Materiały Budowlane  I  Farby i Tynki
Zwroty i reklamacje

Zwroty i reklamacje

Mają Państwo prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość z www.budujto.pl bez podania przyczyny w terminie 14 dni kalendarzowych z wyjątkiem sytuacji opisanych w REGULAMINIE Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, są Państwo zobowiązani poinformować nas o swojej decyzji w jednoznacznym oświadczeniu (np. pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną)

Dokładamy starań aby nasze produkty były na wysokim poziomie i odpowiadały wymaganiom naszych klientów. Ewentualne uszkodzenia powstałe podczas dostawy należy niezwłocznie zgłosić osobie dostarczającej przesyłkę oraz spisać w obecności kuriera PROTOKÓŁ SZKODY , a następnie skontaktować się z naszym Działem Sprzedaży pod numerem telefonu lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

UWAGA: Reklamacja uwzględniamy po okazaniu dowodu zakupu tj. paragonu lub faktury vat

Podstawą reklamacji dostarczonego towaru nie mogą być:
a) ubytki naturalne w towarze wynikające z jego właściwości;
b) cechy towaru określone przez Nabywcę (np. kolor – wskazywanie na niewłaściwy odcień, kształt, zarzuty dotyczącego wyposażenia czy poszczególnych elementów nie mające wpływu na właściwości towaru podane przez producenta i przez Sklep itp.) jeżeli Nabywca nie sprecyzował tych cech w taki sposób, że możliwe jest bez wątpliwości ustalenie, że dostarczony towar nie zawiera cech określonych przez Nabywcę.

Reklamacja powinna zawierać co najmniej:
a) imię i nazwisko albo nazwę firmy oraz adres zamieszkania albo siedziby Kupującego,
b) wskazanie osoby reklamującej;
c) przedmiot reklamacji
d) potwierdzenie dokonania zakupu reklamowanego towaru;
e) uzasadnienie reklamacji;
f) kwotę odszkodowania, w przypadku, gdy reklamujący żąda odszkodowania,
g) podpis reklamującego w przypadku reklamacji zgłoszonej w formie pisemnej albo dane identyfikujące reklamującego w przypadku reklamacji złożonej drogą elektroniczną lub telefonicznie,
h)datę sporządzenia reklamacji,
i)wykaz załączonych dokumentów,
j) telefon kontaktowy do zgłaszającego reklamację lub adres elektroniczny.

BUDUJTO.PL rozpatruje reklamacje w terminie 30 dni od dnia zgłoszenia poprawnej reklamacji wraz z wymaganymi załącznikami, ale jeżeli kupujący będący konsumentem zażądał wymiany rzeczy lub usunięcia wady albo złożył oświadczenie o obniżeniu ceny, określając kwotę, o którą cena ma być obniżona, BUDUJTO.PL ustosunkuje się do tego żądania w terminie 14 dni. Konsument zostanie o tym poinformowany za pomocą e-mail lub telefonicznie.

Składanie reklamacji
W celu złożenia reklamacji, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

1. Wypełnij Formularz zwrotu/reklamacji
2.Odeślij produkt (Składając reklamację prosimy o odesłanie produktu wraz ze wszystkimi jego akcesoriami oraz dokumentu zakupu.)
Reklamowany produkt należy wysłać na adres: Budujto Jakub Marciniak ul. Fabryczna 9B, 64-800 Chodzież). Do paczki z oświadczeniem i zwracanym produktem/produktami dołącz także wszystkie otrzymane z nim/nimi akcesoria oraz paragon lub fakturę.

 

 

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
BOK - Biuro Obsługi Klienta 501 209 331
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl