Wkręty tarasowe

Wkręty tarasowe znane również pod nazwą, wkręty do desek tarasowych są jedną z wielu wkrętów hartowanych do stosowania na zewnątrz budynków. Podstawowa cecha dobrego wkrętu tarasowego jaka rożni go od standardowych wkrętów hartowanych to taka, że dzięki niemu można w małym stopniu wypoziomować powierzchnię tarasu. Istnieje naprawdę wiele wkrętów tarasowych a jednymi z najpopularniejszych są wkręty o łbie stożkowym, wkręty samowiercące o samo częściowym gwincie czy też ściągające i dociskające łączone elementy.

 

Wkręt do drewna z powłoką antykorozyjną WZ Arvex

Wkręt do drewna z powłoką antykorozyjną WZ Arvex
Wkręt do drewna z powłoką antykorozyjną WZ Arvex

Wkręt do drewna, łeb z zespoloną podkładką, gniazdo torx, nacięty szpic, specjalna powłoka antykorozyjna

Cena: 1,05 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Wkręty tarasowe z łbem stożkowym oraz nacięciem.

Są to jedne z najpopularniejszych wkrętów tarasowych wykorzystywanych podczas różnego rodzaju prac budowlanych. Ich najpopularniejszym przykładem są wkręty tarasowe TORX. Posiadają bardzo wiele niezwykle przydatnych właściwości, wiąże się to między innymi z tym, że są one przygotowywane pod dużo cięższe niż warunki wewnętrzne warunki atmosferyczne. Są dużo bardziej wytrzymałe i mocniejsze niż standardowe wkręty. Poza tym charakteryzują się one również znaczną odpornością na działanie efektu korozji. Są zazwyczaj wykonywane ze stali nierdzewnej i standardowa klasa ich korozyjności to 4. Są one niezwykle popularne dzięki czemu również ich dostępność nie jest najmniejszym problemem. Z reguły używa się ich do mocowania desek tarasowych do legarów jednak znajdą również inne zastosowania.

 

Wkręty tarasowe samo wiercące.

Są to również bardzo popularne wkręty wykorzystywane podczas tak zwanych prac „tarasowych”. Służą głównie do tworzenia łączeń drewno-drewno. Warto wspomnieć, że są to jedne z najchętniej oraz najczęściej kupowanych wkrętów tarasowych na rynku. Dlaczego tak jest? Odpowiedź jest bardzo prosta. Posiadają one szereg właściwości dzięki, którym są dużo wytrzymalsze i odporniejsze niż tradycyjne wkręty. Są głębokie oraz ostre dzięki czemu pracują dużo szybciej. Radełkowy pręt w znacznym stopniu ułatwia pracę i zapobiega pękaniu drewnianych połączeń. Gwiazdkowy napęd TORX również zabezpiecza wkręt przed uszkodzeniem głowicy.

Są one wykorzystywane podczas łączenia konstrukcji drewnianych czyli desek , tarasowych czy też płyt wiórowych.

 

Wkręty dociskowe.

Są to niezwykle specyficzne wkręty. Posiadają bardzo oryginalny i nietypowy kształt przez co można odnieść wrażenie, że służą do jakiś „nietypowych” prac budowlanych. Nic bardziej mylnego. Wbrew pozorom posiadają one bardzo szerokie pole zastosowań od przemysłu maszynowego po meblarski. Dzięki temu możemy natknąć się na naprawdę wiele rodzajów tych konkretnych wkrętów o przeróżnych zastosowaniach. Tak jak ich sama nazwa wskazuje służą one do mocowania oraz zaciskania łączeń drewno-drewno. Są niezwykle wytrzymałe oraz bardzo przydatne podczas wszelkich prac przy drewnianych oraz drewnopochodnych konstrukcjach. Pomimo swojej „oryginalności” nie są wcale ciężki dostępne na rynku i bez problemu można znaleźć je w internecie i hurtowaniach budowlanych.

To tylko kilka z naprawdę wielu rodzajów wkrętów, które można wykorzystać podczas prac nad własnym tarasem. Aby dokonać jak najlepszego najbardziej optymalnego zakupu należy dokładnie zapoznać się z pracą budowlaną, którą chcemy wykonać i pod nią wybrać jak najlepszy wyrób. Jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy to wskazana jest rozmowa z konsultantem. Na naszej stronie internetowej jak i sklepie stacjonarnym każdy znajdzie odpowiednie zaopatrzenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium