Materiały Budowlane  I  Farby i Tynki

Kleje do styropianu

Kleje do przyklejania styropianu i zatapiania siatki wykorzystuje się podczas montażu styropianu grafitowego i białego. Są sprzedawane w workach jako suche zaprawy. Oznacza to, że przed wcześniejszym użyciem wymagają odpowiedniego przygotowania. Cały proces przygotowania kleju znajduje się zazwyczaj na samym worku. Są również dostępne kleje w sprayu.

Sam klej do styropianu jest bardzo wytrzymały, paroprzepuszczalny oraz elastyczny. Poza tym charakteryzuje się dobrą przyczepnością do różnych powierzchni. Dzięki temu zapewnia satysfakcjonujący końcowy efekt wykonywanej pracy.

Kleje do styropianu

Klej do zatapiania siatki Syntekol Lakma 25 kg Klej do zatapiania siatki Syntekol Lakma 25 kg
Producent: Lakma
Cena:

27,95 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
worek
zobacz więcej
Klej do przyklejenia płyt styropianowych C1 KLeib 25kg Klej do przyklejenia płyt styropianowych C1 KLeib 25kg
Producent: Kleib
Cena:

28,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
worek
zobacz więcej
Klej do styropianu Porolit Pu Lakma Klej do styropianu Porolit Pu Lakma
Producent: Lakma
Cena:

34,49 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Uniwersalny klej do styropianu Weberbase UNI S Uniwersalny klej do styropianu Weberbase UNI S
Cena:

41,70 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
worek
zobacz więcej

Zaprawy klejące.

Zaprawa klejąca to nic innego jak mieszanka suchych składników. Po połączeniu z odpowiednią ilością wody wytwarzają klejącą zaprawę. Informację o tym, jakiej ilości wody należy wykorzystać do uzyskania pożądanego efektu zazwyczaj znajduje się na opakowaniu. Powinny tam być również instrukcje od producenta. Zaprawa przed użyciem powinna zostać dokładnie wymieszana. Czynność tę najlepiej powtórzyć dwukrotnie. Zaprawy klejące składają się zazwyczaj z polimerów, cementu, wypełniaczy mineralnych oraz włókien celulozy.

Masy klejące.

W przeciwieństwie do zapraw są one sprzedawane najczęściej w wiaderkach w postaci gęstej masy. W takiej formie masa klejąca nie jest jeszcze gotowa do użycia. Zanim wykonawca zacznie pracę masę należy dokładnie wymieszać z cementem. Dopiero po tym będzie ona zdatna do użycia.

Kleje poliuretanowe oraz pianki.

Kleje poliuretanowe i pianki to bez wątpienia najbardziej innowacyjne i najwygodniejsze formy klejów do siatki. Nie wymagają żadnego dodatkowego przygotowania. Są w całości gotowe do użycia. Ich utwardzanie trwa tylko kilka godzin.

Kleje do systemowe styropianu.

Kleje systemowe do styropianu to jedne z droższych dostępnych klei. Nazywa są również profesjonalnymi. Prawie zawsze wchodzą one w skład gwarancji udzielanej przez producenta razem z całą resztą komponentów wykonywanej izolacji. Zaliczają się do nich tynki, farby oraz gładzie.

W klejach systemowych znajdują się również substancje, które w znaczny sposób zwiększają ich wydajność. Dzięki temu są trwalsze, mocniejsze i lepiej trzymają. Są to między innymi.

- Metyloceluloza - zwiększa przyczepność kleju i ułatwia retencję wody.

- Włókna celulozowe – odpowiadają za elastyczność kleju.

- Proszek redyspergowalny – odpowiada za przyczepność.

Kleje niesystemowe do styropianu.

Kleje niesystemowe do styropianu nazywane są często ekonomicznymi lub też cementowymi. Należy podkreślić, że są one faktycznie znacznie tańsze od klei systemowych. Jednak oczywiste jest to związane z tym, że posiadają znacznie słabsze właściwości. Głównie mamy tu na myśli ich parametry wytrzymałościowe oraz samą przyczepność. Żeby również była jasność. To nie tak, że kleje niesystemowe są złymi produktami. Nie są. Jednak wśród nich mogą się również takie znaleźć. Z tego właśnie powodu powinniśmy z uwagą dobierać klej do styropianu i nie sugerować się najniższą możliwą ceną. Wśród niesystemowych klei najpopularniejszymi są kleje cementowe do styropianu, kleje 2 w 1 oraz kleje do zatapiania siatki.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą w na naszej stronie. Oferujemy tylko sprawdzone jakościowo produkty. Każdy bez wątpienia znajdzie tutaj tego czego szuka. Jeśli zajdzie potrzeba zachęcamy do skontaktowania się z naszym konsultantem.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
BOK - Biuro Obsługi Klienta 501 209 331
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl