Grunty

Grunty to specjalne środki chemiczne występujące zarówno w płynie jak i wersji suchej. Wykorzystuje się je przeważnie do wyrównywania chłonności podłoży. Świetnie sprawdzają się do stosowania na posadzki, ściany betonowe, gipsowe ściany oraz bloczki z betonu komórkowego. Natomiast grunty powłoko twórcze wykorzystuje się na materiałach nie chłonnych. Są to między innymi bloczki ceramiczne, płyty OSB, płytki ceramiczne oraz gresy.

Same grunty można podzielić na kilka kategorii. Grunty akrylowe, epoksydowe, preparaty gruntujące czy nawet żywice gruntujące (to oczywiście nie wszystko tylko część kategorii). W zależności od naszej potrzeby musimy odpowiednio dobrać konkretny preparat. Będzie on inny kiedy nakładamy go na betonową śćianę i inny kiedy nakładamy go na ceramiczne bloczki.

 

Grunt Epimal G20 pod farbę epoksydową 2l Pigment

Grunt  Epimal G20 pod farbę epoksydową 2l  Pigment
Grunt Epimal G20 pod farbę epoksydową 2l Pigment

Dwuskładnikowy grunt wzmacniający beton przeznaczony pod farbę epoksydową.

Cena: 105,60 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.

Grunt akrylowy Akrybet Lakma.

Jest to jeden z najciekawszych gruntów w naszej ofercie. Dlaczego tak jest? Odpowiedź jest prosta. Jest to grunt, który może być wykorzystany przy większości powierzchni spotykanych w budownictwie. Można nazwać go więc gruntem uniwersalnym. Jednak w szczególności bardzo dobrze sprawdza się przy gruntowaniu betonu, podłoży cementowych, cementowo-wapiennych i eternitowych. To właśnie tam polecamy stosować go w szczególności. Warto również podkreślić, że ciężkie warunki pogodowe nie są żądnym problemem dal akrybetu. Jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne, działanie wody oraz alkaliczne podłoża.

Grunt na bazie żywicy epoksydowej Weber.Prim 807.

Jest to epoksydowa żywica przeznaczoną do gruntowania. Nadaje się do stosowania zarówno w warunkach zewnętrznych jak i wewnętrznych. Można ją wykorzystać na balkonach, tarasach czy nawet posadzkach. Charakteryzuje się bardzo mocną przyczepnością do położy cementowych, stali czy nawet drewna. Jest również odporna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Wykorzystuje się ją podczas prac elewacyjnych jak i dachowych.

Preparat gruntujący pod dekoracje Gurad.

Jest to podkładowa wodorozcieńczalna farba. Wytwarza się ją na bazie dyspresji akrylowej oraz ściśle wyselekcjonowanych mineralnych wypełniaczy. Jest dostępna w dwóch wariantach kolorystycznych, białym i czarnym. Czarny można zastosować pod taki produkt jak np. masa o efekcie kruszonego grafitu. Jest on również bardziej chropowatą wersją gruntu pod farbę o efekcie rdzy. Biały natomiast jest stosowany głównie między innymi pod masę o efekcie kryształu. Preparat zapewnia bardzo dobrą przyczepność tynku do poweirzchni.

Są to oczywiście tylko 3 z wielu dostępnych gruntów na naszej stronie. Zachęcamy zapoznać się z całą ofertą. Bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium