/* pixel homebook */

Impregnaty i Lakiery

Impregnacja jest to proces, który ma zapewnić ochronę produktowi na, który go nakładamy np. drewno, kamień czy kostka brukowa. Impregnacja chroni wcześniej wymienione elementy i wiele innych przed bardzo szkodliwym działaniem pleśni, wilgoci, owadów czy też ognia. Sam impregnat jest najczęściej roztworem opartym o sole lub rozpuszczalnik czy też wodną emulsją roztworem nakładanym na obiekty za pomocą pędzla (najczęściej). Samą impregnację można nazwać niczym innym jak pracą konserwatorską.

Lakierowanie to nakładanie trwałej powłoki na malowane podłoże w celu zabezpieczenia go przed szkodliwymi warunkami. Lakiery nie wsiąkają na wskroś jak impregnaty tylko tworzą trwałą powłokę. Podobnie jak impregnaty lakiery są na bazie rozpuszczalników i dyspersji wodnej (najczęściej jakiejś odmianie akrylu). Dzisiaj lakierować można dokładnie wszystko: drewno, metal, beton , płytki, ceramikę, szkło.

Zasadnicza różnica między lakierem a impregnatem to fakt że impregnat powinien wsiąkać wewnątrz materiału i tworzyć powłokę na powierzchni, a lakier tworzy silną i mocną powłokę na powierzchni.

Impregnat do podłoży mineralnych Lakma Impregnat do podłoży mineralnych Lakma
Cena: 42,00 zł (netto: 34,15 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Impregnat do kostki brukowej Sibruk Impregnat do kostki brukowej Sibruk
Producent: Pigment
Cena: 125,00 zł (netto: 101,63 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Impregnat do tynków mozaikowych Akryltynk M Lakma Impregnat do tynków mozaikowych Akryltynk M Lakma
Cena: 39,90 zł (netto: 32,44 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Impregnat koloryzujący do kostki brukowej Silbruk kolor Lakma Impregnat koloryzujący do kostki brukowej Silbruk kolor Lakma
Cena: 299,00 zł (netto: 243,09 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Matowy impregnat polimerowo – woskowy do ścian Webertec wax protect Matowy impregnat polimerowo – woskowy do ścian Webertec wax protect
Cena: 295,20 zł (netto: 240,00 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Olej do klinkieru Reno- Klinkier Olej do klinkieru Reno- Klinkier
Producent: DMB
Cena: 27,30 zł (netto: 22,20 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Transparentny lakier poliuretanowy  webertec PU protect Transparentny lakier poliuretanowy webertec PU protect
Cena: 790,00 zł (netto: 642,28 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej

 Impregnaty i Lakiery to dwa typy produktów ochronny i zapezpieczania podłoży przed szkodliwymi skutkami działania czynników atmosferycznych czy pasożytami typu grzyby, porosty oraz robactwo.

  • Impregnacja drewna – drewno jest jednym z najczęściej poddawanych impregnacji produktów w przemyśle. Można je impregnować na kilka różnych sposobów. Poprzez malowanie, czyli nanoszenie za pomocą pędzla impregnatu. Jest to najszybszy ale zarazem najmniej skuteczny sposób na zapewnienie drewnu ochrony. Skuteczność z wykorzystaniem metody malowania trwa około 2 lat. Impregnacja zanurzeniowa. Drewno zanurza się w impregnacie na określony czas dzięki czemu przesiąka ono bardziej roztworem i daje ochronę na około 5 lat.

  • Impregnat do kostki brukowej, „mokra kostka” - jest on w wersji rozpuszczalnika lub też wodnej. Nadaje on kostce brukowej żywsze kolory oraz zapewnia ochronę przed trudnymi warunkami atmosferycznymi oraz jej wyblaknięciem. Sam preparat można nanosić za pomocą wałków, pędzli bądź też natrysku (jest on najskuteczniejszym sposobem). Działa na zasadzie mocnego nasycenia kolorem impregnowanej kostki, że nawet po wyschnięciu impregnatu kostka wygląda jak by była cały czas nowa. Jest typ impregnatów silnie powłokotwórczych.

  • Impregnat do kamienia – jest to produkt zapewniający ochronę kamiennej powłoce. Chroni on różne rodzaje kamienia chociażby marmur, beton, granit czy też piaskowiec. Może nanosić on efekt połysku (jest to jednak zależne już od konkretnego impregnatu, który zakupimy). Impregnat w swojej podstawowej formie będzie chronił powierzchnię kamienia przed wodą, brudem i trudnymi warunkami pogodowymi.

  • Impregnacja klinkieru - wykonywana głównie dla efektu wizualnego, ponieważ powłoka ozdobna klinkieru jest niechłonna sama w sobie. Osoby kupujące impregnat do klinkieru mają nadzieję zniwelować biały nalot, który naniósł się z taniej zaprawy do klinkieru. Biały nalot najlepiej jest usunąć zmywaczem do wykwitów wapiennych, a później zaimpregnować klinkier.
  • Impregnacja masy o efekcie betonu - modna ostatnim czasy impregnacja mas dekoracyjnych, która tak naprawdę jest nie potrzebna. Masy dekoracyjne są gotowe do użytku należy je tylko przemieszać. Gotowe masy dekoracyjne są odporniejsze od większości lakierów dostępnych na polskim rynku. Impregnować należy tylko "efekt betonu" który jest sprzedawany w postaci sypkiej, jednak ten rodzaj produktu nie jest tynkiem dekoracyjnym tylko zaprawą tynkarską. 
  • Lakier na lamperie. Jeden z mocniejszych lakierów skierowanych do wnętrz. Lakier lamperyjny pozostawia gładką strukturę odporną na zmywanie skierowany jest do zabezpieczania klatek schodowych i korytarzy. Lakier lamperyjny ma trzy klasy wytrzymałości, najsłabszy wyceniany jest na około 25 zł, średniej jakości to koszt rzędu 40 zł, najlepszy to koszt na poziomie 80 zł plus.
  • Lakier parkietowy to jest jeden z najbardziej odpornych typów lakierów. Skierowany jest na podłogi więc musi być odporny na zarysowania i tarcie. W budynkach użyteczności publicznej takich jak szkoły jest stosowany jako lakier lamperyjny. takie budynki wymagają ponad przeciętnej odporności na ścianach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl