Materiały Budowlane  I  Farby i Tynki

Kleje do styropianu i siatki

Kleje do zatapiania siatki w swojej pierwotnej formie występują w workach 25 kg i jest to sucha zaprawa piasku cementu i plastyfikatorów, którą trzeba wymieszać z wodą. Podobnie jest z klejami do styropianu tylko tutaj dochodzi jeszcze wersja na pistolet do pianki w postaci kleju poliuretanowego.

Sprawdź naszą ofertę klejów do termomodernizacji, siatki elewacyjnej, narożników z siatką, zaślepek i dybli do styropianu i wełny.
Jeśli potrzebujesz sporo różnego materiału napisz do nas na wycena@budujto.pl - zrobimy dla Ciebie indywidualną wycenę.

Kleje do styropianu i siatki oraz akcesoria

Frez do styropianu Frez do styropianu
Cena:

13,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Zaślepka styropianowa Zaślepka styropianowa
Producent: Izofol
Cena:

35,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Klej do zatapiania siatki Syntekol Lakma 25 kg Klej do zatapiania siatki Syntekol Lakma 25 kg
Producent: Lakma
Cena:

27,95 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
worek
zobacz więcej
Folia malarska 4m x 5m 20m2 Folia malarska 4m x 5m 20m2
Cena:

6,68 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Folia maskująca z taśmą tkaną Blue Mask Schuller Folia maskująca z taśmą tkaną Blue Mask Schuller
Producent: Schuller
Cena:

25,04 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Folia ochronna do okien i podłóg 75mb Folia ochronna do okien i podłóg 75mb
Producent: Inne
Cena:

59,90 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
ISUM Infinity ISUM Infinity
Producent: ISUM
Cena:

31,90 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Klej do przyklejenia płyt styropianowych C1 KLeib 25kg Klej do przyklejenia płyt styropianowych C1 KLeib 25kg
Producent: Kleib
Cena:

28,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
worek
zobacz więcej
Klej do styropianu Porolit Pu Lakma Klej do styropianu Porolit Pu Lakma
Producent: Lakma
Cena:

34,49 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Klej do zatapiania siatki C2 Kleib 25kg Klej do zatapiania siatki C2 Kleib 25kg
Producent: Kleib
Cena:

35,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
worek
zobacz więcej
Mata malarska filcowa 1m x 7,5m Blue Dolphin Mata malarska filcowa 1m x 7,5m Blue Dolphin
Producent: Blue dolphin
Cena:

39,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Siatka podtynkowa elewacyjna 50m2 w rolce Siatka podtynkowa elewacyjna 50m2 w rolce
Cena:

179,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Kleje do styropianu i wełny można podzielić wg ich zastosowania.

Klej do przyklejania styropianu białego - jest to najprostszy klej do montażu styropianu. Nie poleca się go do przyklejenia styropianu grafitowego. Styropian grafitowy bardzo "pracuje", gdy jest narażony na bezpośrednie działanie promieni UV oraz wysokich temperatur. Zwykły klej może sobie z tym nie poradzić i styropian grafitowy po prostu odklei się od ściany.

Klej do siatki zbrojącej - nazywany często klejem uniwersalnym, zarówno do przyklejania styropianu i zatapiania siatki. Lepsze kleje z dodatkami żywic przykleją styropian grafitowy tańsze też, ale nie na długo. Zakres materiałów z jakimi klej może pracować znajduje się w karcie technicznej produktu.

Klej do wełny elewacyjnej - Jest to klej do przyklejania izolacji, który zawiera w sobie sporo dodatków uplastyczniających i uelastyczniających, jak na przykład żywice. Dzięki temu potrafią sobie z trudnymi materiałami jak na przykład wełna elewacyjna. Są to stosunkowo najdroższe, ale i najlepsze kleje do termo modernizacji. 

Klej do styropianu grafitowego - jest to klej który zawiera w sobie uplastyczniacze, nie rzadko żywice. Klej do płyt styropianu grafitowego można także zatapiać siatkę zbrojącą. Należy sprawdzać kartę techniczną produktu czy rzeczywiście klej może być użyty do montażu styropianu grafitowego, aby w przypadku nieszczęścia reklamacja przebiegłą bezproblemowo.

Klej do styropianu w piance - jest to klej sprayu aplikowany przy pomocy specjalnego pistoletu. Jest to piano klej poliuretanowy o podwyższonej o lepkości. Używa się go głównie do przyklejania styropianu EPS i XPS oraz do izolacji szpar powstałych przy montażu termomodernizacji. Przyczepności nabiera średnio po 5 minutach od nałożenia na płycie. Klej w piance jest świetnym jako spoiwo między płytami termomodernizacji, czyli uzupełniania szpar. To istotna czynność podczas ocieplania ścian. Zaletą klejów poliuretanowych jest fakt, że klejenie styropianu  jest szybsza.
Umożliwia przyklejenie płyt styropianowych do podłoży betonowych, OSB, a nawet blachy.

Dyble do styropianu jest to mechaniczna forma przymocowania styropianu oraz wełny do ściany. Stanowi dodatkowe zabezpieczenie i zapobiega odklejeniu się styropianu i wełny od ściany. Dzielą się na dyble z plastikowym trzpieniem oraz z metalowym. Kołkowanie elewacji jest obowiązkowe powyżej 6 metra wysokości.

Zaślepki ze styropianu i wełny - są to krążki o grubości około 2 cm, które montuje się w miejscu montażu dybli do termomodernizacji. Mają za zadanie powstrzymać nieestetyczny efekt biedronki jaki powstaje po ulewnych dniach. Blokują mostki termiczne jakie mogą powstać w wyniku montażu dybli.

 

Siatka zbrojąca - jest to siatka z włókna szklanego, którą jak nazwa wskazuje zbroi się całą powierzchnię ocieplonych ścian budynków przed wykonaniem tynku elewacyjnego. Siatki dzielą się ze względu na grubość i tak mamy siatki białe 145 gramowe, 150 gram, 160 i 165 gram w bogatej gamie kolorystycznej, która zależy od producenta. Im siatka ma więcej gram tym jest mocniejsza.

Piana uszczelniająca - jest to dzisiaj już podstawa termomodernizacji. Skutecznie wypełnia szpary między płytami styropianowymi. Likwiduje w ten sposób mostki termiczne, którymi "ucieka" ciepło z budynku.

Narożniki z siatką - Występują w dwóch wersjach, aluminiowej i plastikowej PVC. Mają za zadanie wzmocnić i pozwalają estetycznie wykończyć narożniki zewnętrzne budynku. Występują w długościach 2,5 i 3 mb, rzadziej jako 2 metrowe. Można je docinać wg uznania nożycami do blachy.

Taśmy tynkarskie - to raczej materiał którym zabezpieczamy okna, drzwi i podbitkę, przed zabrudzeniem na jakie są narażone podczas prac. Taśmy zbrojone mają bardzo mocny klej i używa się na powierzchniach chropowatych. Natomiast do powierzchni gładkich jak ramy okien i drzwi powinno używać się taś PVC, które nie pozostawią kleju po oderwaniu.

Folie okienne samoprzylepne - to folie, które na całej powierzchni mają klej. Służą do zabezpieczania szyb i okien. Są lekko przezroczyste dlatego wpuszczają światło do budynku. Są praktycznie jedyną alternatywą dla czarnych folii budowlanych.

Kołki do mocowania styropianu to materiał montażowy, który zwiększa przyczepność do podłoża i ma docisnąć docieplenie. 

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
BOK - Biuro Obsługi Klienta 501 209 331
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl