Materiały Budowlane  I  Farby i Tynki

Rusztowania

Sprawdź ofertę naszych rusztowań aluminiowych. Mamy niską cenę przy zachowaniu wysokiej jakości produktów. Solidne pomosty robocze w najniższej cenie.

Oferujemy także dodatkowe wyposażenie typu koła, właz komunikacyjny czy wsporniki, które oczywiście też są w najlepszej cenie.

Rusztowanie

Rusztowanie LEVVEL Easygate 290 Rusztowanie LEVVEL Easygate 290
Producent: Levvel
Cena:

2 300,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Rusztowanie jezdne SOLID 290 Rusztowanie jezdne SOLID 290
Producent: Levvel
Cena:

2 600,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Rusztowanie LEVVEL Easygate 380 Rusztowanie LEVVEL Easygate 380
Producent: Levvel
Cena:

5 500,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Rusztowanie LEVVEL Solid 380 Rusztowanie LEVVEL Solid 380
Producent: Levvel
Cena:

5 800,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Rusztowanie LEVVEL Easygate 550 Rusztowanie LEVVEL Easygate 550
Producent: Levvel
Cena:

9 900,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Rusztowanie LEVVEL Solid 550 Rusztowanie LEVVEL Solid 550
Producent: Levvel
Cena:

9 950,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Rusztowanie LEVVEL Easygate 730 Rusztowanie LEVVEL Easygate 730
Producent: Levvel
Cena:

13 900,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Rusztowanie LEVVEL Solid 730 Rusztowanie LEVVEL Solid 730
Producent: Levvel
Cena:

14 100,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Rusztowanie LEVVEL Easygate 900 Rusztowanie LEVVEL Easygate 900
Producent: Levvel
Cena:

17 250,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Rusztowanie LEVVEL Solid 900 Rusztowanie LEVVEL Solid 900
Producent: Levvel
Cena:

17 350,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Rusztowanie budowlane to tymczasowa konstrukcja wykorzystywana do tymczasowych prac budowlanych na dużych wysokościach. Standardowy zasięg rąk człowieka to 2,2 m, natomiast komfortowo pracuje się w zasięgu do 2m. Dlatego już przy pracach remontowych wewnątrz budynku potrzebne jest rusztowanie gdzie podłoże wisi na przynajmniej 60 cm.

Rusztowania dzielą się ze względu na funkcję jaką pełnią oraz na materiał z którego są zrobione.

Rusztowania aluminiowe z dwóch powodów jest to najbardziej pożądaną typem.
Pierwszy powód - jest lekkie co czyni je bardzo wygodnym w montażu. Na ziemi łatwo się je składa , ale gdy stoisz na 12 wysokości i zaczynasz składać kolejną kondygnację rusztowania to masz poczucie dyskomfortu ponieważ na razie brakuje ramek i nie masz się czego chwycić. Widziałem monterów rusztowań, którzy chodzą na czworaka aż się przyzwyczają do kolejnego piętra.

W takich przypadkach waga ramki rusztowania jest istotna im mniejsza tym lepiej. To samo dotyczy innego elementu rusztowania aluminiowego czyli podestu. Budowlańcy chcą pracować tylko na podestach aluminiowych.

Drugi powód to bezpieczeństwo, nie mówię o stabilności rusztowania to zależy od montażystów aluminium nie przewodzi prądu w związu z tym jest bezpieczne podczas prac w kiepskiej pogodzie jak burza. Co nie zmienia faktu że w takiej pogodzie praca na wysokościach jest zakazana.

Właśnie z tego drugiego powodu tańszych stalowych wersji już nie kupisz chyba, że używane od ekipy która została zmuszona do inwestycji w rusztowanie aluminiowe.

Rusztowanie stalowe jest to rusztowanie bardzo mocne, znacznie cięższe niż aluminiowe, ale przez to stabilniejsze do wysokości 9m nie trzeba ich kotwić do ściany, a stoi stabilnie. Oczywiście przepisy BHP mówią co innego.

Minusem jest, że doskonale przewodzi prąd mimo drewnianych podestów zagrożenie porażeniem prądem jest ogromne. Wystarczy że złapiesz się poręczy rusztowania. Jedyne nowe stalowe wersje jakie widziałem to rusztowanie warszawskie i w Castoramie.

Rusztowanie elewacyjne, nazywane też rusztowanie fasadowe są najczęściej kupowaną wersją tego produktu, ponieważ jest to niezbędne narzędzie każdego budowlańca pracującego nad ociepleniem bloków.

Zakup rusztowania elewacyjnego do obstawienia jednej średniej ściany domu to koszt około 8 tyś złoty. Dobrze zaopatrzona ekipa budowlana ma rusztowania fasadowego za jakieś 35 tyś zł Wówczas może zbudować tymczasową konstrukcję wokół całego budynku co usprawnia proces prac.

Firmy budowlane kupują już tylko aluminiowe rusztowanie elewacyjne, jest to wymóg zgodny z BHP, a inspekcja pracy uwielbia wlepiać mandaty za stalowe i kabel od betoniarki leżący na ziemi, a jak będzie to jeszcze kabel od siły to mandat naprawdę boli...

Szerokość podestu stalowej wersji jest bardzo wygodna, bo wynosi 1m. Często była problemem ponieważ nie można było ich rozstawić wokół budynku ze względu na za wąskie schody lub ścieżka była szeroka na 80cm itd.

Fachowcy cenią sobie łatwość składania rusztowania i niechętnie kupują skręcane wersje elewacyjne, wolą jak podesty są wczepiane na podobnej zasadzie jak pióro wpust. To ogromne usprawnienie przy montażu co daje większe bezpieczeństwo montażyście.

Niegdyś najpopularniejsze rusztowanie Warszawskie w Polsce. Grube ścianki sprawiały że jest ciężkie, a z czasem stawało się jeszcze cięższe ponieważ zaprawa utykała w otworach montażowych.

Aby złożyć wersję warszawską potrzebujesz przynajmniej 4 ramek wówczas otrzymasz podest roboczy na wysokości około 65 cm o wymiarach przeważnie 1,2m x 1,2m. Nie jest to skomplikowany zabieg.
Jest to mało wygodny układ który nie zmieści się w wąskich przejściach i na schodach. Za podesty służą najczęściej deski o grubości przynajmniej 3 cm.

Trzeba zwrócić uwagę że konstrukcja typu warszawskiego wygląda jak wieża, a budowa takiej konstrukcji wzdłuż ściany polega na budowaniu kilku wież w niewielkich odstępach które łączy się podestem z desek. Mało bezpieczna konstrukcja.

Aluminiowe rusztowanie jezdne nazywane też często przejezdnym. Aktualnie jest to najczęściej kupowana aluminiowa konstrukcja pomocnicza ze względu na dużą funkcjonalność.

Podstawowe aluminiowe rusztowanie jezdne np. Levvel 290 jest najchętniej kupowaną wersją rusztowania na kółkach. Chętnie sięgają po nie nawet budowlańcy hobbyści ponieważ po skończonej pracy wciąż można je sprzedać za dobre pieniądze.
To wygodna rzecz ponieważ możesz się na nich przemieszczać bez schodzenia z podestu wystarczy wziąć przykład z wioślarza gondoli z Włoch.

Sam osobiście je kupiłem do zrobienia podwieszanego sufitu i gipsowania ścian. Kupiłem wersję Easygate 290 za 2,4 tyś po zrobieniu wszystkich prac 3-4 miesiąca sprzedałem je za promocyjną cenę 1999 zł w ciągu tygodnia od wystawienia ogłoszenia. 4 miesiące użytkowania i stan jak nowy to był cukierek dla budowlańca typu majster.

Jakbym miał się męczyć na warszawskim chyba bym oszalał.

U mnie teleskop malarski był wiosłem i wcale go nie przyczepiałem do wałka, efekt takiej pracy to precyzyjne odcięcie sufit-ściana.

Zaawansowane rusztowania jezdne mają wygląd wieży, którą można łatwo przestawiać ponieważ jest usadowiona na kołach. Można je zbudować na wysokość 8,3 m co wg założeń daje możliwość pracy do 9m wysokości roboczej. Wynika to z zasięgu rąk użytkownika.

 

Podział rusztowań jezdnych zależy od zasięgu pracy użytkownika oraz od sposobu rozwiązań montażowych.

Wersja jezdna typu 290 to model który można łatwo przesuwać, a użytkownik może wykonać pracę na wysokości do 2,9m od ziemi.
Wystarczające do prostych prac remontowo budowlanych wewnątrz standardowych budynków. Podest znajduje się na wysokości 0,9m, barierka na wysokości 1,9m od ziemi.

Typ jezdny 380 pozwala wykonywać pracę na wysokości do 3,8 m licząc od ziemi. Podest znajduje się na wysokości 1,8m a barierka na wysokości 3m od ziemi.

Rusztowanie jezdne typu 550 daje użytkownikowi zasięg do 5,9 m od ziemi. Podest znajduje się na wysokości 3,54 m a barierka na wysokości 4,8 licząc od powierzchni gruntu.

Wieża aluminiowa Krause typu 730 umożliwia zasięg prac do 7,3 m. Najwyższy podest jest na wysokości 5,3 m, drugi na wysokości 3,54 i pierwszy na 0,9m licząc od ziemi. Górna barierka jest na wysokości 6,57m

Wieża jezdna typu 900 daje użytkownikowi możliwość pracy na wysokości do 9m licząc od ziemi.
Można pracować na 3 wysokościach. Podesty znajdują się na wysokości 3,54 m, 5,3m i 7,06 metra od ziemi. Górna barierka jest na wysokości 8,3 m.

Rusztowania na kołach można podzielić ze względu na funkcjonalność:

Wersja Solid to tradycyjna wieża na kołach. Natomiast wersja Easygate posada składaną bramkę, która ułatwia wchodzenie na pierwszy podest.

Wiadomo, że elementy rusztowania mogą ulec zniszczeniu lub zgubieniu dlatego często szuka się pojedynczych akcesorium jak kółka, czy nawet całe zestawy kołowe do wersji jezdnej, stężenie rusztowania, zestaw naprawczy klapy podestu, krawężniki do podestu, łączniki do drabin, uchwyt do kutwienia do ściany, stabilizator rusztowania oraz nawet sam podest aluminiowy.

Rusztowanie modułowe to pełna nazwa rusztowania składanego, czyli praktycznie każdej wersji jaka istnieje.
Przyjęło się, że operuje się samym określeniem rusztowanie, a fachowa nazwa rusztowanie modułowe jest używane bardziej przez producentów niż firmy budowlane.
Swoją nazwę zawdzięczają sposobowi montażu, które polega na złożeniu według powtarzalnego schematu kilku modułów, które posiadają swoją własną nazwę jak np. Ramka, drabina, stężenie, uchwyt do kutwienia itd.

Ich złożenie nie należy do najtrudniejszych na świecie. W przypadku wielu produktów jest możliwe nawet zrobienie tego całkowicie samemu bez pomocy drugiej osoby.


Natomiast w przypadku większych konstrukcji takich jak rusztowania elewacyjne, niestety niemożliwe jest poradzenie sobie z tą pracą w pojedynkę i niezbędna jest asysta jednej lub wielu osób.

W przypadku zakupu nowego rusztowania do zestawu zawsze powinna być dodawana instrukcja, która w szczegółowy sposób instruuje jak poprawnie złożyć w całość konstrukcję.

Cena rusztowania aluminiowego jest zależna od konkretnego rodzaju oraz od jego wielkości. Jesteśmy w stanie dostać na rynku konstrukcje aluminiową już za 80 zł w przypadku ramki warszawskiej. Są i takie, które będą nasz kosztować grubo ponad 15 tysięcy zł jak np. aluminiowe wersje jezdne o wysokości 9 m.

Do najtańszych możemy zaliczyć rusztowania warszawskie, za pełen zestaw o wymiarze około 3m przyjdzie nam zapłacić nieco mniej niż 1000 zł.

Również dokupienie osobnych segmentów nie będzie problematyczne, jeden powinien kosztować od 80 do 120 zł.

Warto zaznaczyć, że należy kupować ramki warszawskie tego samego producenta. Unikniemy w ten sposób trudności podczas montowania ramek. Czasami 1-2 mm różnicy mogą spowodować, że konstrukcji nie będzie można złożyć, ponieważ rozstaw otworów nie pasuje.

Pomijam fakt że rusztowanie warszawskie jest mało bezpiecznym rozwiązaniem i jak stawiać konstrukcję to na mała wysokość.

To konstrukcja, która ma ochraniać fachowców, a nie klocki LEGO, które można swobodnie łączyć, zatem wszelkie niezalecane modyfikacje narażają życie i zdrowie pracujących.

Bez problemu będziemy w stanie znaleźć całą masę ofert na rusztowania klinowe. Na przykład w internecie w sklepie budowlanym na naszej stronie budujto.pl.  Staramy się, aby zakupione rusztowanie w naszym sklepie dojechało całkowicie za darmo i w każdy region Polski (darmowa dostawa jest objęta promocją do odwołania).

Wersje klinową również powinniśmy być w stanie kupić w sklepach stacjonarnych takich jak hurtownie budowlane.

Można też sprawdzić dyskonty takie jak Obi, Leroy Merlin czy Castorama czy mają drabiny i rusztowania.

 

Cena wynajmu rusztowania aluminiowego zależy od rodzaju, ilości jaką chcemy zamówić i czasu na jaki chcemy je wynająć. Należy uwzględnić również kwestie transportu, które są dodatkowym kosztem.
Większość wynajmujących rusztowania elewacyjne liczą cenę od roboczego metra kwadratowego na dobę, ale dla ułatwienia jak klient poda wszystkie powyższe dane wynajmujący poda Ci cenę za całą usługę. Cena wynajmu rusztowania to zwykle 1,2 zł za m2 na dobę.

Koszty wynajmu używanego rusztowania aluminiowego nie różni się niczym od wynajmu nowego.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
BOK - Biuro Obsługi Klienta 501 209 331
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl