Materiały Budowlane  I  Farby i Tynki

 Styropian podłogowy

Styropian podłogowy to odmiana twardego styropianu stosowanego pod wylewki podłogowe. Jest to materiał termoizolacyjny. Jego zastosowanie pozwala na znaczą redukcję start cieplnych. A to jest jednoznaczne z tym, że klient zaoszczędzi na kosztach związanych z ogrzewaniem pomieszczeń.

Styropian podłogowy

Fundamentowy Styropian Grafitowy AQUA Fundamentowy Styropian Grafitowy AQUA
Producent: Yetico
Cena:

352,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
( 1 m3 = 1 173,33 zł )
paczka 0,3 m3
zobacz więcej
Styropian Podłogowy Yetico Styropian Podłogowy Yetico
Producent: Yetico
Cena:

162,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
( 1 m3 = 540,00 zł )
paczka 0,3 m3
zobacz więcej

Jak sama nazwa wskazuje styropian podłogowy używa się go do izolacji podłóg dlatego ważne jest, aby był odporny na nacisk. Należy również zwrócić uwagę na to, że styropian posiada kilka typów EPS-100, EPS-80 oraz EPS-60.

Co oznacza skrót EPS, i który z nich wybrać ?

Skrót informuje nas o tym jaka twardość jest przypisana danemu styropianowi. Im wyższe oznaczenie liczbowe tym lepszej jakości jest styropian.

  • EPS-100 jest najlepszym jakościowo wyborem. Zapewnia on wysoki standard oraz najlepszy efekt końcowy. Jego cena jest wyższa niż w przypadku EPS-80 oraz EPS-60. Jest to jednak nie wysoki koszt biorąc pod uwagę przyszły efekt końcowy.

  • EPS-80 jest jeśli chodzi o wydajność gorszym wyrobem niż EPS-100 ale nie znaczy to, że jest złym jakościowo produktem. Można nazwać go dobrym kompromisem między ceną a jakością. Cały czas zapewnia on solidny efekt końcowy ale trzeba mieć na uwadze, że nie będzie on aż tak dobry jak w przypadku EPS-100.

  • EPS-60 jest jakościowo najgorszym wyrobem z podanych. Zdecydowanie odradzamy wybieranie go do jakichkolwiek prac związanych z izolacją. Charakteryzują go takie cechy jak nietrwałość czy niska jakość wykonania. Jest również najbardziej podatny na nacisk. Nie gwarantujemy, że po jego użyciu końcowy efekt będzie długotrwały czy zadowalający.

  • EPS 150 i 200 są to wybitnie twarde styropiany, które niemalże dorównują styropianowi XPS. Są rzadziej stosowane w domach jedno i wielorodzinnych ze względu na wysoką cenę. najczęściej stosuje je się na parkingach w zamkniętych budynkach oraz w budynkach wielkopowierzchniowych, gdzie izolacja pozioma jest wymagana.

Do najważniejszych właściwości a zarazem zalet styropianu twardego należą:

  • Podwyższona udarność.

  • Podwyższona odporność na duży nacisk.

  • Zapewnia bezpieczną i satysfakcjonującą izolację.

UWAGA! Po więcej szczegółowych informacji na temat montowania produktu odsyłamy do bloga znajdującego się na naszej stronie :)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
BOK - Biuro Obsługi Klienta 501 209 331
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl