną potocznie nazywaną Minia. Już jedna warstwa farby ftalowej wystarczy, aby dobrze pokryła malowaną powierzchnię. Zaleca się jednak stosować dwie warstwy. Farbę ftalową rozpuszcza się rozpuszczalnikiem uniwersalnym lub ftalowym.

Gruntoemalia Alkidowa.

Grunto emalia to wygodna farba w użyciu ponieważ nie wymaga podkładu antykorozyjnego. Już pierwsza warstwa gruntoemalii alkidowej stanowi zabezpieczenie antykorozyjne. Istnieje przekonanie że można ją stosować na rdze i to jest poprawne założenie pod warunkiem że rdzy jest śladowa ilość jeśli powierzchnia metalowa została uprzednio oczyszczona szlifierką kątową grubej rdzy i przetarta rozpuszczalnikiem. Gruntoemalia Alkidowa stanowi znacznie lepsze zabezpieczenie przed korozją niż farba ftalowa. Grunoemalie Alkidową rozcieńcza się rozpuszczalnikiem Nitro lub wskazanym przez producenta. Uznanym producentem dobrej gruntoemali alkidowej jest Bato.

Farba Chlorokauczukowa.

Farba chlorokauczukowa jest bardzo odporną farbą na warunki atmosferyczne. Niegdyś była jedynym słusznym wyborem wśród farb przemysłowych. Do dzisiaj wykonawcy starszej daty uznają ją jako jedyną pewną farbę na podłoża metalowe w dekarstwie. Farba chlorokauczukowa jest niewygodną farbą w malowaniu. Powierzchnia nie metalowa nie może być nagrzana, pogoda nie może być wietrzna w przeciwnym razie efekt finalny może być nie estetyczny. W wysokiej temperaturze farba szybko schnie i bardzo się ciągnie. Rozcieńczenie jej rozpuszczalnikiem chlorokauczukowym pomaga uzyskać konsystencję łatwiejszą w aplikacji. Jednak sporo wykonawców przerzuciło się na lepszą farbę poliwinylową.

Farba poliwinylowa.

Farba poliwinylowa to bardzo odporna na warunki atmosferyczne i jest głównie skierowana do malowania dachów typu blachodachówka. Oczywiście z powodzeniem jest wykorzystywana do malowania ogrodzeń metalowych oraz rynien. Znacznie łatwiejsza w aplikacji niż farba chlorokauczukowa o bardzo estetycznym satynowym połysku.

Farba epoksydowa.

Jest to farba wszechstronnego użytku. Farba epoksydowa do dwuskładnikowa farba chyba najbardziej odporna z wszystkich możliwych farb skierowanych na podłoża metalowe. Jest chemoutwardzalna, także warunki aplikacji nie mają znaczenia. Jest stosowana głównie przez profesjonalne firmy malarskie i lakiernicze do malowania maszyn, urządzeń rolniczych oraz rozległych konstrukcji metalowych. Niektóre farby epoksydowe posiadają atest PZH (epimal 200), dzięki temu mogą być stosowane w zbiornikach wody pitnej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl