Farba Dekoracyjna – przykładowe efekty, koszty, inspiracje
Farba dekoracyjna to wyjątkowy rodzaj farby, która umożliwia wymalowanie na ścianie niepowtarzalnych efektów. Z doświadczenia wiem, że nazwa farby nic nie mówi.
Dlatego artykuł stworzyłem na podstawie nazw efektów dekoracyjnych. Przy każdym efekcie wpisałem nazwy farb i producentów, którymi uzyskasz opisywany efekt dekoracyjny na ścianie.
W tym artykule przedstawię Ci jakie efekty, które możesz stworzyć na ścianie przy użyciu nowoczesnych farb dekoracyjnych. W każdym temacie zawrę wszystkie informacje, jakie posiadam na ten temat.
Poznasz koszty malowania, przydatne porady dla malujących, produkty potrzebne do wykonania efektu oraz gdzie je możesz kupić.
Wstawię, też link do artykułu instruktażowego z filmem. Przyda Ci się ta wiedza, jeśli zdecydujesz się pomalować ścianę samemu.
Jeśli, któryś efekt ci się spodoba, kliknij jego grafikę. Po 3-4 sekundach zostaniesz przeniesiona do sklepu, gdzie będzie możliwość zakupu wybranego produktu
Poniższy spis treści też jest "klikalny". Listę poukładałem według popularności wśród klientów.
SPIS TREŚCI ARTYKUŁU ARTYKUŁU
1. Co wyróżnia nowoczesne farby dekoracyjne od tych, które są z nami od wielu lat?
2. Efekt Rosy inaczej zwany Efekt Perłowego piasku na ścianie
3. Efekt Betonu na ścianie – sposób na prosty i szybki beton na Twojej ścianie.
Farba o efekcie betonu - film instrukcyjny + filmy instruktorskie
4. Efekt Rdzy na ścianie – imitacja rdzy w 3 prostych krokach.
5. Efekt Aksamitu na ścianie – perłowo-matowa gładka ściana.
6. Efekt Satyny na ścianie – satynowy perłowy połysk gładki niczym stiuk.
7. Efekt Fali Morskiej i nie tylko – perłowe opalizujące efekty na ciemnym tle.
8. Efekt brokatu na ścianie – dziecięca fantazja czy modny efekt Glamour?
Koszt wykonania efektu brokatu na ścianie + film instrukcyjny
9. Problem sprzedawców tynków i farb dekoracyjnych.
1. Co wyróżnia nowoczesne farby dekoracyjne od tych, które są z nami od wielu lat?
Farby dekoracyjne były tylko dla fachowców. W 2012 roku producenci farb nie widzieli potrzeby szkolenia statystycznego Kowalskiego z technik dekoracyjnych.
Szkolenia są kosztowne i czasochłonne. Dlatego woleli szkolić wykonawców, którzy żyli z tego. To logiczne.
Wraz z rozwojem internetu, wiedza na temat "jak malować określony efekt dekoracyjny?" stawała się łatwodostępna.
Producenci nie skupiali się już na zaawansowanych efektach, tylko na łatwości wykonania. Było to strzałem w dziesiątkę.
Jesteśmy krajem ambitnych ludzi, którzy potrafią wiele zrobić samodzielnie.
Jak informuje Pigio, włoski producent dekoracji ściennych. To właśnie w Polsce największa sprzedaż wśród prywatnych inwestorów.
Odpowiedzi na pytanie zadane w nagłówku brzmi:
Nowoczesna farba dekoracyjna to farba, która jest łatwa w wykonaniu, bez straty jakości finalnego efektu. Jest skierowana do osób, które chcą wykonać efekt na ścianie bez pomocy fachowca.
Dodatkowo oprócz prostego efektu dekoracyjnego, umożliwiają stworzenie na ścianie zaawansowanych technik dekoracyjnych. Te natomiast wymagają przeszkolenia. Polecam zapisać się na płatne warsztaty z mistrzem, gdzie nie tylko oglądasz, jak to się robi, ale też ćwiczysz pod okiem doświadczonego fachowca.
Oczywiście ułatwienie aplikacji nie może iść kosztem jakości efektu. Przykładem są produkty marki FOX. Widziałem na żywo Ich efekty. Finalne wyglądają, jakby rozcieńczono farbę dekoracyjną zwykłą, lateksową farbą.
Ten poziom odbiega daleko od przodujących włoskich produktów.
Zapewne wyznacznikiem była cena. Skoro farby będzie kupował Kowalski, dla którego liczy się przede wszystkim cena. To można zrobić coś słabszego i tak się nie pozna, ponieważ nie ma porównania.
2. Efekt Rosy inaczej zwany Efekt Perłowego piasku na ścianie
Najpopularniejszy efekt dekoracyjny wśród polskich klientów. Do tej pory efekt kojarzył się z drobnymi kropelkami wody na ścianie. Wszystko w akompaniamencie perłowego blasku i ogromnej gamie kolorów.
Nie każda farba dekoracyjna będzie miała ten subtelny perłowy blask. Powyższy efekt na pewno zrobisz farbami:
-
Efekt rosy od Guardi
-
Deserto od Pigio
-
Glasser od Luxmala
-
Sabulador od Valpaint
-
Corado od Eccorson
W dowolnym kolorze dostępnym z palety kolorów.
Na szczęście ten efekt wciąż ewoluuje, dzięki lepszym farbą strukturalnym i kreatywności fachowców.
Farby włoskie i niektóre polskie produkty potrafią znacznie więcej. Ile znasz farb, które można formować pacą wenecką? Niewiele? To tak jak ja.
Wynika to z jej zwartej struktury farby. Jeśli chcesz uzyskać prostą konsystencję do prostego malowania pędzlem jak w przypadku produktów Primacol, to rozcieńcz lepszą farbę wodą. Będziesz miał jej więcej i to za darmo. Maksymalnie zalecam dodać pół szklanki, czyli 100 ml.
Nie wiem, czy można nazwać te techniki dekoracyjne zaawansowanymi, ponieważ zrobi to każdy. Tylko potrzebujesz wiedzieć, jak to zrobić, a to pokazują tylko na płatnych warsztatach.
Oto kilka przykładów zaawansowanych efektów dekoracyjnych przy użyciu farb imitujących efekt rosy.
{zdjęcia z wystawy}
Te efekty zrobisz tylko kilkoma farbami, należą do nich
-
Deserto od Pigio
-
Glasser od Luxmala
-
Sabulador od Valpaint
Wszystkie opisane w tym dziele farby dekoracyjne znajdziesz w sklepie internetowym Budujto.pl. Kliknij, aby się przenieść do sklepu.
Jeśli jesteś zainteresowany poradnikiem jak zrobić podstawowe efekty dekoracyjne o efekcie rosy na ścianie. To przeczytaj artykuł: Jak wykonać perłową farbę strukturalną i dekoracyjną? Znajdziesz tam dokładne instrukcje, porady fachowca oraz film, który utwierdzi Cię w przekonaniu, że jest to tak łatwe, jak mówią. Moja 10-letnia córka dała radę, to i Ty sobie poradzisz.
3. Efekt Betonu na ścianie – sposób na prosty i szybki beton na Twojej ścianie.
Farbę o efekcie betonu zdecydowanie można dodać do puli nowoczesnych farb. Jest to przykład, jak bardzo można uprościć wykonanie efektu dekoracyjnego.
Efekt betonu architektonicznego jest wciąż bardzo popularny w Polsce. Jednak moda się zmienia. Efekt betonu przeszedł kilka transformacji.
Dzisiaj bardzo modny jest efekt "przypalanego" białego betonu
Ten efekt wymaga szkolenia i zrobieniu kilku formatek w ramach ćwiczeń. Przez ostatnie dwa lata spotkałem tylko 2 osoby, które potrafiły zrobić ten efekt bez szkolenia.
Drugi bardzo modny efekt to beton ze złotymi, srebrnymi lub miedzianymi pasami.
[zdjęcie}
Pasy dekoracyjne można zrobić farbami metalizującymi lub listwami, które wkleja się w strukturę ściany. Gdy korzystasz z farby betonowej to sam efekt betonu to nie problem, ale złote pasy już tak.
Gdybyś chciał użyć farby metalicznej, musisz pamiętać, aby taśma była skierowana do delikatnych podłoży. Nie chcesz zerwać sobie złotych pasów podczas odrywania taśmy.
Listwy natomiast są piekielnie drogie, ale mają już taśmę osłonową. Pamiętaj przykleić drugą warstwę taśmy. Oryginalne foliowe taśmy, które osłaniają listwę, mogą zostać przetarte podczas zacierania struktury.
Inwestor zagotuje się, gdy zobaczy rysy na dekoracyjnych listwach.
Wg mnie bezpieczniej dla wykonawcy jest zrobić efekt złotych pasów przy użyciu farby metalicznej. Zawsze możesz zrobić poprawki.
Szybciej jest z listwą, bo nie musisz czekać, aż metalizer wyschnie. Minusem jest spora szansa na jej uszkodzenie.
Następny nietypowy efekt, który odkryto około 8 lat temu to efekt żyły złota na ścianie.
[zdjęcie}
Trudny efekt, który wymaga od fachowca precyzji i bardzo czasochłonnej pracy.
W internecie krąży film, nagrany przez włoskiego wykonawcę. Wideo jest słabej jakości, ponieważ było nakręcone chyba w 2014 roku, gdy telefony miały niskiej jakości obiektywy.
Sam efekt składa się z kompozycji, dwóch materiałów. Jest to masa dekoracyjna Creativo, którą zastąpisz bardzo łatwo farbą betonową oraz tynku brokatowego Cristalli.
Cały zabieg polega na umiejętnym wydrapaniu rys w strukturze betonu i wypełnienie ich tynkiem Crystalli w wybranym kolorze.
Niektóre szkoły korzystają jeszcze z metalizera. Nakłada się na całej powierzchni betonu gąbką, aby uzyskać dodatkowy połysk. Ja wolę 3 warstwy lakieru rustykalnego w kolorze.
Pamiętaj, że farba o efekcie betonu, to nie tylko kolory szarości. Nowoczesne farby strukturalne takie jak Rullo od Pigio zabarwisz nawet na kolor różowy. Możesz użyć dowolnych pigmentów do farb, jakie kupisz w hurtowni budowlanej.
Farba o efekcie betonu - film instrukcyjny
Znalazłem dwa filmy, które świetnie pokazują łatwość aplikacji farby strukturalnej RULLO. Widać, że twórcy nastawili się na najpopularniejszy efekt jaki można tą farbą wykonać, czyli efekt betonu.
Poniżej wklejam dwa linki do filmów instrukcyjnych. Kliknij w czerwony tekst
>>>Natychmiastowy efekt betonu na ścianie z Farbą Rullo od Pigio<<<
oraz drugi film
>>>Farba strukturalna o efekcie betonu Rullo - Łatwo i Szybko<<<
Nie wielu o tym wie, ale tą farbą wykonasz także efekt deski oraz efekt cegły. Kreatywni potrafią nawet przy pomocy Rullo zrobić trawertyn.
4. Efekt Rdzy na ścianie – imitacja rdzy w 3 prostych krokach.
Efekt rdzy nadal jest popularny. Najczęściej zobaczysz go w pomieszczeniach, które kontrastują kolorystycznie z metalicznymi brązami. Świetnie pasuje do pomieszczeń z czarnymi lub grafitowymi sufitami.
Tak czarne sufity zyskują na popularności w nowocześnie urządzonych przestrzeniach. Jeszcze dwa lata i w każdym domu będzie jedno pomieszczenie z czarnym sufitem.
Najmodniejsza propozycja projektantów wnętrz to: Pomieszczenie, w którym są okna do podłogi, czarny sufit przechodzący na ścianę, na której jest efekt rdzy.
Wyróżnia się 3 rodzaje efektów rdzy:
1. Ten składający się z podkładu barwionego na ciemny kolor i dwóch składników w odcieniach rdzy. Farby są wodorozcieńczalne, bezpieczne i zapewniają pełną kontrolę na korozjom. Farba jest do użytku wewnętrznego.
2. Druga propozycja to farba o efekcie rdzy, która wymaga aktywatora. Spryskuje się nim powierzchnię dekoracji i po kilku godzinach widać losowy rezultat. Można spryskać powierzchnię ściany jeszcze raz, aby pogłębić efekt korozji. Efekt skierowany tylko do wnętrz
Aktywator może być niebezpieczny dla układu oddechowego, dlatego nie powinno się go wdychać. Większość aktywatorów jest dopuszczonych do użytku amatorskiego i te wolniej wydobywają rdzę, ze ściany. Natomiast te do użytku profesjonalnego działają w kilka minut i wymagają wietrzenia w pokoju.
3. Trzecia propozycja efektu rdzy to bezpieczna wodorozcieńczalna farba, którą można stosować wewnątrz i na zewnątrz budynku. W zestawie jest barwiony podkład i farba imitująca rdzę.
Ja dotąd spotkałem się z takim produktem tylko u jednego producenta, czyli włoskiego Valpainta. Farba nazywa się Klondike Corten i jest bardzo popularna wśród designerów, projektantów wnętrz.
Można ją zobaczyć w galeriach, przy sklepach, które chcą przyciągnąć uwagę klienta oraz na elewacjach budynków skierowanych do bogatych klientów.
5. Efekt Aksamitu na ścianie – perłowo-matowa gładka ściana
Efekt aksamitu to chwytliwa nazwa dla farb dekoracyjnych tworzących chaotyczną grę matu i perłowego połysku na ścianie.
Farba podkładowa w tym przypadku jest bardzo istotna, a konkretnie jej kolor, ponieważ farba dekoracyjna malowana gąbką nie kryje powierzchni w pełni malowanej powierzchni. Dopiero nałożona pacą dobrze kryje ścianę.
Niedoświadczony by powiedział, że to badziewie nie farba. Te charakterystyczne cechy pozwalają tworzyć unikatowe kompozycję.
- Chcesz jednolitą matową ścianę, ale żeby nie wyglądała zwyczajnie, tylko inaczej niż po malowaniu farbą antyrefleksyjną? Użyj pacy i przygotuj się na większe zużycie farby, bo nakładana pacą ma wydajność do 6m2 z litra.
- Chcesz zmiksować na ścianie perłowy połysk z matem? Proste, użyj dowolnej gąbki u połóż 2-3 warstwy. Jest to najłatwiejszy efekt i każdy wykona go samodzielnie. Nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi i stanowi pretekst do zabawy z dzieckiem (udekorujmy Razem ścianę w Twoim pokoju Kochanie).
Ode mnie jedna rada: Można wybrać proponowane kolory przez producenta, gdzie farba podkładowa jest zbliżona kolorystycznie do farby dekoracyjnej.
Ja natomiast proponuje eksperymentować z kolorami. Wybierz farbę podkładową kontrastującą z farbą dekoracyjną.
Na przykładzie popularnego stylu o którym raczej nie słyszałeś/aś ponieważ Polscy producenci dopiero uczą się technik dekoracyjnych od Włochów.
Jest włoska farba Metalico, którą można zrobić efekt aksamitu oraz efekt chmur. Do efektu Chmur potrzebujesz błękitnej ściany jako tła do dekoracji. Jeśli chcesz możesz pocieniować różnymi odcieniami koloru niebieskiego, aby bardziej oddać barwę nieba.
Następnie gąbką malujesz Metalico w kolorze Perłowym na całej powierzchni jedną warstwę. Czekasz 20-15 minut aż wyschnie i następnie na wybranych obszarach ściany malujesz drugą nieco grubszą warstwę, która będzie imitować obłoki.
Świetne w tej farbie jest to, że można nakładać dekorację punktowo i wielokrotnie bez obawy, że zepsujesz ścianę. To nie jest farba lateksowa, gdzie widać plamy po miejscowych wyprawkach.
8 lat temu byłem na szkoleniu we Włoszech na którym szkolący nas mistrz dekoracji zrobił efekt chmur na suficie. Wtedy pomyślałem piękny i oryginalny efekt idealnie pasujący do pokoju dziecka. Niestety nie posiadam zdjęcia, nie brałem telefonu.
Farba Metalico trzyma się nawet szkła, więc możesz malować ścianę pomalowaną dowolną farbą, lateksową, ceramiczną, akrylową, a nawet olejnicą (farba ftalowa do metalu)
Zachęcam do tworzenia kontrastów. Takie efekty wyglądają najlepiej.
Koszt takiej Dekoracji to 15 zł za m2 jeśli nakładasz ją gąbką lub około 45 zł/m2 jeśli nakładasz ją pacą.
Produkty którymi można wykonać efekt aksamitu:
- Metalico od Pigio
- Farba o efekcie aksamitu od Guardi
- ewentualnie Valatura od Magnat (Efekt podobny, ale struktura wydaje się bardziej chropowata)
6. Efekt Satyny na ścianie – satynowy perłowy połysk gładki niczym stiuk
Efekt satyny jest bardzo zbliżony do stiuku. Często jest mylony z stiukiem syntetycznym. Oryginalne włoskie produkty występują w ponad 400 kolorach. Jednak w Polsce są dostępne może 40 propozycji kolorystycznych.
Charakteryzuje się perłowym połyskiem i łatwością wykonania. Nie trzeba go woskować i nabłyszczać, ale nie osiągnie takiego stopnia połysku jak oryginalny stiuk.
Efekt satyny ma tak gładką strukturę jak podłoże na którym jest położony. Nakłada się go pacą wenecką. Aplikacja gąbką też jest możliwa, ale ten rodzaj malowania wykorzystuję się, gdy mamy porobić złote czy miedziane pasy w efekcie betonu. Widziałem też, że malowało się go pędzlem, aby uzyskać inny rodzaj efektu jeansu.
Efekt satyny na ścianie zapoczątkowała Gelosia 11 lat temu. Jest to masa dekoracyjna, którą można nakładać wałkiem, pacą i gąbką.
Bardzo gładka struktura (niczym szyba) jest łatwa w czyszczeniu i nie wymaga lakierowania. Osobiście zalecam zrywać taśmy na świeżo, ponieważ Gelosia ma bardzo elastyczna strukturę i taśma może ją ciągnąć po wyschnięciu. Farby lateksowe są kruche i tak łatwo je poderwać przy odrywaniu taśmy malarskiej.
Trzyma się nawet szkła i płytek, mimo iż jej przeznaczeniem jest dekoracyjne ozdabianie ścian.
Polecam nakładać ją tak samo jak stiuk, czyli w różnych losowych kierunkach. Można w ten sposób otrzymać charakterystyczne przebarwienia wywołane odbiciem światła.
Gelosia ma świetne krycie. Nie wymaga farby podkładowej, może być położona na pomalowaną już ścianę. Zwykle Dwie warstwy wystarczają, aby całkowicie pokryć dowolny kolor.
Schnie w około 15 minut. Także kończąc ścianę, może wrócić do początku i położyć od razu drugą warstwę (nie potrzeba 3-4 dni jak w przypadku stiuku).
Produkty, którymi można wykonać efekt satyny:
- Gelosia od Pigio
- Welur od Luxmal
Ile kosztuje efekt Satyny na ścianie?
Koszt dekoracji o efekcie satyny na ścianie to 30-35 zł za m2
7. Efekt Fali Morskiej i nie tylko – perłowe opalizujące efekty na ciemnym tle.
Zanurz się w głębokich odcieniach oceanu z naszą nową farbą "Efekt Fali Morskiej". Ta unikalna mieszanka została specjalnie opracowana, aby przypomnieć o szumie fal, błysku słonecznym na powierzchni wody i tajemniczych głębinach morskich.
Tak opisałby ten produkt marketing producenta.
My natomiast widzimy ten produkt tak:
Farba "Efekt Fali Morskiej" łączy w sobie subtelne opalizujące pigmenty, które tańczą i zmieniają się w zależności od kąta padania światła, tworząc efekt głębokiej, błyszczącej wody.
Jest to perłowa farba o niejednolitym perłowym połysku. Należy zwrócić uwagę, że tło pod tą farbę dekoracyjną zawsze jest bardzo ciemne i nie uważam, że jest to wada.
Wręcz uważam, że jest to zaletą tej farby ponieważ dobrze kontrastuje z jasnymi wnętrzami, które wciąż są modne w nowoczesnych aranżacjach.
Jakbym miał od myślników podać cechy tego produktu to wyglądałby tak:
- Opalizujący efekt.
Nowa generacja perłowych pigmentów odbija światło w sposób przypominający słońce odbijające się od powierzchni wody. Inna wersja przypomina spienioną falę na oceanie w egzotycznych miejscach - Wielowymiarowość.
Różne odcienie niebieskiego i zieleni ukazują się w zależności od oświetlenia i perspektywy, tworząc efekt głębokiego oceanu. - Łatwa aplikacja.
Naprawdę jest bardzo łatwa w aplikacji w aplikacji. Film na Youtubie pokazuje wszystko co można się nauczyć na płatnych warsztatach. Farba zapewnia równomierne pokrycie i minimalizuje ryzyko powstania smug czy plam. - Wysoka trwałość.
Farba jest odporna na ścieranie, co sprawia, że jest idealna do często używanych pomieszczeń. Można ją czyścić wodą z detergentem do mycia naczyń oraz gąbką, miękką szczoteczką czy pędzelkiem malarskim. - Ekologiczna.
Produkt nie zawiera szkodliwych chemikaliów i jest przyjazny dla środowiska. To oczywiste biorąc pod uwagę, że jest przeznaczony do dekorowania Wnętrz.
Ile kosztuje efekt Fali Morskiej?
Jest jeden oryginał i 2-3 marne podróbki. Widziałem, a nawet miałem przyjemność pracować z oryginałem i widziałem formatkę przywiezioną przez przedstawiciela dekoracji FOX i Primacol.
Niestety to nie ten efekt, ale za to 10 zł tańszy na m2 kwadratowym od oryginału. Zapewne niezorientowany nie będzie widział różnicy i wybierze tańszy produkt. Udekoruje ścianę i pomyśli "I co tyle szumu? farba jak farba".
Oryginalny efekt w sensie ten efektowny kosztuje dokładnie 71 zł za m2 i jest to koszt materiału. Wykonawca zwykle bierze 50 - 75 zł od metra za swoją usługę.
Z czystym sumieniem mogę polecić tylko jeden produkt którym zrobisz efekt fali morskiej i jest to Mavericks od Valpaint. Jeśli szukasz tego produktu to kliknij w link: Przenieś mnie do farby dekoracyjnej Maverick od Valpaint
8. Efekt brokatu na ścianie – dziecięca fantazja czy modny efekt Glamour?
Efekt brokatowy jest popularny wśród ambitnych inwestorów, którzy chcą samodzielnie zrobić go na ścianie.
Taką farbę można samodzielnie przygotować w domowym zaciszu na dwa sposoby.
Pierwszy to kupić lakier rustykalny i wrzucić do niego brokat i pomalować ścianę. Efektem końcowym będzie ściana w połysku z chaotycznymi brokatowymi refleksami.
Druga metoda to wsypać brokat do farby lateksowej. Efekt końcowy jest podobny, ale bez połysku i ma znacznie mniej refleksów niż w przypadku lakieru.
Zawsze można skorzystać z gotowych farb producentów dekoracji ściennych. Jednak do tego potrzeba odrobinę obeznania ponieważ brokatowa ściana nie jest łatwa w malowaniu.
Na przykładzie farby o efekcie diamentowego pyłu od Guardi, żeby ściana dobrze wyglądała potrzeba, aż 3 warstw farby dekoracyjnej.
Plusem jest, że farba ma bardzo bogatą kolorystykę. Naprawdę jest w czym wybierać, ale jej efekt bladnie w przypadku Cristalli od Pigio.
Co prawda Cristalli jest tynkiem do nakładania natryskowo, ale żaden efekt jaki widziałem w salonach dekoracyjnych i youtubie nie jest tak spektakularny jak ten tynk.
Mimo, iż składa się z metalicznych chipsów to efekt finalnie w Polsce nazywany jest prawdziwą brokatową ścianę.
Koszt wykonania efektu brokatu na ścianie
Jeśli użyjesz do tego farbę o efekcie diamentowego pyłu to zapłacisz około 42 zł za m2. W cenie uwzględniłem barwioną farbę podkładową oraz farbę dekoracyjną malowaną dwukrotnie.
Wrzuciłbym link do filmu, ale producent popłynął z wyobraźnią robiąc 20 minutowy film na temat prostej farby dekoracyjnej. Nikomu nie chce się tego oglądać.
Jeśli jesteś ciekawy to wyszperaj film na Youtubie.
Jeśli brokatową ścianę zrobisz przy użyciu tynku Cristalli od Pigio to cena m2 to koszt 68 zł za m2. W cenie nie ująłem farby podkładowej, ponieważ uważam, że tynk jest łatwy i można go położyć na ścianie pomalowanej na zbliżony kolor co tynk.
Jeśli dostosujesz się do zaleceń producenta i położysz dwie warstwy brokatowego tynku Cristalli to kolor ściany pod tynkiem nie będzie maił znaczenia.
Możesz zobaczyć jak wygląda aplikacja Tynku Cristalli w kolorze zbliżonym do lśniącego antracytu na Youtubie, poniżej wrzucę link do filmu, kliknij w czerwony tekst.
>>>Krótki film instruktażowy jak zrobić idealną brokatową ścianę<<<
Jeśli interesują cię wspomniane produkty to kliknij w poniżej w czerwony link, aby zobaczyć całą naszą ofertę efektów brokatowych.
>>>Oferta farb i tynków o efekcie brokatu<<<
Zachęcam do zakupu próbki tego produktu i przetestowaniu go osobiście na małym metrze.
Problem sprzedawców tynków i farb dekoracyjnych.
Największym problemem jest dobre zaprezentowanie odbiorcy finalny efekt dekoracyjny.
Sklepy internetowe muszą być ładne, szybkie i mieć piękne zdjęcia, a to się wyklucza tak jak tanio, dobrze i szybko.
Zdjęcia i filmy są kompresowane, żeby potencjalny klient nie musiał czekać 40 sekund na załadowanie strony.
Dlatego jeśli spodobał Ci się efekt dekoracyjny to z całą pewnością możesz założyć, że na żywo będzie wyglądał jeszcze lepiej.
Wprowadziliśmy autorskie rozwiązanie dla niedokładnych farb i tynków dekoracyjnych w postaci próbki oraz testera.
Oznacza to, że możesz kupić wybraną farbę lub tynk w bardzo małej ilości.
Zakupienie próbki tynku lub farby daje Ci możliwość:
- przetestowania farby lub tynku dekoracyjnego na na przykład kawałku płyty gipsowo-kartonowej. Sprawdzisz czy poradzisz sobie z położeniem tego efektu, czy lepiej zatrudnić fachowca.
- zobaczysz kolor na żywo w własnych warunkach oświetlenia, które potrafią nawet zmienić wygląd dekoracji. Co więcej wykonaną formatkę możesz zabrać ze sobą do sklepu, aby wybrać dodatki jak poduszki czy dywan.
Jeśli chcesz zobaczyć jakie dekoracje ścienne możesz przetestować
Kliknij TUTUJ >>>Próbki tynków i farb strukturalnych i dekoracyjnych<<<<
Autor:
Adam Chaczka
Tynkarz, Malarz, AKRObata
D42626