Materiały Budowlane  I  Farby i Tynki

Wkręty poziomujące

Wkręty poziomujące to specjalna kategoria wkrętów mająca ułatwić pracę między innymi dekarzom. Wykorzystuje się je do mocowania drewnianych podłoży w drewnianych budynkach, altanach oraz konstrukcjach więźby dachowej. Są również bardzo przydatne podczas wszelkich renowacji albo remontów dachów.

Jednym z najpopularniejszych wkrętów poziomujących jest wkręt poziomujący do łat drewnianych WPO. Sama nazwa już wystarczająco nam sugeruje do czego wkręt ten jest wykorzystywany. Znajduje się on w naszej ofercie naszego sklepu.

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

 Wkrętu poziomujące do łat drewnianych

Są one ogromnym ułatwieniem pracy dla wszelkich fachowców. Klasyczne poziomowanie łat jest zajęciem dość czasochłonnym. Polega ono na docinaniu klinów i zachowaniu przy tym odpowiednich kątów. Następnie przybija się je za pomocą gwoździ. Należy również podkreślić, że nie zawsze spotykamy się z drewnem o odpowiednim poziomie wilgotności. Przez to same kliny mogą wypaść podczas schnięcia. Powoduje to później tak zwane pływanie konstrukcji dachu. Użycie wkrętów poziomujących do łat znacznie skraca ten proces. Dają one większą pewność precyzyjnego ustawienia łaty. Wkręty posiadają dwa przeciwstawne gwinty, z których jeden jest odpowiedni do mocowania do łaty, a drugi do przymocowania do podłoża. Dzięki temu wkręt mocno trzyma się łaty i zapewnia bardzo precyzyjną regulację. Za jego pomocą szybko ustalamy dystans między łatą konstrukcyjną, a podłożem nośnym. Po wkręceniu całego elementu gwint poniżej łba blokuje wkręt w poziomowanej łacie.

Wkręt poziomujących do łat WPO

Jest to jeden z popularniejszych wkrętów poziomujących dostępnych na rynku. Jak sama nazwa sugeruje jest to wkręt do łat WPO. Jest on ocynkowany na biało. Służy do poziomowania łat i innych elementów drewnianych. Posiada szpic z nacięciem oraz łeb stożkowo-żebrowy dzięki czemu zapobiega rozłupywaniu materiału, nawet w przypadku montażu blisko krawędzi. Wkręt mocujemy we wszystkie rodzaje i gatunki drewna oraz materiały drewno-podobne.

 

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
BOK - Biuro Obsługi Klienta 501 209 331
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl