/* pixel homebook */ /*klaviyo*/

 Wkręty konstrukcyjne

Do wkrętów konstrukcyjnych możemy zaliczyć całkiem spore grono produktów. Czym są same wkręty konstrukcyjne nie trzeba chyba nikomu wyjaśniać, posiadają one jednak bardzo wiele właściwości, rodzajów i zastosowań całkowicie zależnych od tego czego oczekujemy i potrzebujemy podczas wykonywanych przez nas prac. Wkręty konstrukcyjne to bez wątpienia jedno z najistotniejszych akcesoriów podczas prac nie tylko budowlanych ale i chociażby montażowych, trudno wyobrazić sobie dzisiaj bez nich wykonywanie jakichkolwiek prac.

 

Śruba do montażu ościeżnic okiennych i rolet Śruba do montażu ościeżnic okiennych i rolet
Producent: Arvex
Cena: 0,25 zł (netto: 0,20 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Śruba samogwintująca do ościeżnic SOD walcowy łeb na Torx Śruba samogwintująca do ościeżnic SOD walcowy łeb na Torx
Producent: Arvex
Cena: 0,18 zł (netto: 0,15 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Wkręt ciesielski do mocowania izolacji dachów skośnych Wkręt ciesielski do mocowania izolacji dachów skośnych
Producent: Arvex
Cena: 3,54 zł (netto: 2,88 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Wkręt ciesielski do montażu nakrokwiowego WTC Wkręt ciesielski do montażu nakrokwiowego WTC
Producent: Arvex
Cena: 3,54 zł (netto: 2,88 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Wkręt ciesielski z pełnym gwintem biały Wkręt ciesielski z pełnym gwintem biały
Producent: Arvex
Cena: 2,17 zł (netto: 1,76 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Wkręt ciesielski z zespoloną podkładką Wkręt ciesielski z zespoloną podkładką
Producent: Arvex
Cena: 0,28 zł (netto: 0,23 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Wkręt do drewna z powłoką antykorozyjną WZ Arvex Wkręt do drewna z powłoką antykorozyjną WZ Arvex
Producent: Arvex
Cena: 1,05 zł (netto: 0,85 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Wkręt poziomujący do łat drewnianych WPO Wkręt poziomujący do łat drewnianych WPO
Producent: Arvex
Cena: 0,32 zł (netto: 0,26 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej

Tak jak już wcześniej zauważyłem wkręty konstrukcyjne są różne. Różnią się od siebie wielkością, materiałem, z którego zostały wykonane oraz ich przeznaczeniem. Poniżej opisze podstawowe grupy i opisze je po krótce.

Wkręty do montażu ościeżnic.

Wkręty do montażu ościeżnic SO7 te konkretne wkręty są przeznaczone do montowania ościeżnic ram okiennych oraz drzwiowych do suporeksu lub betonu. Mogą być one zarówno uniwersalne jak i nastawione na ościeżnice wykonane z konkretnego tworzywa. Na przykład śruba samogwintująca SO7 do montażu ościeżnic ma lejkowy łeb na torx. Dzięki temu bez problemu licuje się z ościeżnicą okna. Można za jego pomocą montowa ościeżnice ram okiennych oraz drzwi wykonanych zarówno z aluminium, PCV. Wkręt SO7 jest też używany jako wkręt do montażu Rolet okiennych.

Natomiast śruba samogwintująca do montażu ościeżnic SOD7 walcowy łeb na torx jest produktem przeznaczonym głównie do ościeżnic drewnianych oraz do mocowania w podłoża drewniane.

Wkręty ciesielskie do więźby dachowej.

Wkręty ciesielskie to jedne z najpopularniejszych jeśli nie najpopularniejsze połączenie rodzaju drewno-drewno. Są to również najbardziej rozpoznawalne przez ludzi wkręty mające naprawdę całą masę zastosowań. Pomijając wyspecjalizowane zastosowania niektórych z nich mogą być one przeznaczane do prawie, że wszystkiego. Wszelkie prace wymagające połączenia drewnianych elementów mogą być wykorzystać bez większych problemów te oto wkręty.

Wkręty ciesielskie możemy podzielić na:

Wkręt ciesielski do montażu nakrokwiowego WTC.

Tak jak sama nazwa wskazuje służy o do montowania izolacji nakrokwiowej. Dlatego jego budowa jest dostosowana do tego zadania. Posiada między innymi szeroki łeb płaski z tak zwaną podkladką zespoloną oraz szpic z nacięciem. Te zmiany pozwalają lepiej realizować jego zastosowanie. (Wkręt można mocować we wszystkie rodzaje drewna oraz materiały drewnopodobne.)

Wkręt ciesielski do mocowania nakrokwiowej izolacji na dachach skośnych.

Jego zastosowanie zostało zawarte w nazwie produktu więc nie będziemy się nad tym rozwodzić. Można to jedynie uprościć, służy do mocowania płyt warstwowych do podłoży drewnianych. Przy pomocy wkrętu do mocowania izolacji dachowej można przeprowadzić montaż płyt PIR i PUR z okładziną aluminiową. Mam na myśli np. płyty Thermano.

Wkręty poziomujące.

Bardzo popularne w ostatnim czasie wkręty poziomujące wśród cieśli. Cieśle używają ich głównie do poziomowania łat pod blachodachówkę czy dachówkę ceramiczną. Ich zastosowanie jest w sumie podobne do wkrętów ciesielskich. Z tą różnicą, że przykręcony element można dowolnie regulować, aż do momentu uzyskania idealnej płaszczyzny na wszystkich elementach konstrukcji. Jedną z ich najważniejszych właściwości i jednocześnie najistotniejszą jest niezwykła wytrzymałość połączeń stworzonych za ich pomocą. Wkręty poziomujące specjalizują się głównie w łączeniu różnego rodzaju drewna oraz materiałów drewnopochodnych. Wykorzystuje się je głównie do: poziomowania łat konstrukcyjnych, montażu okien drewnianych, konstrukcji nośnych okien oraz drewnianej konstrukcji nośnej pionowych ścian.

Wkręty tarasowe.

Jest to odmienny typ wkrętu poziomującego. Jak nazwa wskazuje wkręty tarasowe pomagają w montażu desek tarasowych. Wiadomo że drewno „pracuje”. Wkrętami tarasowymi wypoziomujesz cały taras przy użyciu poziomicy i wkrętarki. Tworząc jedną równą płaszczyznę. Wkręty tarasowe są ocynkowane na biało, co gwarantuję najlepsze zabezpieczenie przed korozją z dostępnych metod.

Wkręty konstrukcyjne posiadają również wiele cech zależnych od ich konkretnego rodzaju:

Mogą być one pokryte powłoką antykorozyjną.

Mogą być przeznaczone do mocowania w podłożach oraz obiektach drewnianych i drewnopodobnych.

Wykorzystuje się je również do montażu w podłożach metalowych, aluminiowych czy z PCV.

Mogą one również łączyć ze sobą te wszystkie właściwości dzięki czemu stają się niezwykle uniwersalnym produktem oraz przystępnym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl