/* pixel homebook */ /*klaviyo*/
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Promocja

Kamienie ozdobne

Kamienie ozdobne to bardzo popularna forma wykańczania ogrodów wokół domów. Aktualnie jest ogromny wybór wśród kamieni ozdobnych. Zaczynając od zwykłych kamieni polnych z których wykonuje się skalniaki, przez kostkę granitową jako wykończenie podjazdów, murów oraz płotów po grysy i otoczaki marmurowe wykorzystywane do upiększania klombów i opasek wokół domu.

 

Grys granitowy szaro biały 25kg Grys granitowy szaro biały 25kg
Cena: 14,00 zł (netto: 11,38 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Piasek do piaskownicy Piasek do piaskownicy
Cena: 12,00 zł (netto: 9,76 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Otoczak marmurowy biały Otoczak marmurowy biały
Cena: 1,20 zł (netto: 0,98 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
kg
zobacz więcej
Kruszywo kwarcowe do piaskowania Kruszywo kwarcowe do piaskowania
Cena: 12,00 zł (netto: 9,76 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej

Kostka Granitowa.

To łupany sześciościenny kamień granitowy. Z racji że jest łupana to nie ma regularnych wymiarów, jednak zachowuje mniej więcej swój kształt. Łupana kostka granitowa jest wykorzystywana do brukowania podjazdów wokół domu. Jest droższa od kostki betonowej, ale znacznie trwalsza. O kostce granitowej mówi się, że brukuje się ja raz a na zawsze. Kostka granitowa może być łupana w znacznie większych formatach jako kamień murowy. Cena granitowego kamienia murowego rośnie wraz z jego wymiarami.

Łupek granitowy.

Łupek to tańsza wersja kostki granitowej. Jest tak naprawdę odpadem z produkcji łupanych kamieni murowych. Ma bardzo nie regularne kształty, a brukowanie łupkiem jest bardzo czasochłonne. Zaletą łupka jest to że ma stosunkowo niską cenę.

Grys.

Grys to drobny kamień o ostrych krawędziach. Jest stosowany jako tanie i szybkie w wykonaniu utwardzenie parkingów, podjazdów oraz placów handlarzy aut. W małych ilościach jest używany jako dekoracja w ogrodach. Grys można podzielić wg pochodzenia oraz kolorów. Chociaż jedno z drugiego wynika. Mamy grys granitowy polski w szarym i zielonkowato-szarym kolorze, grys granitowy czarny i czerwony ze Szwecji, grys marmurowy z Włoch i Turcji w kolorze białym oraz mniej chodliwe grysy bazaltowe i gnejsowe.

Otoczaki.

Otoczaki to kamienie typowo ozdobne. Są poddawane obróbce mechanicznej, która nadaje kamieniom bardziej owalnego kształtu. Najczęściej spotykane to otoczaki marmurowe ponieważ wśród kamieni są najbardziej podatne na obróbkę mechaniczną. Można znaleźć oczywiście jeszcze otoczaki granitowe oraz gnejsowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl