Profile do płyt GK do sufitu podwieszanego
Przedstawiamy ofertę na profile GK do budowy sufitu podwieszanego z płyt gipsowo-kartonowych. Oferujemy dostawę własnym transportem na terenie Całej Polski w czasie do 10 dni. Jest jeden warunek: wymagany jest zakup przynajmniej 100 profili.
Jeśli zamówisz dowolne profile i akcesoria na kwotę 2800 zł wówczas dostarczymy towar bez kosztów transportu.
Sklep jest w pełni automatyczny, możesz samodzielnie złożyć zamówienie lub poprosić o pomoc obsługę sklepu w godzinach pracy.
15,50 zł
13,50 zł
19,90 zł
15,50 zł
14,90 zł
18,00 zł
0,89 zł
0,91 zł
Aby zrobić sufit podwieszany potrzebujesz następujących kolejno materiałów:
Profil sufitowy UD-30 (obrysówka) jest to jeden z podstawowych elementów konstrukcji podwieszanego sufitu, czy ozdobnych półek na oświetlenie LED. W konstrukcji podwieszanego sufitu mocuje się je do ściany po obrysie pomieszczenia. Do montażu najlepiej jest użyć kołków pęczniejących
Profil sufitowy CD-60 (główny) jest to drugi z najważniejszych elementów sufitu podwieszanego. Mocuje się go na całej powierzchni sufitu w pomieszczeniu w formie kratownicy. To właśnie do nich mocuje się płytę gipsową na wkręty do metalu 25mm. Na krawędziach sufitu wpina się je w profile UD-30, a na powierzchni sufitu podwiesza się je wieszakami mocowanymi na kołki Molly lub dyble rozporowe (najlepiej pęczniejące GXK).
Wieszak ES do podwieszanego sufitu to najprostszy z wieszaków dostępnych na rynku. Posiada dwa odginane ramiona do których przykręca się profil sufitowy. Wieszak montuje się do stropu drewnianego przy pomocy hartowanych wkrętów do drewna na głębokość minimum 6cm lub do stropu betonowego przy pomocy kołków Molly lub dybli rozporowych GXK, które pęcznieją w ścianie podczas przykręcania elementu.
Wieszak obrotowy WOBR do podwieszanego sufitu nazywany często wieszakiem z sprężyną. Można nim niemalże wypoziomować konstrukcję bez lasera czy poziomicy. Mocuje si go na pręcie z oczkiem o odpowiedniej długości. W tym przypadku można zwiesić sufit nawet o 4m w dół.
Pręt z oczkiem do wieszaków WOBR to nieodłączny element wieszaka obrotowego. Oczko wg potrzeby wygina się pod kątem 90 st w stosunku do pręta i mocuje się przy pomocy dybli do tropu betonowego. Przy mocowaniu do stropu drewnianego wyginanie oczka nie jest konieczne ponieważ możne je przykręcić do boku belki stropowej.
Wieszak do poddaszy (grzybek) jest to wieszak umożliwiający podwiesić sufit na powierzchniach skośnych takich jak na poddasze domu dwuspadowego i czterospadowego. Wieszak montuje się z boku belki konstrukcji dachu przy pomocy hartowanych wkrętów do drewna. W wieszak wpina się profil główny CD-60, nie trzeba nic przykręcać.
Łącznik wzdłużny do profili sufitowych używa się gdy długość pomieszczenia jest większa niż 4 metry bieżące. Służy do łączenia na długości dwóch profili głównych CD-60. Zaleca się wzmocnić połączenie profili wkrętami typu pchełka, skręcając profile z łącznikiem.
Łącznik krzyżowy do sufitu podwieszanego jest używany gdy powierzchnia sufitu podwieszanego wymaga wykonania konstrukcji krzyżowej. Wyginasz ramiona wieszak krzyżowego pod kątem 90 st i kładziesz go na wiszącym już profilu cd-60 umożliwiając podwieszenie kolejnej warstwy profili sufitowych prostopadle do istniejącej konstrukcji.
Łącznik poprzeczny umożliwia wpięcie profilu głównego prostopadle do istniejącej konstrukcji. Ma otwór przelotowy który umożliwia przeprowadzenie kabli instalacji elektrycznej.
Folia paroizolacyjna. Niezbędna w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Blokuje wilgoci dostęp do wełny mineralnej, która źle reaguje na wilgoć połączoną z grawitacją - spłaszcza się i traci właściwości izolacyjne. Montowana jest na poddaszach, łazienkach oraz kuchniach.
Do przykręcania płyt kartonowo gipsowych do profili służą wkręty do metalu 25mm i 35 mm. Wyróżniamy dwa rodzaje wkrętów do g-k tanie i ostre. Oba typy są w czarne.
FAQ - 10 pytań o profile do sufitu podwieszanego
1. Jakie wieszaki wybrać do sufitu podwieszanego?
Wieszaki do sufitu podwieszanego powinny być dobrane w zależności od rodzaju sufitu oraz jego konstrukcji. W przypadku sufitu podwieszanego dwupoziomowego zaleca się rozstawienie profili głównych co 120 cm.
2. Jakie profile są najczęściej wykorzystywane do sufitów podwieszanego?
Do sufitów podwieszanego najczęściej wykorzystuje się profile przyścienne typu UD 30 oraz typu CD 60.
3. Jakie są zalety stosowania profili do sufitu podwieszanego?
Profile do sufitu podwieszanego pozwalają na stworzenie stabilnej i estetycznej konstrukcji sufitu. Umożliwiają ukrycie instalacji, poprawę akustyki pomieszczenia oraz tworzenie efektów oświetleniowych.
4. Czy profile do sufitu podwieszanego można wykorzystać do montażu oświetlenia LED?
Tak, profile do sufitu podwieszanego doskonale współpracują z oświetleniem LED, umożliwiając tworzenie ukrytych pasów świetlnych oraz dynamicznych systemów oświetleniowych.
5. Jakie są najczęstsze pytania dotyczące sufitów podwieszanego?
Najczęstsze pytania dotyczą wyboru odpowiednich profili, sposobów montażu, ukrywania instalacji oraz możliwości aranżacyjnych związanych z oświetleniem i akustyką.
6. Jaka jest różnica między profilem CD a UD i jaką pełnia funkcję?
Profil UD 30 oraz UD 27 to synonimy profilu, który jest montowany do ściany. Są podparciem przy ścianach dla konstrukcji sufitu podwieszanego oraz w niego wsuwa się prostopadle profile CD60.
Profil CD to profil główny, który montuje się do sufitu na jednym z 3 rodzajów wieszaków. Dodatkowo przy ścianach powinien być zamontowany prostopadle w profilu UD, który stanowi dla niego stabilne podparcie i powstrzymuje "pracę" podwieszanego sufitu co prowadzi do redukcji ryzyka pęknięć w narożnikach na połączeniu ściana-sufit.
7. Jakie profile do podwieszanego sufitu są najlepsze?
Marka producenta nie jest istotna. Ważna jest grubość, czyli im grubsze tym lepsze. Sztywniejszy profil UD będzie lepszą podporą dla profile CD maksymalnie redukując ryzyko powstania pęknięć w narożniku na połączeniu sufit-ściana. Grubszy profil CD stanowi może przenosić większe ciężary i jest pewniejszym materiałem do którego mocuje się płytę gipsową na wkręty do metalu.
8. Jakie są grubości profilów sufitowych?
Na rynku budowlanym dostępne, są grubości 0.6 mm, 0.5mm, 0.45 mm i 0.4 mm. Te najcieńsze można spotkać już tylko na promocji w marketach typu Catorama, Mrówka, Bricoman czy Leroy Merlin. Nie polecam kupować najcieńszych profili do budowy obciążonej konstrukcji na którą działa w 100% grawitacja. należy pamiętać, że konstrukcja sufitu podwieszanego nie ma podparcia jak w jest przy budowie ścianki działowej. W przypadku sufitu podwieszanego grubość profilu ma bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa.
9 Jakie ile rodzajów jest profili C do płyt GK?
Są dwa typy profili C: CD i CW. Profil CD używa się do konstrukcji sufitu podwieszanego jedno lub dwu poziomowego oraz sufitu i skosów na poddaszu. Profil CW służy do konstrukcji ścianek działowych z płyt GK.
Profil CD występuje tylko w jednym rozmiarze i jest oznaczony symbolem CD-60, gdzie 60 to szerokość profilu wyrażona w milimetrach. Profil CW występuje w 3 rozmiarach oznaczonych symbolami CW-50, CW-75, CW-100, gdzie 50,75 i 100 oznaczają szerokość profilu w mm.
10. Co ile dajemy profil CD na suficie?
Profil CD 60 powinno się montować nie dalej niż 40 cm od poprzedniego profilu i nie dalej niż 15 cm od ściany. Jeśli robisz sufit dwupoziomowy tzw. kratownicę, wówczas na pierwszym i na drugim poziomie stosujesz tą samą zasadę zachowania odległości od profilu i od ściany.
Szczegółowy poradnik z filmem instrukcyjnym znajdziesz naszym artykule: Jak samodzielnie zrobić sufit w weekend?