Wiertła do drewna
Wiertła do drewna można nazwać na dobrą sprawę specjalistycznymi. Wiertła do drewna są głównie przeznaczone dla stolarzy i innych wykonawców zajmujących się profesjonalną obróbką drewna. Zapewniają one większą dokładność i się nie ślizgają po powierzchni. Różnią się również geometrią ostrza. Jednak do prostych prac nie są absolutnie wymagane. Wiertła do drewna mają kilka rodzajów.
Jeśli musimy wykonać proste prace stolarskie kupowanie wiertła do drewna nie jest w żadnym stopniu wymagane. Z tego typu zabiegami bardzo dobrze poradzi sobie wiertło do metalu. Zapewnia ono co prawda mniejszą precyzję oraz jest bardziej podatne na ślizganie się. Jednak w przypadku prostych prac nie wymagających większej precyzji w zupełności wystarczy.
3,45 zł
2,30 zł
Wiertła kręte.
Wiertła kręte to najpopularniejsze wiertła do drewna. Mogą wykonać otwór o maksymalnej średnicy 3 cm. Są wykonywane ze stali nierdzewnej i charakteryzują się wysoką odpornością na częściowe uszkodzenia mechaniczne. Posiadają również bardzo wysoką wytrzymałość.
Wiertła spiralne.
Wiertła spiralne w odróżnieniu od krętych, umożliwiają wiercenie na jeszcze większą głębokość oraz średnicę. W dodatku zachowują przy tym ogromną precyzję. Stożek centrujący, w jaki wiertło jest wyposażone, chowa się w drewnie na tej samej zasadzie co śruba. Każde takie wiertło posiada również wielokątny uchwyt, uniemożliwiający jego obracanie, kiedy trafi na twardy kawałek drewna
Wiertło świder.
Są to specjalne wiertła charakteryzujące się pewnymi właściwościami. Oprócz tego, że są bardzo dokładne i wytrzymałe posiadają również specjalną konstrukcję. Posiadają specjalny szpic centrujący. Umożliwia on bardzo precyzyjne wiercenie w wyznaczonym punkcie. Jednak przede wszystkim posiada specjalnie zaprojektowaną głęboką spiralę. Zapewnia ona szybkie usuwanie zwiercin z otworu. Wykonuje się je zazwyczaj z utwardzanej stali.
Wiertło sednik.
Wiertło sednik wykonuje otwory o precyzyjnych wymiarach i gładkich krawędziach pozbawionych naderwań. Dzieje się tak ze względu na jego bardzo dokładną konstrukcję. Krótki pilot umożliwia również wykonywanie otworów nieprzelotowych w materiałach o małej grubości.