/* pixel homebook */

 Zaprawy betonowe i cementowo wapienne

Zaprawy betonowe to nic innego jak mieszanka betonu z innymi składnikami. Wykorzystuje się ją do prac budowlanych i wykończeniowych. Jednak nie są one ograniczone wyłącznie do tego. Ich uniwersalność sprawia, że znajdują zastosowanie w wielu innych dziedzinach. Chociażby przy pracach remontowych, renowacyjnych lub też przy kształtowaniu publicznych przestrzeni oraz przy budowie obiektów jedno rodzinnych i wielorodzinnych. Te konkretne zaprawy charakteryzują się również dużą wytrzymałością jak i trwałością.

Zaprawą betonowym można nadać każdą cechę poprzez dodatek określonego plastyfikatora. Dla przykładu dodając wapno w płynie lub hydratyzowane otrzymamy zaprawę o bardzo wysokim współczynniku lepkości. Gdy dodamy plastyfikatora opóźniającego wiązanie możemy beton transportować na bardzo duże odległości bez obawy że zwiąże. Jest to przydatne przy transporcie betonu towarowego np. gruszką z pompą.

Cienkowarstwowy klej do gazobetonu Cienkowarstwowy klej do gazobetonu
Producent: DUBLET
Cena: 18,00 zł (netto: 14,63 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Mieszanka betonowa Webermix beton B50 Mieszanka betonowa Webermix beton B50
Cena: 23,50 zł (netto: 19,11 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Sucha mieszanka betonowa Webermix beton B30 Sucha mieszanka betonowa Webermix beton B30
Cena: 21,00 zł (netto: 17,07 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Szybki jastrych cementowy Weberfloor 1000 PLUS Szybki jastrych cementowy Weberfloor 1000 PLUS
Cena: 22,00 zł (netto: 17,89 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Wylewka samopoziomująca 2-20 mm Sicher Wylewka samopoziomująca 2-20 mm Sicher
Producent: Sicher
Cena: 45,00 zł (netto: 36,59 zł )
( 1 szt. = 1,80 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Zaprawa do klinkieru z trasem Zaprawa do klinkieru z trasem
Producent: Sicher
Cena: 25,00 zł (netto: 20,33 zł )
( 1 kg = 1,00 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
worek
zobacz więcej
Zaprawa murarska C15 Kleib Zaprawa murarska C15 Kleib
Producent: Kleib
Cena: 17,55 zł (netto: 14,27 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Zastosowanie zapraw betonowych na co dzień:

  • Podkłady betonowe nazywane też jastrychem – zaprawy betonowe można stosować jako podkład i to w dodatku bardzo dobry. Świetnie sprawdzi się on chociażby przy wykładaniu płytek wewnętrznych jak i zewnętrznych. Fakt ten świadczy o ich wysokiej odporności na ciężkie warunki atmosferyczne. Jest to dowód ich trwałości oraz wytrzymałości w praktyce.

  • Zaprawy samopoziomujące. Są to zaprawy, które po dokładnym wymieszaniu i rozprowadzeniu po zagruntowanej  już posadzce potrafią się wypoziomować bez większego problemu. Dobrze jest jednak użyć wałka typu jeż, aby odpowietrzyć zaprawę samopoziomującą.
  • zaprawy izolujące. Są to zaprawy przeważnie dwuskładnikowe, które stosuje się do izolowania strategicznych miejsc np. tarasów i balkonów, fundamentów budynków czy zbiorników retencyjnych lub basenów
  • zaprawy wyrównawcze - zaprawy betonowe sprawdzają się również świetnie jako materiał służący do profilowania różnego rodzaju powierzchni a w szczególności spadków lub gdy trzeba posadzkę po prostu wyrównać np. pod płytki ceramiczne czy gres techniczny.
  • zaprawy naprawcze czy renowacyjne - można za pomocą tego rodzaju zaprawy wykonywać również różnego rodzaju naprawy. UWAGA! Powinny to być niekonstrukcyjne naprawy, które nie spełniają nośnych funkcji. Zaprawy renowacyjne natomiast potrafią wyciągać z podłoży wilgoć. Są użyteczne przy walce z wilgocią starych budynków jak np. kamienice.
  • Gotowość do pracy. To ważna cecha dzisiejszych zapraw. Suche mieszanki zapraw są pakowane w worki po 25 kg, wystarczy dodać wody i dobrze wymieszać, aby otrzymać gotowy produkt do pracy. Nie trzeba samemu mieszać żwiru, cementu i plastyfikatorów, aby otrzymać zaprawę o określonych parametrach i przeznaczeniu.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl