/* pixel homebook */ /*klaviyo*/
Opcje przeglądania

Profile do zabudowy z karton – gipsu.

Profile do zabudowy karton – gips są jednymi z najpopularniejszych materiałów budowlanych podczas prac remontowych i nie tylko. Są wykorzystywane do mocowania płyt kartonowo – gipsowych w poziomie do podłogi, sufitu i nie tylko. Mogą być również montowane chociażby nad drzwiami.

Same profile są najczęściej wykonane są ze stali. Przekłada się to oczywiście na ich jakość. Są dzięki temu znacznie wytrzymalsze i odporniejsze. Jednak są też profile wykonane z aluminium. Nie oznacza to, że są one z automatu gorsze (choć tak też się może zdarzyć). Zazwyczaj jednak posiadają po prostu inne zastosowanie.

 

Profil do zabudowy sufitowej karton-gips CD-60 Profil do zabudowy sufitowej karton-gips CD-60
Producent: Steela Profil
Cena: 12,99 zł (netto: 10,56 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Profil stalowy do zabudowy UD-27 Profil stalowy do zabudowy UD-27
Producent: Budmat
Cena: 8,20 zł (netto: 6,67 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Zastosowanie stalowych profili.

Tak jak powyżej podkreśliliśmy profile są głównie wykorzystywane do mocowania płyt kartonowo – gipsowych. Trudno sobie dzisiaj wyobrazić prace związane ze stawianiem nowych obiektów bez wykorzystania tego elementu. Warto podkreślić, że profile powinny być odporne na kwaśny odczyn gipsu. Dzięki temu są w stanie dłużej zachować swoje właściwości.

Właściwości profili.

Są dostępne w różnych rozmiarach.

Wykonano je ze stali co przekłada się na ich większą wytrzymałość.

Służą do podtrzymywania płyt kartonowo – gipsowych.

Blacha, z której wykonano profil jest pokryta cynkiem (w zależności od konkretnego profilu).

Za ich pomocą w bardzo łatwy sposób można rozprowadzić instalację wentylacyjną oraz elektryczną.

Posiada dobre właściwości akustyczne i ognioodporne (w zależności od konkretnego profilu).

Podział profili (przedstawiamy tylko te najpopularniejsze).

UW – te profile wytyczają linię zabudowy oraz utrzymują profile CW w jednej płaszczyźnie. Razem z profilami CW stanowią elementy konstrukcji wybranych systemów sufitów przęsłowych.

UA - profile ościeżnicowe UA cechują się największą grubością ( około 2 mm) z profili dedykowanych do systemów suchej zabudowy. Za ich pomocą wykonuje się konstrukcje pod otwory drzwiowe. Profile UA są również wzmocnieniem pod dodatkowe obciążenia. Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagana jest większa nośność zabudowy. Można wykorzystywać je również do budowy tzw. blend (ścian wiszących). Stanowią element konstrukcji wybranych sufitów przęsłowych.

CD – te profile są elementem konstrukcji sufitów jedno oraz dwupoziomowych. Stosuje się je również do wykonywania okładzin sufitowych i poddaszy. Służą również do wykonywania konstrukcji okładzin ściennych, kotwionych do przegród nośnych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl