Materiały Budowlane  I  Farby i Tynki

Tarcze do cięcia

Tarcze do cięcia wykorzystuje się jak sama nazwa wskazuje no do cięcia. Jednak w zależności od materiału, który musimy przeciąć, powinniśmy wybrać tą o odpowiednim wariancie. Warto również wspomnieć, że rozmiar oraz grubość tym razem mają znaczenie. W zależności od wykonywanej pracy powinniśmy poważnie zastanowić się nad doborem odpowiedniej tarczy.

Tarcze mogą służyć do cięcia drewna, stali, aluminium i nie tylko. Zakres materiałów, które mogą zostać przecięte za pomocą tarcz jest całkiem spory. W dodatku do każdego z nich są kolejne warianty i jeśli nie wiemy, której tarczy konkretnie użyć zachęcamy jak najbardziej do skorzystania z porady w naszym dziale konsultacji.

Tarcze do cięcia

Tarcze do cięcia metalu Blauflex Tarcze do cięcia metalu Blauflex
Producent: Blauflex
Cena:

1,87 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Tarcze do cięcia metalu Felamn Tarcze do cięcia metalu Felamn
Producent: Felamn
Cena:

1,50 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Tarcze do cięcia metalu inox Tediam Tarcze do cięcia metalu inox Tediam
Producent: Tediam
Cena:

2,41 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Tarcze do cięcia metalu Premium Tediam Tarcze do cięcia metalu Premium Tediam
Producent: Tediam
Cena:

2,19 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Tarcze do szlifowania metalu Tediam Tarcze do szlifowania metalu Tediam
Producent: Tediam
Cena:

3,20 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej

Tarcze do cięcia metalu.

Tarcze do cięcia metalu możemy podzielić na dwa najpopularniejsze typy. Te wykorzystywane do szlifierek kątowych ręcznych oraz do stacjonarnym. Należy zwrócić na to uwagę podczas zakupu. Różnią się one między sobą rozmiarem otworów mocujących. Najpopularniejsze średnice tarcz to 115 mm, 125 mm oraz 230 mm. Na tarczach pojawiają się również dwa bardzo oznaczenia. INOX, oznacza to, że tarcza jest przeznaczona do cięcia stali nierdzewnych i szlachetnych. Natomiast oznaczenie METAL/INOX oznacza, że mogą być stosowane do cięcia także innych typów metalu np. stali czarnej, żeliwa, itp.

Tarcze do drewna.

W przypadku tarcz do drewna powinniśmy zwrócić uwagę na dwa bardzo istotne parametry. Ilość oraz kształt zębów na tarczy. Ten parametr jest ściśle uzależniony od samego drewna na, którym chcemy pracować. W przypadku pracy z miękkim drewnem zalecane jest by ilość zębów była mniejsza. Tarczy z małą ilością zębów to co mają od 12 do 24 zębów. Tną ona na grube wióry dzięki czemu świetnie nadają się do cięć rozdzielających. Natomiast w przypadku pracy na tak zwanym twardym drewnie zaleca się korzystanie z tarcz o dużej ilości zębów tzn od 30 do 96. Dzięki tak dużej ilości jesteśmy wstanie wykonywać precyzyjne cięcia kątowe, poprzeczne oraz skośne.

Tarcze do szlifowania

Tarcze nie muszą służyć tylko do cięcia. Bardzo popularne są również tarcze do szlifowania metalu oraz drewna. Pozwalają one uzyskać bardzo precyzyjne szlify na powierzchniach. Zarówno na drewnianych jak i metalowych. Oczywiście mówimy tutaj o osobnych tarczach przeznaczonych tylko do szlifowania drewna albo tylko do szlifowania metalu.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
BOK - Biuro Obsługi Klienta 501 209 331
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl