Materiały Budowlane  I  Farby i Tynki

 Wkręty do blach, stali i betonu

Wkręty do blach, stali i betonu to jedna z wielu typów wkrętów dostępnych na rynku. To do czego służą zostało powiedziane już w samej nazwie za ich pomocą możemy wykonywać mocowania z konstrukcjami wykonanymi z blachy, stali oraz betonu. Taka różnorodność wśród wkrętów pozwala na bardzo dokładne dobieranie ich do konkretnej pracy budowlanej co wpływa na większą szybkość prac budowlanych.

 

Wkręty do blach, stali i betonu

Śruba samogwintująca do ościeżnic SOD walcowy łeb na Torx Śruba samogwintująca do ościeżnic SOD walcowy łeb na Torx
Producent: Arvex
Cena:

0,35 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Wkręty  Czarne do metalu ostre Semin Wkręty Czarne do metalu ostre Semin
Producent: Semin
Cena:

14,90 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Wkręty czarne fosfatyzowane do metalu  Arvex Wkręty czarne fosfatyzowane do metalu Arvex
Producent: Arvex
Cena:

9,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej

Wkręty do blach.

Wkręty do blach to również bardzo ogólne stwierdzenie. Istnieje naprawdę wiele wkrętów przeznaczonych do tworzenia mocowań razem z blachą. Różnią się one od siebie takimi cechami jak między innymi długość czy kształtem łebka. Dokonując wymoru musimy zwrócić uwagę przynajmniej na te najważniejsze aspekty takie jak do jakiej konkretnej blachy ich potrzebujemy i jaka długość byłaby najbardziej optymalna. Wśród wielu rodzajów takich wkrętów mamy między innymi:

Wkręty podkładowe samogwintujące, nazywany potocznie wkrętami farmerskimi. Wykorzystuje się je zarówno do montażu cienkich blach ale i przy pracy z podłożami wykonanymi z drewna lub materiałów drewnopochodnych. Ich charakterystyczną cechą jest podkładka z tworzywa, która szczelnie mocuje blachę do profilu drewnianego lub stalowego.

Jest to oczywiście jeden przykład. Te konkretne wkręty są jednymi z najpopularniejszych wkrętów do blach. Są również bardzo łatwo dostępne na rynku dzięki czemu zaopatrzenie się w nie jest problematyczne.

Wkręty do stali.

Wkręty do stali to ponownie bardzo ogólne stwierdzenie. Można tak naprawdę nazwać wszystkie wkręty wykorzystywane do mocowań z użyciem materiałów wykonanych z metalu czy stali. Tak jak wkręty do blachy posiadają one całkiem sporo rodzajów. Bez wątpienia najpopularniejszym z nich są:

Wkręty samowiercące do profili stalowych. Służą do montażu konstrukcji z metalowych profili. Są używane raczej w przemyśle do budowy hal magazynowych i produkcyjnych. Podstawowym wkrętem tego typu jest wkręt do montażu płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym do profili stalowych.

Wkręty do betonu.

Wkręty do betonu to specjalne wkręty dostosowane do przykręcania lekkich elementów do betonu. Mają one różne długości czy też nawet zastosowanie. Nie każdy wkręt może być wykorzystywany do każdego rodzaju betonu, ale im lepsza klasa betonu tym połaczenie jest trwalsze. Jest to jeden z najważniejszych aspektów, na które należałoby zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu. Tak jak wkręty do stali i wkręty do blachy te również posiadają kilka swoich rodzajów. Są to między innymi: wkręty WSR.

Innym przykładem które można podać jest śruba do betonu PBW, są to jedne z najpopularniejszych śrub do betonu. Charakteryzują się one bardzo wysoką wytrzymałością. Można je w przeciwieństwie do wielu innych śrub wielokrotnie wkręcać. Swoje zastosowanie znajdują przy mocowaniach z użyciem kamienia, cegły pełnej, marmuru czy też betonu. Są ogólnodostępne i dostanie ich nie jest żadnym problemem.

To oczywiście pojedyncze przykłady tak jak wielokrotnie podkreślaliśmy powyżej samych rodzajów, specjalizacji każdej z tych podkategorii wkrętów jest naprawdę dużo i nie sposób byłoby je tutaj wszystkie umieścić. Jednakże w naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Posiadamy wkręty do blachy, stali i betonu, są one dostępne zarówno na stronie internetowej jak i w sklepie stacjonarnym.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
BOK - Biuro Obsługi Klienta 501 209 331
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl