Pokrycia Dachowe

Niezbędne materiały przy budowie każdego budynku. Bez pokrycia dachu nie zaczyna się żaden etap prac wykończeniowych. Dział pokryć dachowych to nie tylko dachówka, papa czy blachodachówka. Do tej grupy zalicza się wszelkie materiały pomocnicze takie jak obróbka komina, pasy nadrynnowe czy wiatrownice. Ze względu na podobny charakter materiałowy do listy dorzuciliśmy także parapety.

 

Do najpopularniejszych pokryć dachowych należą m.in.

 • Dachówka ceramiczna - materiał najczęściej wybierany do krycia dachów domów jedno rodzinnych. Cechuje go niezwykła estetyka oraz trwałość.
 • Papa bitumiczna - materiał sprzedawany w ogromnych ilościach z powodu charakteru jego zastosowania. Brakuje mu estetyki, ale na halach magazynowych czy starszych budynkach mieszkalnych, produkcyjnych jest często jedynym rozwiązaniem przy odnowie połaci.
 • Blachodachówka - Wciąż modna. Najtańsza opcja estetycznego wykonania połaci dachu na domkach jednorodzinnych. Ewoluowała i zyskuje jeszcze bardziej na popularności jako blachodachówka modułowa. Chętnie montowana przez wykonawców.

Papa asfaltowa W/K W400 Jarbit

Papa asfaltowa W/K W400 Jarbit
Papa asfaltowa W/K W400 Jarbit

Papa W400 jest to papa wierzchniego krycia na osnowie z tektury budowlanej z obustronną powłoką z masy asfaltowej z asfaltu oksydowanego z wypełniaczem mineralnym. Strona wierzchnia papy pokryta jest drobnoziarnistą posypką z łupków mineralnych, a spodnia część wypełniaczem mineralnym, drobnoziarnistym piaskiem lub folią PE.

Cena: 89,50 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.

Papa podkładowa S30 V60 Jarbit

Papa podkładowa S30 V60 Jarbit
Papa podkładowa S30 V60 Jarbit

Papa V60 S30 to papa zgrzewalna podkładowa. Otrzymuje się nią poprzez nasycenie i powleczenie z obu stron osnowy z welonu szklanego wysokiej jakości asfaltem oksydowanym z dodatkiem wypełniaczy mineralnych. Wierzchnia strona papy jest posypana drobnym piaskiem, spodnia strona wstęgi papy jest zabezpieczona folią z tworzywa sztucznego.

Cena: 74,10 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.

Papa podkładowa samoprzylepna S25 V100 Werner

Papa podkładowa samoprzylepna S25 V100 Werner
Papa podkładowa samoprzylepna S25 V100 Werner

Jest to papa podkładowa, samoprzylepna, modyfikowana SBS na osnowie welonu szklanego.

Cena: 285,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.

Papa W/K S52 PV250 EKO PYE Jarbit

Papa W/K S52 PV250 EKO PYE Jarbit
Papa W/K S52 PV250 EKO PYE Jarbit

Papa JARBIT EKO PYE PV250 S52 jest papą zgrzewalną wierzchniego krycia o grubości 5,2mm. Papa posiada giętkość w niskiej temperaturze: -5 stopni Celcjusza.

Cena: 73,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.

Papa zgrzewalna W/K S52 PV250 PYE COMBO Jarbit

Papa zgrzewalna W/K S52 PV250 PYE COMBO Jarbit
Papa zgrzewalna W/K S52 PV250 PYE COMBO Jarbit

Papa JARBIT COMBO PYE PV250 S52 jest papą zgrzewalną wierzchniego krycia o grubości 5,2mm. Papa posiada giętkość w niskiej temperaturze: -5 stopni Celcjusza

Cena: 82,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.

Pokrycia dachowe i ich rodzaje.

 

 • Dachówka ceramiczna to trwałe i estetyczne pokrycie dachowe. Ma prawie wszystkie plusy pozostałych pokryć dachowych i jeden mały minus, czyli ciężar.
 • Papa bitumiczna jest nie droga w porównaniu do innych pokryć dachowych. Cena m2 papy wierzchniego krycia oscyluje między 8,50 zł za metr do około 28 zł za m2. Papa to głównie pokrycie budynków przemysłowych i starszych domostw z płaskim dachem.
 • Blachodachówka trzecie najpopularniejsze pokrycie dachowe kupowane w Polsce. Najczęściej jest zwieńczeniem domów jednorodzinnych. Wybierana ze względu na atrakcyjną cenę oraz niską wagę. 
 • Gonty bitumiczne to ozdobna wersja papy bitumicznej. Gontami kryje się najczęściej domki letniskowe i altany. Nie jest to reguła. Są w Polsce inwestorzy, którzy decydują się położyć na swoim dachu gont bitumiczny. Gont dużą wadę. Jego powierzchnia jest chropowata więc zatrzymuje na sobie piasek przenoszony przez wiatr czy też liście. W wyniku tego na powierzchni gontowego dachu szybko porośnie mech, a na pewno zielony porost. Gonty występują w okrojonej kolorystyce: czerwony, brązowy, zielony, szary i grafit oraz melanż.
 • Blacha trapezowa to przemysłowa wersja blachodachówki. Jej budowa umożliwia wykonanie naprawdę małego kąta spadu dachu. Niektórzy producenci blachy trapezowej deklarują już w ich blacha trapezowa można położyć na dachu którego kąt dachu wynosi 6 st. Producenci blachodachówki wyszli na przeciw oczekiwaniom hodowców trzody i bydła i wyprodukowali blachę trapezową z filcem, która nie wymaga krycia membraną dachową. Filc przyklejony do blachy trapezowej powstrzymuje skraplanie się wilgoci. Występuje w bogatej palecie kolorów, jednak najczęściej wybierany jest kolor biały lub po prostu ocynk.
 • Dachówka betonowa zamierzchłych czasów. Dzisiaj ciężko jest już kupić dachówkę betonową. Większość zakładów produkcyjnych się przebranżowiła lub po prostu zamknęła. Wyparła ją lżejsza i estetyczniejsza dachówka ceramiczna. Miała wady takie jak bardzo duży ciężar jak na pokrycie dachowe i mało estetyczna powłoka wierzchnia, ale za to była bardzo tania i potrafiła przetrwać setki lat.
 • Obróbki blacharskie i ceramiczne to niezbędny materiał uzupełniający każdego dachu. Można je zamawiać w hurtowni na podstawie sporządzonego rysunku technicznego lub jeśli wykonawca dysponuje odpowiednimi maszynami wygnie je sam. Obróbki blacharskie i ceramiczne dzielą na:

- Obróbki komina.

- Pasy nadrynnowe i podrynnowe.

- Wiatrownice szczytowe.

- Kapelusze murków ogniowych.

 • Płyty warstwowe zdominowały wielkopowierzchniowe markety, magazyny i nowoczesne zakłady produkcyjne. Nie są tylko materiałem na pokrycie dachu, ale z powodzeniem są podstawowym materiałem ściennym. Płyty warstwowe cechuje współczynnik oporu ciepła. To znaczy, że płyta warstwowa z rdzeniem poliuretanowym może być tak samo dobra jak styropian grafitowy o grubości 18 cm. Płyty warstwowe mają dwa rodzaje rdzeni styropianowe i poliuretanowe, które noszą skrót PIR. 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium