/* pixel homebook */ /*klaviyo*/

 Kotwy chemiczne i akcesoria

Kotwy chemiczne są znane także pod nazwą łączniki wklejane. Kotwy chemiczne charakteryzują się tym, że tworzą bardzo trwałe i mocne łączenia. Dzięki zastosowanym w nich masom żywicznym, które stanowią znakomity klej oraz wypełniacz to jednocześnie wiążą oraz kształtują łączenia. Jak to mówią wykonawcy łączy wszystko ze wszystkim.

Kotwa chemiczna na bazie żywicy poliestrowej  CPS 300 Kotwa chemiczna na bazie żywicy poliestrowej CPS 300
Producent: Arvex
Cena: 22,90 zł (netto: 18,62 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Kotwa chemiczna na bazie żywicy poliestrowej bez styrenu CP 300 Kotwa chemiczna na bazie żywicy poliestrowej bez styrenu CP 300
Producent: Arvex
Cena: 24,90 zł (netto: 20,24 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Kotwa chemiczna na bazie żywicy winyloestrowej bez styrenu CV300 Kotwa chemiczna na bazie żywicy winyloestrowej bez styrenu CV300
Producent: Arvex
Cena: 31,00 zł (netto: 25,20 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Mieszadło kotew chemicznych Mieszadło kotew chemicznych
Producent: Inne
Cena: 1,50 zł (netto: 1,22 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Modesil L klej do szyb i luster Modesil L klej do szyb i luster
Cena: 42,00 zł (netto: 34,15 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Tuleja siatkowa, koszyczek do kotew chemicznych Tuleja siatkowa, koszyczek do kotew chemicznych
Producent: Arvex
Cena: 0,30 zł (netto: 0,24 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Kotwa żywiczna tak jak nazwa wskazuje bazuje na żywicach. Jednak żywice są różne. Najpopularniejsze z nich to żywice poliestrowe oraz winyloestrowe. Inny podział to te ze styrenem i bez styrenu.

Kotwa chemiczna na żywicach poliestrowych ze styrenem.

Kotwa na żywicy poliestrowej ze styrenem jest to szybko schnący system mocowania. Swoje przeznaczenia znajdują głównie do kotwienia elementów statycznych, czyli takich które nie pracują i nie przenoszą drgań.  Montaż można przeprowadzić za pomocą prętów gwintowanych przy średnim zakresie obciążenia z zewnątrz. Jest to najpopularniejszy system szybkoschnący bazujący na kotwach chemicznych. Świetnym przykładem takiej kotwy jest kotwa chemiczna na bazie żywicy poliestrowej CPS 300 marki Arvex.

Kotwa chemiczna na żywicach poliestrowych bez styrenu.

Jest to kotwa chemiczna poliestrowa o ulepszonym składzie ponieważ nie zawiera styrenu. Tak jak jego poprzednik szybko schnący system mocowania. Jednak posiada on swoje wyjątkowe zastosowanie. Można za jego pomocą wykonywać zamocowania statyczne obciążonych elementów  konstrukcji budowlanych w niezarysowanym betonie klasy nie niższej niż C20/25, w cegle pełnej lub silikatowej, a także w cegle dziurawce. Przykładem tego typu kotwy chemicznej jest kotwa chemiczna na bazie żywicy poliestrowej bez styrenu CP300 marki Arvex.

Kotwa chemiczna na żywicach winyloestrowych.

Kotwa chemiczna winyloestrowa oferuje najwyższą jakość wiązania. To ponownie system mocowań również posiadający swoje indywidualne zastosowanie. Jego przewaga nad kotwami poliestrowymi jest ogromna. Między innymi można przeprowadzać prace w temperaturach ujemnych, w otworze do kotwienia może być woda, a kotwa chemiczna się utwardzi bez problemu. Jest najszybszą kotwą chemiczną, czyli potrzebuje najmniej czas na stworzenie mocnego i trwałego wiązania. Kotwa chemiczna winyloestrowa jest kotwą, jedyną kotwą dopuszczoną na wielkich inwestycjach w krajach Unii Europejskiej. Kotwa winyloestrowa świetnie się sprawdzi w przypadku prac związanych między innymi z renowacjami oraz modernizacjami już istniejących elementów. Poza tym może być wykorzystany do mocowania wszelkich elementów przenoszących drgania. jak na przykład: Bram, Furtek, konstrukcji budynków inwentarskich i magazynowych.

Zastosowań jest oczywiście o wiele więcej. To tylko część z nich. Ilość sytuacji, w których można wykorzystać ten system mocowań jest oczywiście dużo szersza.

Same kotwy chemiczne to oczywiście nie wszystko. Posiadają one całkiem spory wachlarz wszelkiego rodzaju akcesoriów, które znacznie ułatwiają pracę z nimi i ją w znaczy sposób poprawiają.

Mieszadło kotew chemicznych.

Jest to końcówka przeznaczona do stosowania z kotwami chemicznymi. Gwarantują one prawidłowe wymieszanie zaprawy kotwiącej podczas wyciskania. Poprzez wymienianie końcówki możemy korzystać z kotwy wielokrotnie.

Tuleja siatkowa, koszyczek do kotew chemicznych.

Tuleja siatkowa do kotew chemicznych zapobiega wyciekowi żywicy do elementów ściany, która jest wykonana z elementów komórkowych np. pustak. Sama tuleja jest niezbędna do wykonywania zamocowań w podłożu zbudowanym z wszelkich elementów otworowych. Nie zastosowanie tulei skutkuje niepotrzebną stratą kotwy chemicznej i/lub nieprawidłowym mocowaniem elementu kotwiącego. Za niewielką dopłatą możemy uniknąć takiego stanu rzeczy.

Klej do luter Modesil L.

Modesil L jest to specjalna klejąca masa w kiełbasie przeznaczona do klejenia luster oraz mozaik lustrzanych. Jest to bardzo wydajny system łączeń. Modesil L łączy ze sobą elementy na zasadzie systemu lustro-lustro. Jest to niezwykle przydatne w przypadku pracy z mozaikami. Najpopularniejszym Modesilem jest modesil L od Lamkmy. Oczywiście Modesili jest wiele, a ich podział jest uzależniony od przeznaczenia.

Wszystkie wymienione produkty są możliwe do zakupu na stronie oraz sklepie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl