/* pixel homebook */

 Gładzie gipsowe i polimerowe, tynki gipsowe i cementowe, gipsy szpachlowe

Tynk gipsowy jest fabrycznie przygotowaną mieszanką tynkarską. Składa się ona głównie z niezanieczyszczonego gipsu o wysokiej jakości, kalibrowanego kruszywa i wielu innych dodatków, które wpływają na uszlachetnienie produktu. Mogą być to między innymi opóźniacze czy też plastyfikatory. Sam tynk jest bardzo chętnie wybierany z powodu wielu cech, które ułatwiają pracę z tym produktem. Tynkarze bardzo go cenią i chętnie z nim pracują dzięki czemu cieszy się on wysoką popularnością na rynku i w samej branży budowlanej.

Gładzie natomiast można podzielić na gładzie gipsowe oraz polimerowe. Chociaż producenci, najczęściej ci najwięksi dodają odrobine polimerów do gipsu i nazywają gładź gipsową gładzią polimerową. Gładź polimerową można poznać po tym jak się ją rozrobi jak długo może stać w maszynie lub w zamkniętym szczelnie wiaderku. Dobra gładź polimerowa po rozrobieniu może stać w wiadrze przynajmniej 3 dni. Wyobraź sobie, że brygada kończy pracę w piątek i wraca w poniedziałek, a tam gładź czeka tylko żeby ją przemieszać i do pracy. 

Gładź akryl-putz finisz śnieżka Gładź akryl-putz finisz śnieżka
Producent: Śnieżka
Cena: 9,90 zł (netto: 8,05 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Gładź elastyczna S1 Kleib 20kg Gładź elastyczna S1 Kleib 20kg
Producent: Kleib
Cena: 32,48 zł (netto: 26,41 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Gładź gipsowa Omega Dolina NIdy Gładź gipsowa Omega Dolina NIdy
Cena: 26,00 zł (netto: 21,14 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Gładź polimerowa Stabil PM 60 Gładź polimerowa Stabil PM 60
Producent: Budujto
Cena: 66,00 zł (netto: 53,66 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Gładź śmig A-2 Megaron Gładź śmig A-2 Megaron
Producent: Megaron
Cena: 52,00 zł (netto: 42,28 zł )
( 1 kg = 2,60 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Tynk gipsowy maszynowy lekki STANDARD AGT 30 Alpol Tynk gipsowy maszynowy lekki STANDARD AGT 30 Alpol
Producent: Alpol
Cena: 23,50 zł (netto: 19,11 zł )
( 1 kg = 0,78 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Paleta
zobacz więcej

 Główne cechy i przeznaczenie produktów gipsowych.

  • Tynk gipsowy używa się w pierwszej fazie wykończenia ścian wewnętrznych. Tynk gipsowy ma zadanie wstępnie wyrównać surową ścianę. Tynki gipsowe nie powinny być stosowane w pomieszczeniach o dużej wilgotności.
  • tynk cementowo wapienny. Jest to klasyczny odpowiednik tynku gipsowego ceniony za większą twardość oraz zwiększoną odporność na grzyby w porównaniu do tynku gipsowego. Za to trudniej się na nim pracuje co z kolei przekłada się na pionie ścian.
  • gips szpachlowy - twardszy odpowiednik gładzi, stosowany wtedy gdy trzeba wyrównać ścianę na kilka milimetrów. gips szpachlowy trudno się gipsuje.
  • gładź gipsowa - występuje jako gładź miękka do szlifowania ręcznego oraz twarda do szlifowania maszynowego. Gładź jest ostateczną warstwą wyrównującą i wygładzającą ścianę przed malowaniem.
  • gładź polimerowa - jest to ulepszona wersja gładzi gipsowej. Przede wszystkim niweluje odpady spowodowane przerwami w pracach. Występuje w postaci sypkiej oraz w postaci gotowej i jest pakowana w wiadra. Gotowa gładź polimerowa bardzo przyśpiesza pracę ponieważ odchodzi czas przygotowania gładzi. Cenią to sobie wykonawcy na dużych budach, gdzie czas jest droższy niż materiał na którym pracują wykonawcy.
  • gładź wapienna ma być rozwiązaniem dla ryzyka rozwoju grzyba wewnątrz pomieszczeń. Jest uznawana za zdrowszą alternatywę ogólnie dostępnych gładzi. Po za tym nie różni się od swoich gipsowych odpowiedników.
  • gipsy na łączenia to specyficzny rodzaj gipsu który ma powstrzymywać pękanie połączeń wykonanych z płyt kartonowo gipsowych. Gips na łączenia posiada bardzo dużą ilość włókien które wzmacniają gips. Dzielą sie na gipsy twarde jak uniflot oraz na elastyczne jak semin.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl