/* pixel homebook */ /*klaviyo*/
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Promocja

Płyty kartonowo – gipsowe

Płyty kartonowo – gipsowe to jedne z najpopularniejszych materiałów budowlanych. Wykorzystuje się bardzo często podczas wszelkich prac budowlanych, remontowych czy też renowacyjnych. Same płyty posiadają wiele różnych rodzai. Należy je odpowiednio dobierać w zależności od naszych potrzeb.

Zastosowanie samych płyt kartonowo – gipsowych też jest dość szerokie. Za ich pomocą można stawiać ściany, podwieszać sufity itp. Warto również podkreślić, że można je dowolnie docinać. Jest to jedna z największych zalet płyt. Kółka, kwadraty, trójkąty. Co tak kto chce. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń.

 

Płyta impregnowane kartonowo-gipsowe 12,5 mm Płyta impregnowane kartonowo-gipsowe 12,5 mm
Producent: Norgips
Cena: 24,55 zł (netto: 19,96 zł )
( 1 m2 = 7,87 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Płyta ognioochronne kartonowo-gipsowe 12,5 mm Płyta ognioochronne kartonowo-gipsowe 12,5 mm
Producent: Norgips
Cena: 31,00 zł (netto: 25,20 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Płyta standardowe kartonowo-gipsowe Płyta standardowe kartonowo-gipsowe
Producent: Norgips
Cena: 16,90 zł (netto: 13,74 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Płyty do gięcia krtonowo-gipsowe 6 mm  Norgips Płyty do gięcia krtonowo-gipsowe 6 mm Norgips
Producent: Norgips
Cena: 36,50 zł (netto: 29,67 zł )
( 1 m2 = 11,70 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Płyty standard kartonowo-gipsowe 9,5 mm typu A marki Norgips Płyty standard kartonowo-gipsowe 9,5 mm typu A marki Norgips
Producent: Norgips
Cena: 20,50 zł (netto: 16,67 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Rodzaje płyt kartonowo – gipsowych.

Płyty standard.

Płyty standard to najpopularniejsze płyty ze wszystkich. Charakteryzują się niską ceną, białym kolorem oraz bardzo łatwą dostępnością. Można je stosować we wszystkich pomieszczeniach gdzie wstępny poziom wilgoci nie wychodzi powyżej 70%. Są one dostępne w dwóch wariantach 9,5 mm oraz 12,6 mm. Same płyty są również dostępne w różnych rozmiarach np. 1200/2000 mm. Czy też 1200/2600 mm.

Płyty impregnowane.

Płyty impregnowane są ulepszoną wariacją płyt standard. Tak jak w przypadku tych pierwszych są wykorzystywane podczas najróżniejszych prac budowlanych. Można je w dowolny sposób docinać i również są dostępne w różnych rozmiarach. Jednak posiadają jedną znaczącą różnicę. Są bardziej odporne na wilgoć przez co mogą być wykorzystywane w łazienkach lub kuchniach. Jednak wilgotność w tych miejscach może być wyższa niż 70% ale nie może przekraczać 85% nie dłużej niż 10h na dobę.

Płyty ogniochronne.

Ponownie tak jak w przypadku płyt impregnowanych jest to kolejna wariacja płyt standard. Również posiadają dokładnie takie same właściwości co płyty standard. Tak samo mogą być dowolnie docinane. Te jednak jak sama nazwa już wskazuje są ognioodporne. Ich maksymalna odporność ogniowa to maksymalnie E180. Same płyty wolno stosować w pomieszczeniach, w których wilgoć względna nie przekracza 70%.

Krawędź Norgips S.

Wszystkie oferowane przez nas płyty posiadają ten właśnie typ krawędzi. Jest to krawędź spłaszczona. Daje możliwość zapewnienia gładkiej powierzchni na połączeniu płyt g-k. Dzięki niewielkiemu spłaszczeniu zużycie masy szpachlowej w spoinie jest mniejsze. Połączenia z tego typu krawędziami wymagają zastosowania taśm zbrojących.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl