Styropian Fasadowy
Styropian fasadowy nazywany też styropianem elewacyjnym. Służy do docieplenia zewnętrznych ścian budynków budowanych w tradycyjną metodą murowaną. Styropian elewacyjny jest przyklejany za pomocą kleju do styropianu na bazie mineralnej lub piano klejem poliuretanowym. Do styropianów elewacyjnych można zaliczyć styropian ekspandowany czyli EPS oraz twardszy odpowiednik styropian ekstrudowany XPS.
Styropian Fasadowy Biały Yetico
Styropian Fasadowy od producenta Yetico. Do wyboru jest styropian biały o współczynniku przewodzenia ciepła 0,044; 0,042; 0,04, 0,038 [W/(m·K)].
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 7 dni
Styropian Fasadowy Elewacyjny Izolbet
Styropian Fasadowy biały marki Izolbet - różne rodzaje.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 7 dni
Styropian Fasadowy Grafitowy Yetico
Grafitowy Styropian Fasadowy od producenta Yetico. Do wyboru jest styropian grafitowy o współczynniku przewodzenia ciepła 0,033; 0,032; 0,031 [W/(m·K)].
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 7 dni
Styropian Podłogowy Yetico
Styropian podłogowy od producenta Yetico. Do wyboru jest styropian biały o współczynniku EPS 60, 70, 80, 100, 200 kPa.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 7 dni
Styropian fasadowy jest skierowany na ocieplenie ścian zewnętrznych. Styropian elewacyjny podzielić na dwa podstawowe typy:
Styropian fasadowy biały.
Jest styropian zawierający posiadający dobry opór przepuszczalności ciepła, gdzie lambda zawiera się w przedziale 0,045 do 0,038. To podstawowy styropian do ocieplania ścian. Zaletą styropianu białego jest stosunkowo niska cena. Producenci prześcigają się w odchudzaniu styropianu, aby przyciągnąć klienta niska ceną. Najlepiej jest kupić styropian na którym jest deklaracja wartości EPS. Biały styropian ma kilka odmian. Z czego ten o lambdzie 0,045 do 0,042 może mieć nawet nie określony współczynnik EPS. Wiadomo że im współczynnik EPS jest wyższy tym styropian jest lepszy. Dla białego mamy EPS 70, 50 i poniżej 50.
Styropian Fasadowy Grafitowy.
Styropian grafitowy uchodzi za najcieplejszy styropian z rodziny styropianów EPS. Jego opór cieplny lambda waha się od 0,033 do 0,031. Im ten współczynnik jest niższy tym styropian grafitowy lepiej izoluje ciepło wewnątrz budynku. Styropian grafitowy posiada także minus. Nie lubi być długo narażony na bezpośrednio oddziaływanie promieni słonecznych UV. Pod wpływem promieni UV styropian grafitowy zwiększa odkształca się, zwiększając swoją objętość. Dlatego należy go jak najszybciej zabezpieczyć siatką zbrojącą i klejem, aby nie osłabić przyczepności styropianu do ściany.
Wiodącymi producentami w Polsce są:
- Swisspor
- Termoorganika
- Genderka
- Yetico