/* pixel homebook */

 Wkręty do drewna i metalu

Wkręty do drewna i metalu to nic innego jak materiały służące do mocowania elementów drewnianych takich jak np. części drewnianych mebli oraz metalowych na przykład tych służących do montażu metalowych listew. Są jednymi z najpopularniejszych produktów podczas prac budowlanych. Jednak również one mają swoje konkretne specjalizacje.

 

Śruba do montażu ościeżnic okiennych i rolet Śruba do montażu ościeżnic okiennych i rolet
Producent: Arvex
Cena: 0,25 zł (netto: 0,20 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Śruba samogwintująca do ościeżnic SOD walcowy łeb na Torx Śruba samogwintująca do ościeżnic SOD walcowy łeb na Torx
Producent: Arvex
Cena: 0,18 zł (netto: 0,15 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Wkręt do drewna z powłoką antykorozyjną WZ Arvex Wkręt do drewna z powłoką antykorozyjną WZ Arvex
Producent: Arvex
Cena: 1,05 zł (netto: 0,85 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Wkręt poziomujący do łat drewnianych WPO Wkręt poziomujący do łat drewnianych WPO
Producent: Arvex
Cena: 0,32 zł (netto: 0,26 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Wkręty  Czarne do metalu ostre Semin Wkręty Czarne do metalu ostre Semin
Producent: Semin
Cena: 6,20 zł (netto: 5,04 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej

Wkręty do drewna znane również pod nazwą wkręty ciesielskie służą do niczego innego jak łączenia elementów drewnianych oraz drewnopodobnych. Mamy z nimi styczność chociażby podczas skręcania drewnianych mebli lub mocowania drewnianych listew. Mają one oczywiście dużo większą paletę zastosowań. Jednak pomimo ich powszechności posiadają swoje konkretne kategorie oraz specjalizacje, w których najlepiej się odnajdują. Bardzo dobrym przykładem są poniższe wkręty.

 

Wkręt poziomujący do łat drewnianych WPO.

W sumie w tym przypadku nie ma co się rozpisywać. Sama nazwa zdradza nam tak naprawdę wszystko o tym wkręcie do drewna. Jest to wkręt poziomujący zapewniający bardzo wysoką wytrzymałość połączenia dla wszystkich materiałów drewnianych oraz drewnopodobnych. Tak jak sama nazwa wskazuje najlepiej sprawdza się do poziomowania drewnianych łat. Sam wkręt poziomujący charakteryzuje się bardzo wysoką jakością wykonania oraz niezwykłą wytrzymałością.

 

Wkręt do drewna z powłoką antykorozyjną WZ Arvex.

Sam wkręt składa się z łba z zespoloną podkładką oraz naciętego szpica. Sam jest również pokryty specjalną antykorozyjną powłoką. Dzięki temu dużo lepiej sprawdza się w warunkach zewnętrznych przy ciężkich warunkach atmosferycznych. Można go stosować we wszystkie gatunki oraz rodzaje drewna i wszelkie materiały drewnopodobne.

Dzięki specjalnemu szpicowi z nacięciem jest dużo bardziej odporny na rozłupywanie materiału nawet jeśli wiercimy otwór w okolicach krawędzi. Sam wkręt zapewnia bardzo wysoką wytrzymałość łączenia materiałów drewnianych.

Wkręty do metalu pełnią w sumie taką samą funkcję co wkręty do drewna tylko zamiast drewna wykorzystuje się je do łączenia elementów stalowych. Wkręty do metalu zapewniają bardzo wysoką jakość mocowań elementów metalowych. Świetnie nadają się do mocowania metalowych konstrukcji czy też metalowych listew.

 

Wkręty czarne do metalu ostre Semin.

Jest to wkręt fosfatyzowany służący do mocowania płyt kartonowo-gipsowych oraz profili stalowych C oraz U wewnątrz budynków. Same wkręty nie są przeznaczony do montowania na zewnątrz budynków. Największą i najważniejszą cechą tych wkrętów jest ich ostrość. Są dużo bardziej ostre niż wkręty konkurencji co pozwala na mocowanie ich nawet pod kątem. Dzięki temu komfort pracy ulega bardzo wysokiej poprawie.

Są jednak również wkręty uniwersalne służące zarówno do łączenia elementów drewnianych oraz metalowych. Jednym z takich wkrętów jest:

 

Śruba samogwintująca do montażu ościeżnic lejkowy łeb na torx.

Sama śruba samogwintująca jest przeznaczona do montaży ościeżnic zarówno drzwiowych jak i okiennych wykonanych z drewna, aluminium oraz PCV w podłoża wykonane z metalu, kamienia naturalnego, cegle pełnej i otworowej, pustaku i betonie lekkim. Wielką zaletą tych wkrętów jest płaski łepek, który między innymi nie przechodzi przez otwory montażowe.

Wszystkie wymienione produkty są dostępne na naszej stronie oraz w sklepie stacjonarnym. Wymienione powyżej wkręty do drewna oraz metalu to tylko pojedyncze przykłady. Na stronie naszego sklepu znajduje się pełna oferta tych wkrętów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl