/* pixel homebook */

 Piany poliuretanowe, silikony, kleje i uszczelniacze montażowe

 

Pianki poliuretanowe to nic innego jak materiały izolacyjne wykorzystywane do systemu ociepleń w budynkach. Po wyjściu z fabryki są one hermetycznie pakowane co jest powodem wchodzenia w reakcję z dwutlenkiem węgla. Jak już wejdzie w reakcję zaczyna się intensywnie pienić i zajmuje całą izolowaną powierzchnię. Najczęściej używa się pianki poliuretanowej do ocieplania trudnych pomieszczeń takich jak poddasza czy też hale przemysłowe.

 

Silikony i uszczelniacze to są produkty uszczelniające wąskie szpary, gdy nie można tego wykonać niczym innym. Uszczelniacz natomiast jak sama nazwa mówi uszczelnia szpary, ale przy tym sklejając ze sobą dwa materiały, co czyni go lepszym silikonem, ale nie tak dobry jak wyspecjalizowany klej z tubki. nie są odporne na kwasy.

 

Kleje w kartuszach są to kleje oparte na żywicach. Producenci oferują szereg klejów różnego zastosowania. Do najlepiej sprzedających się klejów są kleje poliuretanowe, ponieważ mogą skleić ze sobą praktycznie każdy materiał i jednocześnie pełnią funkcję uszczelniacza oraz dylatacji. Są klejami stosunkowo drogimi, dlatego pakuje się je w tak zwane kiełbasy. Dzięki temu mogą kosztować dwukrotnie mniej

Piany poliuretanowe, silikony i kleje

Akryl do tynków i fasad ISUM Akryl do tynków i fasad ISUM
Producent: ISUM
Cena: 13,75 zł (netto: 11,18 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Akryl szpachlowy lekki Lakma Akryl szpachlowy lekki Lakma
Cena: 16,00 zł (netto: 13,01 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Akryl uniwersalny Silak A Lakma Akryl uniwersalny Silak A Lakma
Cena: 9,50 zł (netto: 7,72 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Bitumiczny uszczelniacz do pap Lakma Bitumiczny uszczelniacz do pap Lakma
Cena: 17,50 zł (netto: 14,23 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Czyścik do pistoletów i pian poliuretanowych ISUM Czyścik do pistoletów i pian poliuretanowych ISUM
Producent: ISUM
Cena: 17,60 zł (netto: 14,31 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Klej do luster 300ml Lakma Klej do luster 300ml Lakma
Cena: 24,00 zł (netto: 19,51 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Klej do styropianu i betonu komórkowego Klej do styropianu i betonu komórkowego
Producent: MOUNTER
Cena: 22,45 zł (netto: 18,25 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Klej do styropianu Porolit Pu Lakma Klej do styropianu Porolit Pu Lakma
Cena: 29,99 zł (netto: 24,38 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Klej do tapet Pronicel Eko 200g Klej do tapet Pronicel Eko 200g
Producent: Pronicel
Cena: 9,00 zł (netto: 7,32 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Klej do tapet Pronicel W 400g Klej do tapet Pronicel W 400g
Producent: Pronicel
Cena: 20,00 zł (netto: 16,26 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Klej Magnum ISUM Klej Magnum ISUM
Producent: ISUM
Cena: 14,19 zł (netto: 11,54 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Klej montażowy High Tack Lakma Klej montażowy High Tack Lakma
Cena: 38,00 zł (netto: 30,89 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej

Wśród pian możemy wyszczególnić następujące.

 

  • Piany niskoprężne są to najczęściej stosowane piany w budownictwie. Służą do uszczelniania i montażu okien z pvc, okien aluminiowych oraz okien drewnianych, nie wspomnę o drzwi i innych materiałach budowlanych. Przyrost pianki nisko prężnej dochodzi do 200%, dlatego warto otwór montażowy uzupełnić maksymalnie w połowie. przyrost piany poliuretanowej można zablokować spryskując ją zwykłą wodą. Nie trzeba męczyć się z wycinaniem piany i czyszczeniem ram okien i drzwi.

  • Piana wysokoprężna tańszy odpowiednik piany niskoprężnej o niekontrolowanym przyroście. Duży przyrost ma jedną wielką wadę, wewnątrz dojrzałej już piany może powstać bąbel powietrza który po przepiciu tworzy bardzo duży mostek termiczny. Piana jest stosowana jest przez hobbystów, którzy nie posiadają pistoletu do piany poliuretanowej. Jej aplikacja odbywana się przy pomocy wężyka, który jest w komplecie.

  • Piano klej poliuretanowy, który zyskał bardzo na popularności. Służy do przyklejania płyt styropianowych EPS i XPS. Aktualnie jest już podstawowym materiałem do murowania szlifowanych pustaków ceramicznych. Niemalże całkowicie wyparł cienkowarstwowe zaprawy cementowe. Cegły ceramiczne klejone na piano klej poliuretanowy mają zaledwie 1-2 milimetrowe szpary co redukuje mostki termiczne praktycznie do zera. Ze względu na wąską spoinę pustaki ceramiczne muszą być proste na łączeniach dlatego producenci je szlifują.

  • Piana ogniotrwałą. Nazywana też błędnie ognioodporną przez klientów którzy sporadycznie ją kupują. Dlatego większość sklepów ją tak podpisuje. Jest to piana wymagana do montażu drzwi ewakuacyjnych. Bez niej straż nie odbierze budynków wielorodzinnych oraz publicznego użytku. Pian opiera się ogniowy do 45 minut, a to wystarcza, aby w pełni ewakuować kliku piętrowy budynek.

 

Rodzajów silikonów jest naprawdę sporo, a swoje nazewnictwo zawdzięczają przeznaczeniu.

  • Silikon uniwersalny, standardowy silikon do użytku wewnątrz jak i na zewnątrz. Najczęściej w kolorze bezbarwnym i białym.

  • Silikon sanitarny to silikon z dodatkiem środków grzybobójczych. Jest stosowany w łazienkach i pomieszczaniach z dużą wilgotnością. Występuje w bogatej gamie kolorów zwykle w systemie współgrającym z kolorami fug.

  • Silikon szklarski. Zastępuje przestarzały kit do okien. Fachowcy używają go do uszczelnienia krawędzi szyby w produkcji okien. Występuje w kolorze białym i bezbarwnym. Są też przemysłowe odpowiedniki pakowane w kiełbasy 600 ml w bogatej gamie kolorystycznej dostosowanej do kolorów ram okiennych.

  • Silikon wysokotemperaturowy to jest silikon, który potrafi wytrzymać działanie wysokich temperatur. Występują dwa rodzaje: silikony do 300 stopni Celcjusza stosowane w mechanice i system centralnego ogrzewania oraz silikon do 1100 stopni Celcjusza który jest stosowany przy maszynach generujących energię cieplną powyżej 300 st i piecach przemysłowych np. do obróbki metali.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl