Materiały Budowlane  I  Farby i Tynki

Tynki silikonowo – silikatowe

Tynki silikonowo silikatowe są jednymi z popularniejszych tynków elewacyjnych ze względu na cenę i oferowaną jakość. 

Tynki silikonowo silikatowe są czymś pomiędzy silikonowymi (czyli najlepszymi) i silikatowymi (ciężkimi do wykonania w Polsce ze względu na warunki).

 

 

Tynki silikonowo-silikatowe

Tynk silikonowo- silikatowy Lakma Tynk silikonowo- silikatowy Lakma
Producent: Lakma
Cena:

182,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Tynk natryskowy silikonowo silikatowy Porolit S Lakma Tynk natryskowy silikonowo silikatowy Porolit S Lakma
Producent: Lakma
Cena:

350,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Czym jest tynk silikatowo silikonowy?

Tynk silikatowo silikonowy nazywany również potocznie sisi to zewnętrzny tynk dekoracyjny. Posiada również właściwości ochronne. Dzięki niskiej nasiąkliwości i wysokiej dyfuzyjności tworzy bardzo szczelną powłokę hydrofobową.

Wysoka hydrofobowość przekłada się na odporność samego tynku na zabrudzenia oraz czyszczenie, które nie jest dla niego w żadnym większym stopniu szkodliwe.

W przeciwieństwie do tynku akrylowego tynk silikatowo silikonowy może być bez problemu stosowany w pobliżu polnych dróg czy po prostu pól, jednak nie będzie tak narażony na zabrudzenia jak ten pierwszy.

 

Czy tynk silikatowo silikonowy ma wady?

Trudno mówić tutaj o bezpośrednich wadach. Tynki silikatowo silikonowe posiadają bardzo zbliżone właściwości do zwykłych tynków silikonowych z pewną małą różnicą.

Są one trochę trudniejsze w wykonaniu ze względu na specyfikę swojego składu. Jednak są one tańsze niż silikonowe, co prawda trochę mniej wydajne, ale bez wątpienia nadrabiają to swoją ceną.

Jeśli nie mieszkacie w bardzo wymagających warunkach czyli np. w okolicy lasu lub na terenie stale podmokłym to nie musicie się przejmować, tynk silikatowo silikonowy spełni wasze potrzeby.

 

Tynk silikatowo silikonowy czy silikonowy?

Odpowiedź zależy od ceny i wykonawcy. Jeśli chcecie kupić tańszy i trochę gorszy tynk (jednak wciąż dobry) niż silikonowy to silikatowo silikonowy jest dobrą opcją.

Jednak warto mieć sprawdzonego fachowca ponieważ jest on trudniejszy do wykonania niż silikonowy. Silikonowy natomiast jest tynkiem premium o wysokiej cenie, jednak jest bardzo wydajny i jest najlepszym jakościowo tynkiem na rynku nie licząc hydrofilowego.

Jak chcecie zaoszczędzić trochę grosza na lekkiej utracie jakości sisi będzie jak najbardziej odpowiednim wyborem, chyba, że mieszkacie w szczególnie wymagających miejscach np. takich jakie te wspomniane w nagłówku powyżej.

 

Jaka jest wydajność tynku silikatowo silikonowy?

Wpływa na to kilka czynników, między innymi umiejętności wykonawcy oraz granulacja tynku. Jeśli wykonawca zna się na swojej pracy będzie w stanie wyciągnąć z 25 kg wiaderka tynku o granulacji 1,5 od około 8 do nawet 11 metrów.

Jeśli jednak za pracę zabierze się tak zwany "świeżak"ro wydajność może wynieść nawet 5m2, jak widać największy wpływ na wydajność ma to jak bardzo doświadczony jest wykonawca, któremu zleciliśmy pracę.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
BOK - Biuro Obsługi Klienta 501 209 331
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl