/* pixel homebook */
Opcje przeglądania
Kategorie
Producent
Cena
  • od
    do
Promocja

Stiuk 

Stiuk to bardzo popularna dekoracja mająca wiele zastosowań. Oferuje unikalny efekt w zależności na jaki stiuk dokładnie się zdecydujemy. Jeśli będzie to stiuk wenecki otrzymamy niepowtarzalny efekt szkła. Stiuk syntetyczne natomiast pozwoli uzyskać niezwykłą dekorację w krótkim czasie i przystępnych pieniądzach.

Samych stiuków jest całkiem sporo. Oferują różnego rodzaju efekty oraz ich użycie może się znacząco różnić. W naszej ofercie znajdują się jedne z najpopularniejszych stiuków na rynku. Nie mówimy oczywiście o stiukach dyskontowej jakości.

Stiuk wapienny Guardi Stiuk wapienny Guardi
Producent: Guardi
Cena: 280,00 zł (netto: 227,64 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

STIUK WENECKI.

Stiuk wenecki nazywany również wapiennym jest najpopularniejszym ze stiuków. Jest to klasyczna dekoracja nadająca ścianom efekt szkła. To jest jego najbardziej charakterystyczna cecha. Należy jednak zaznaczyć, że sam proces nakładania stiuku weneckiego jest bardzo czasochłonny. Poza tym nie należy również do najtańszych rozwiązań jeśli chodzi o dekoracje. Ceny stiuku weneckiego w zależności od regionu mogą wahać się nawet w cenach od 220 do 310 zł za jeden m2. Średnia cena za metr to około 250 zł. Należy również zaznaczyć, że poprzez czasochłonną pracę mamy na myśli nawet tydzień. Oprócz tego stiuk wenecki jest wymagającą dekoracją, którą powinien zajmować się doświadczony wykonawca. Jeśli nie przy pracy ze stiukiem to chociaż z gładziami.

STIUK JEDNODNIOWY.

Stiuk jednodniowy jest również nazywany syntetycznym. Różni się on znacząco od stiuku weneckiego. Jest na pewno tańszy. Można dostać go nawet od 30 zł za m2 w zależności od producenta i regionu. Nie wymaga również aż tak dużych umiejętności jeśli chodzi o wykonywaną pracę. Poza tym czas potrzebny na jego wykonanie jest znacznie krótszy. Bo jak wskazuje sama nazwa wystarczy jeden dzień. Jednak przede wszystkim fundamentalną różnicą jest efekt końcowy. Mianowicie stiuk syntetyczny nie jest w stanie uzyskać efektu szkła jak w przypadku weneckiego.

STIUK PERŁOWY.

Nie jest to strikte osobny rodzaj stiuku a raczej jego efekt. A dokładniej jeden z jego najpopularniejszych efektów. Stiuk perłowy jest cienkowarstwową powłoką do wewnętrznej dekoracji wnętrz. Dekorowane powierzchnie zyskują charakterystyczne powłoki o szlachetnym perłowym połysku. Jego cechą rozpoznawalną jest to, że różni się w zależności od tego pod jakim kątem pada światło. Poza tym jest odporny na szorowanie ścian i pozwala im oddychać. To oczywiście tylko kilka z jego wielu właściwości i to nie tych estetycznych.

STIUK KLASYCZNY

Stiuk klasyczny jest oryginalnym wyrobem atlasa. Nie można go zakwalifikować ani do stiuków weneckich ani syntetycznych. Jest to półtransparentny tynk strukturalny do wykonywania cienkowarstwowych dekoracji. Wytwarza ekskluzywne pokrycie dekoracyjne, efektem nawiązujące do antycznych technik dekoratorskich. Charakterystyczną cechą tak wykończonej powierzchni jest jej wysoki połysk z optyczną przestrzenną głębią. Jednak nie jest to ten sam efekt co w przypadku prawdziwego tynku weneckiego.

W ofercie naszego sklepu znajdziecie wiele wyrobów dekoracyjnych. I nie mówimy tutaj tylko o stiukach. Poza nimi posiadamy bardzo szeroki wybór farb czy też tynków ozdobnych. Gwarantujemy, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl